AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
Jaguar Special Vehicle Operations XE SV Project 8 in orange on grey slabs

XE SV PROJECT 8

Dosud nejextrémnější výkon vozu Jaguar na okruhu Nürburgring Nordschleife.

DOSUD NEJEXTRÉMNĚJŠÍ VÝKON VOZU JAGUAR

S přeplňovaným osmiválcem 5,0 litru o výkonu 600 k je Project 8 nejsilnějším Jaguarem v historii, homologovaným pro běžný provoz. Celková produkce bude striktně omezena na 300 vozů, ručně sestavených v technickém středisku divize SVO v anglickém Warwickshiru. Rozhodněte se mezi dvousedadlovou verzí s paketem Track Pack a cestovně zaměřenou čtyřsedadlovkou – oba modely jsou dostupné pouze s levostranným řízením. Prototypové verze jezdily na zkušebních okruzích po celé Evropě, včetně nejznámějšího z nich, okruhu Nürburgring Nordschleife. Project 8 zajel rychlejší kolo než jakýkoli jiný Jaguar na okruhu Nordschleife, byl rychlejší než jakýkoli jiný produkční čtyřdveřový sedan v historii a rychlejší než řada renomovaných supersportovních vozů.

Front view of a Jaguar Special Vehicle Operations XE SV Project 8 in orange
Rear view of a Jaguar Special Vehicle Operations XE SV Project 8 in orange
Interior of a Jaguar Special Vehicle Operations XE SV Project 8 in orange

DIVIZE SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

Divize SVO vyvíjí jedinečné vozy Jaguar: nejrychlejší, nejluxusnější a vybavené nejmodernějšími technologiemi. Naši špičkoví konstruktéři, designéři a řemeslníci umožňují našim nejnáročnějším zákazníkům uspokojit svou vášeň pro značku Jaguar. Výsledek je vždy exkluzivní, žádaný a vhodný do sbírky.

Jaguar XE SV Project 8 in orange from behind, next to a Jaguar F-TYPE SVR inside the Special Vehicle Operations Centre
 • Jaguar XE SV Project 8 in blue on a race track

  PROVOZNÍ VLASTNOSTI A SCHOPNOSTI

  Project 8 byl vyvinut s cílem vytvořit nejpůsobivější sportovní sedan. Proto používá systém odpružení upravený ze soutěžních vozů a modifikovaný systém pohonu všech kol. Kulové uložení tlumičů zlepšuje reakce a odpružení je nastavitelné do dvou poloh – základní poloha je určena pro jízdu na silnici a o 15 mm nižší nastavení pro okruh.

 • Jaguar XE SV Project 8 in blue on a race track from behind

  PŘEPLŇOVANÉ SRDCE. HLINÍKOVÁ PLATFORMA.

  Srdcem vozu je legendární přeplňovaný vidlicový osmiválec Jaguar. Avšak rychlost a požitek z jízdy nepřináší jen výkon. Lehká hliníková konstrukce Jaguar, doplněná u vozu Project 8 o řadu dílů z uhlíkových kompozitů – kterými jsou například přední kapota, nárazníky, blatníky, boční prahy, přední spoiler a zadní přítlačné křídlo – udržuje hmotnost na minimu.

CHARAKTERISTICKÉ PRVKY VÝBAVY

 • Jaguar XE SV Project 8 Rear Wing in orange, with blue lines highlighting the air direction over the car

  ZADNÍ KŘÍDLO

  Aerodynamika karoserie modelu Project 8 byla upravena pro rychlosti přes 300 km/h. K výrazným prvkům patří nastavitelný přední spoiler, zadní difuzor a velké nastavitelné zadní přítlačné křídlo. Křídlo je možné nastavit buďto do polohy nejnižšího odporu nebo maximálního přítlaku, který při dosažení rychlosti 300 km/h dosahuje hodnoty až 122 kg.

 • Jaguar XE SV Project 8 spinning wheel on a race track

  BRZDOVÁ SOUSTAVA

  Přeplňovaný osmiválec a lehká karoserie zajišťují obdivuhodný výkon. Ale u vozu schopného vyvinout rychlost 320 km/h jsou ještě důležitější výkonné brzdy. Project 8 má největší a technologicky nejpokročilejší brzdy, jaké kdy byly u vozu Jaguar použity – obrovské 400 mm kotouče z uhlíkového kompozitu s velkými 6pístkovými třmeny. Které jsou navíc o 18 kg lehčí.

 • Jaguar XE SV Project 8in blue coming round the bend on a race track

  OPRAVDOVÉ SPOJENÍ S VOZOVKOU

  Pohon všech kol zajišťuje špičkové reakce, trakci a agilitu. Žádný jiný Jaguar není tak „živý“. Řízení poskytuje pocit podobný jako u dvoudveřového supersportu se zadním náhonem. Součástí pokročilého počítačového řízení hnací soustavy je systém Intelligent Driveline Dynamics s elektronickým aktivním diferenciálem. Unikátní ladění systému Adaptive Dynamics modelu Project 8 obsahuje nový Okruhový režim, který přispěje k opravdu výjimečnému výkonu.

 • Jaguar XE SV Project 8 racing seats

  ZÁVODNÍ SEDADLA

  Pro zákazníky, kteří preferují dvousedadlovou okruhovou verzi Project 8, jsou k dispozici závodní sedadla z uhlíkových vláken. Součástí sedadel jsou čtyřbodové bezpečnostní pásy. Na místě zadních sedadel je vícebodový výztužný rám. Silniční verze modelu Project 8 nabízí čtyři sedadla s koženým čalouněním v odstínu Ebony a kontrastním prošíváním Oyster. Přední pár tvoří speciální lehká sedadla Performance s hořčíkovým rámem.

 • Jaguar XE SV Project 8 in black with an gold strip running from the front to the back of the car

  PŘIZPŮSOBENO PRO VÁS

  Project 8 je k dispozici ve 3 standardních barvách a dále v 5 barvách na přání z prémiové palety SVO. Chcete-li, aby byl váš vůz skutečně nezaměnitelný, zvolte si zakázkovou úpravu edice SVO. Ta nabízí výběr z více než 10 000 barev, odstínů a polepů se závodními motivy, lakované brzdové třmeny, unikátní plaketu a řadu dalších možností.

 • Jaguar XE SV Project 8 wheels featuring the Jaguar badge

  KOLA

  Speciální lehká kovaná kola jsou pevnější a lehčí než konvenční kola z lehké slitiny a zajišťují špičkovou ovladatelnost. Unikátní design kol snižuje odpor o 7 procent a speciálně vyvinuté pneumatiky Michelin Sport Cup 2 nabízejí kombinaci výjimečné přilnavosti a komfortu, ideální pro silniční i okruhové jízdy.

Jaguar XE SV Project 8 engine and wheel structure

VÝKON 600 KONÍ

Project 8 je dosud nejrychlejší sedan Jaguar. Jeho přeplňovaný osmiválec 5.0 litru produkuje výkon 600 k a moment 700 Nm a je nejsilnějším motorem, jaký kdy byl použit u vozu Jaguar pro běžný silniční provoz. Maximální rychlost činí 322 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhé 3,7 sekundy. Automatická osmistupňová převodovka s řazením páčkami na volantu dokáže přeřadit během 0,2 sekundy – rychleji než mrknutí oka.

Two Jaguar SV XE Project 8 one black, one white on a road with dark clouds overhead

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
 • Funkční