ČISTÝ A ÚČINNÝ

Abychom vyhověli přísným emisním normám zavedeným v roce 2009, všechny nové automobily se vznětovým motorem jsou vybaveny filtrem výfukových plynů. Tento filtr se označuje také jako filtr pevných částic (DPF). Vozy vybavené filtrem pevných částic účinněji snižují emise. Filtr pevných částic zachycuje a ukládá částice obsažené ve výfukových plynech a pomáhá tak snižovat emise.

VÝSTRAŽNÉ KONTROLKY

Za určitých okolností se může stát, že pro regeneraci nejsou vhodné podmínky, například při časté jízdě na krátké vzdálenosti, v pomalém provozu nebo za chladného počasí. V takovém případě se na přístrojovém panelu rozsvítí výstražná kontrolka.

Amber Updated

ŽLUTÁ

Žlutá kontrolka signalizuje, že je třeba provést regeneraci. Filtr vyčistíte, pojedete-li s vozem 20 minut rychlostí 60 až 112 km/h. Pokud po zobrazení upozornění proces automatického čištění neprovedete, může dojít ke snížení výkonu vozidla.

A red warning light indicates that the filter is full

ČERVENÁ

Červená výstražná kontrolka upozorňuje, že filtr je plný. V takovém případě co nejdříve kontaktujte prodejce vozů Jaguar.

Green Color Fuel consumption Indicator vector illustration

ZELENÁ

Po dokončení regenerace se rozsvítí zelená kontrolka. Během automatického čištění může dojít ke krátkodobému zvýšení spotřeby paliva. Filtr pevných částic je nyní automaticky vyčištěn a vozidlo můžete dále používat tak, jak jste zvyklí.

ZJISTĚTE VÍCE

A man conducting a Jaguar.

DEF/AdBlue

Kontrola hladiny a doplnění kapaliny DEF/AdBlue® u automobilu se vznětovým motorem.

Jaguar F-Pace car moving on road, Side view

ZÁŽEHOVÉ A VZNĚTOVÉ MOTORY

V naší nabídce je řada motorů a pohonných jednotek. Zjistěte, který typ je pro vás nejvhodnější.