Připojení doma zůstává nejpohodlnějším způsobem, jak plně nabíjet ryze elektrické a plug-in hybrid (PHEV) vozy každý den. Nabíjení na cestách ovšem nebylo nikdy snazší, protože na silnicích je stále více veřejných nabíjecích stanic – od odlehlých obchodů po dálniční odpočívadla.

NABÍJENÍ STŘÍDAVÝM/STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM – RYCHLÝ PŘEHLED

Vůz Jaguar využívá pro připojení k nabíjecí stanici kombinovaný nabíjecí systém (CCS). Ten je kompatibilní s pomalejším nabíjením střídavým proudem, a u některých modelů s rychlým nabíjením stejnosměrným proudem. Někteří výrobci automobilů využívají pro nabíjení jiné systémy, například CHAdeMO. Ty nejsou tolik rozšířené a nejsou kompatibilní s vozy Jaguar.

Pomalejší nabíjecí stanice se střídavým proudem jsou na místech jako nákupní zóny, posilovny a parkoviště.
Rychlonabíjecí stanice se stejnosměrným proudem se obvykle nachází na dálnicích a hlavních tazích.

Jaguar I-Pace Electric Charging- plug connected

NABÍJENÍ STŘÍDAVÝM PROUDEM

Většina veřejných nabíjecích stanic se střídavým proudem vyžaduje použití vlastního kabelu, proto mají všechny vozy Jaguar elektromobily v základní výbavě kabel pro nabíjení střídavým proudem. Je to stejný kabel, který byste použili pro domácí nabíječku.

Jaguar I-Pace EV charging station at desert road

RYCHLÉ NABÍJENÍ STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM

Nejrychlejší způsob nabíjení mimo domov. Rychlonabíjecí stanice se stejnosměrným proudem mají vlastní kabely, proto není potřeba použít nabíjecí kabel ve vozidle.

DOBA NABÍJENÍ RYZE ELEKTRICKÉHO VOZU JAGUAR I-PACE

table1
Vozidlo Maximální dojezd v elektrickém režimu Nabíjení střídavým proudem (7 kW)
0–100 %
Nabíjení střídavým proudem (11 kW)
0–100 %
Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (50 kW) Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (100 kW)
I-PACE 470 km* Od 13 hodin1 Od 9 hodin1 39 za 15 minut nabíjení1 127 km za 15 minut nabíjení1

DOBA NABÍJENÍ MODELŮ JAGUAR ELEKTROMOBILY

Hodnoty týkající se rychlého nabíjení stejnosměrným proudem – obvykle se jedná o nabíjecí místa na servisních stanicích na dálnicích a hlavních tazích – se vztahují k úrovni nabití na 80 %. Důvodem je, že rychlost nabíjení se po dosažení 80 % kapacity výrazně sníží za účelem ochrany akumulátoru a optimalizace jeho životnosti.

table2
Vozidlo Maximální dojezd v elektrickém režimu Nabíjení střídavým proudem (7 kW)
0–100 %
Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (50 kW)
0–80 %
Rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (100 kW)
0–80 %
F-PACE 65 km** 2 hodiny 16 minut1 Od 30 minut1 -
E-PACE 60 km†‡ 2 hodiny 12 minut1 Od 30 minut1 -

JAK VYHLEDAT, VYUŽÍT A ZAPLATIT ZA NABÍJENÍ

Ať už využijete navigační systém vozidla nebo námi doporučovanou aplikaci Zap-Map, vyhledání tisíců veřejných nabíjecích stanic v celé zemi nemůže být jednodušší.

Jaguar aap map info

VŽDY BUDETE VĚDĚT, KDE NABÍJET: APLIKACE JAGUAR PRO NABÍJENÍ

Aplikace Plugsurfing zaměřená na veřejné nabíjení je skvělým společníkem při hledání nabíjecího místa v největší evropské síti nabíjecích stanic – více než 600 000 stanic ve 27 zemích.

Speedo meter close up view

ZA JÍZDY: PALUBNÍ NAVIGAČNÍ SYSTÉM

Ať už využijete navigační systém vozidla nebo nejnovější aplikace od místních poskytovatelů nabíjení, vyhledání tisíců veřejných nabíjecích stanic v celé zemi nemůže být jednodušší.

PŘIHLÁŠENÍ K SÍTI VEŘEJNÝCH NABÍJECÍCH STANIC

Přestože některé nabíjecí stanice jsou bezplatné3, většina je dostupná s použitím jednoduchých platebních metod, včetně mobilních aplikací, členských účtů nebo bezkontaktních bankovních karet. Cena veřejného nabíjení je obvykle kombinací poplatku za prvotní připojení, doby nabíjení (cena za hodinu) nebo množství spotřebované energie (cena za kWh).

Doporučujeme, abyste se seznámili s více než jedním poskytovatelem sítě a znali tak nejlepší možnosti a platební metody pro své oblíbené trasy, zejména pokud cestujete do jiné země.

RYZE ELEKTRICKÉ A HYBRIDNÍ VOZY JAGUAR

Poznejte svět elektrizujícího výkonu značky Jaguar díky naší řadě ryze elektrických a hybridních automobilů.

RYZE ELEKTRICKÉ A HYBRIDNÍ VOZY JAGUAR

Poznejte svět elektrizujícího výkonu značky Jaguar díky naší řadě ryze elektrických a hybridních automobilů.

OBJEVUJTE SVĚT ELEKTŘINY

Jaguar I-Pace Electric Charging- plug connecting

POSTUP NABÍJENÍ

Seznamte se s jednoduchým postupem nabíjení ryze elektrického nebo plug-in hybrid (PHEV) vozu, ať už jste doma nebo na cestách.

Jaguar F-Pace EV charging at home

DOMÁCÍ NABÍJENÍ

Domácí nabíjení ryze elektrického nebo elektrický hybridní vůz vozu je nejpohodlnějším způsobem, jak začít den s plně nabitým akumulátorem.

Jaguar car moving on asphalt road

NÍZKÉ NÁKLADY NA VLASTNICTVÍ VOZU

Vlastnictví elektromobilu vám může díky daňovým úlevám, pobídkám na pořízení nebo nižším provozním nákladům pomoci šetřit každý den.

VLASTNÍTE UŽ ELEKTROMOBIL JAGUAR?

Připojte se k funkcím svého elektrifikovaného vozu a seznamte se s jednoduchými kroky nabíjení doma i na cestách.

Jelikož společnost Jaguar Land Rover Limited trvale usiluje o zlepšování výbavy, designu a výroby svých vozů, dílů a příslušenství, všechny výrobky procházejí průběžným vývojem. Vyhrazujeme si proto právo provádět změny bez předchozího upozornění.


1Doba nabíjení se bude lišit v závislosti na řadě faktorů, mezi které patří stáří, stav, teplota a aktuální úroveň nabití akumulátoru či použité nabíjecí zařízení a doba trvání nabíjení.


2Funkce systému InControl, prvky výbavy na přání a jejich dostupnost nadále závisí na trhu. Další informace o dostupnosti a kompletních podmínkách vám poskytne autorizovaný prodejce. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné sjednat po počátečním období. Poraďte se se svým prodejcem. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.


3Závisí na konkrétním trhu.


Uvedené hodnoty jsou hodnoty s plně nabitým akumulátorem a jsou výsledkem oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou Evropské unie. Hodnoty jsou určené pouze pro účely porovnání. Skutečné hodnoty se mohou lišit. Hodnoty emisí CO2, spotřeby paliva, spotřeby energie a dojezdu se mohou lišit v závislosti na faktorech, jako jsou jízdní styl, podmínky prostředí, zatížení, použitá kola, instalované příslušenství, zvolená trasa a stav akumulátoru. Údaje o dojezdu platí pro sériově vyráběný vůz a jízdu po standardizované trase.


*Oficiální hodnoty pro model I-PACE: – (nelze použít); kombinovaná spotřeba – 22,0-25,2. Emise CO2: 0 g/km. Dojezd v režimu EV: až 470 km. Uvedené hodnoty jsou hodnoty s plně nabitým akumulátorem a jsou výsledkem oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou Evropské unie. Hodnoty jsou určené pouze pro účely porovnání. Skutečné hodnoty se mohou lišit. Hodnoty spotřeby energie a dojezdu se mohou lišit v závislosti na faktorech, jako jsou jízdní styl, podmínky prostředí, zatížení, použitá kola, instalované příslušenství, zvolená trasa a stav akumulátoru. Údaje o dojezdu platí pro sériově vyráběný vůz a jízdu po standardizované trase.


Zobrazit hodnoty WLTP pro model I-PACE


**Oficiální hodnoty spotřeby paliva modelové řady F-PACE (kromě verze plug-in hybrid (PHEV) v l/100 km: 6,3-12,0 (kombinovaná). Emise CO2: 165-274 g/km. Verze plug-in hybrid (PHEV) v l/100 km: 1,6 (kombinovaná). Emise CO2: 37 g/km. Údaje o dojezdu v režimu EV platí pro sériově vyráběný vůz a jízdu po standardizované trase. Skutečný dojezd se bude lišit v závislosti na vozidle, stavu akumulátoru, jízdním stylu a podmínkách prostředí. Uvedené hodnoty jsou výsledkem oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou Evropské unie. Hodnoty jsou určené pouze pro účely porovnání. Skutečné hodnoty se mohou lišit. Hodnoty emisí CO2, spotřeby paliva, spotřeby energie a dojezdu se mohou lišit v závislosti na faktorech, jako je jízdní styl, podmínky prostředí, zatížení a příslušenství


Zobrazte si hodnoty WLTP pro model F-PACE


Oficiální hodnoty pro model E-PACE plug-in hybrid (PHEV): kombinovaná spotřeba – 1,4 - 1,6. Emise CO2: 33 g/km. Dojezd v režimu EV: až 60 km. Uvedené hodnoty jsou hodnoty s plně nabitým akumulátorem a jsou výsledkem oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou Evropské unie. Hodnoty jsou určené pouze pro účely porovnání. Skutečné hodnoty se mohou lišit. Hodnoty emisí CO2, spotřeby paliva, spotřeby energie a dojezdu se mohou lišit v závislosti na faktorech, jako jsou jízdní styl, podmínky prostředí, zatížení, použitá kola, instalované příslušenství, zvolená trasa a stav akumulátoru. Údaje o dojezdu platí pro sériově vyráběný vůz a jízdu po standardizované trase.


Zobrazit hodnoty WLTP pro model E-PACE