DOSUD NEJEXTRÉMNĚJŠÍ VÝKON VOZU JAGUAR

S přeplňovaným osmiválcem 5,0 litru o výkonu 600 k je Project 8 nejsilnějším Jaguarem v historii, homologovaným pro běžný provoz. Celková produkce bude striktně omezena na 300 vozů, ručně sestavených v technickém středisku divize SVO v anglickém Warwickshiru. Rozhodněte se mezi dvousedadlovou verzí s paketem Track Pack a cestovně zaměřenou čtyřsedadlovkou – oba modely jsou dostupné pouze s levostranným řízením. Prototypové verze jezdily na zkušebních okruzích po celé Evropě, včetně nejznámějšího z nich, okruhu Nürburgring Nordschleife. Project 8 zajel rychlejší kolo než jakýkoli jiný Jaguar na okruhu Nordschleife, byl rychlejší než jakýkoli jiný produkční čtyřdveřový sedan v historii a rychlejší než řada renomovaných supersportovních vozů.

Parked Jaguar Front View During the Launch
Jaguar Car Launching at Showroom View
Jaguar XF interior details

DIVIZE SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

Divize SVO vyvíjí jedinečné vozy Jaguar: nejrychlejší, nejluxusnější a vybavené nejmodernějšími technologiemi. Naši špičkoví konstruktéři, designéři a řemeslníci umožňují našim nejnáročnějším zákazníkům uspokojit svou vášeň pro značku Jaguar. Výsledek je vždy exkluzivní, žádaný a vhodný do sbírky.

DIVIZE SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

Divize SVO vyvíjí jedinečné vozy Jaguar: nejrychlejší, nejluxusnější a vybavené nejmodernějšími technologiemi. Naši špičkoví konstruktéři, designéři a řemeslníci umožňují našim nejnáročnějším zákazníkům uspokojit svou vášeň pro značku Jaguar. Výsledek je vždy exkluzivní, žádaný a vhodný do sbírky.

Jaguar Car on the Racing Track and Shoot on Front View

PROVOZNÍ VLASTNOSTI A SCHOPNOSTI

Project 8 byl vyvinut s cílem vytvořit nejpůsobivější sportovní sedan. Proto používá systém odpružení upravený ze soutěžních vozů a modifikovaný systém pohonu všech kol. Kulové uložení tlumičů zlepšuje reakce a odpružení je nastavitelné do dvou poloh – základní poloha je určena pro jízdu na silnici a o 15 mm nižší nastavení pro okruh.

Jaguar Car on the Racing Track and Shoot on Back View

PŘEPLŇOVANÉ SRDCE. HLINÍKOVÁ PLATFORMA.

Srdcem vozu je legendární přeplňovaný vidlicový osmiválec Jaguar. Avšak rychlost a požitek z jízdy nepřináší jen výkon. Lehká hliníková konstrukce Jaguar, doplněná u vozu Project 8 o řadu dílů z uhlíkových kompozitů – kterými jsou například přední kapota, nárazníky, blatníky, boční prahy, přední spoiler a zadní přítlačné křídlo – udržuje hmotnost na minimu.

CHARAKTERISTICKÉ PRVKY VÝBAVY

Parked Jaguar Car Back View

ZADNÍ KŘÍDLO

Aerodynamika karoserie modelu Project 8 byla upravena pro rychlosti přes 300 km/h. K výrazným prvkům patří nastavitelný přední spoiler, zadní difuzor a velké nastavitelné zadní přítlačné křídlo. Křídlo je možné nastavit buďto do polohy nejnižšího odporu nebo maximálního přítlaku, který při dosažení rychlosti 300 km/h dosahuje hodnoty až 122 kg.

Jaguar Wheel close up

BRZDOVÁ SOUSTAVA

Přeplňovaný osmiválec a lehká karoserie zajišťují obdivuhodný výkon. Ale u vozu schopného vyvinout rychlost 320 km/h jsou ještě důležitější výkonné brzdy. Project 8 má největší a technologicky nejpokročilejší brzdy, jaké kdy byly u vozu Jaguar použity – obrovské 400 mm kotouče z uhlíkového kompozitu s velkými 6pístkovými třmeny. Které jsou navíc o 18 kg lehčí.

Jaguar Car on the Racing Track and Shoot on Front View

OPRAVDOVÉ SPOJENÍ S VOZOVKOU

Pohon všech kol zajišťuje špičkové reakce, trakci a agilitu. Žádný jiný Jaguar není tak „živý“. Řízení poskytuje pocit podobný jako u dvoudveřového supersportu se zadním náhonem. Součástí pokročilého počítačového řízení hnací soustavy je systém Intelligent Driveline Dynamics s elektronickým aktivním diferenciálem. Unikátní ladění systému Adaptive Dynamics modelu Project 8 obsahuje nový Okruhový režim, který přispěje k opravdu výjimečnému výkonu.

Jaguar Interior Seat Closeup View

ZÁVODNÍ SEDADLA

Pro zákazníky, kteří preferují dvousedadlovou okruhovou verzi Project 8, jsou k dispozici závodní sedadla z uhlíkových vláken. Součástí sedadel jsou čtyřbodové bezpečnostní pásy. Na místě zadních sedadel je vícebodový výztužný rám. Silniční verze modelu Project 8 nabízí čtyři sedadla s koženým čalouněním v odstínu Ebony a kontrastním prošíváním Oyster. Přední pár tvoří speciální lehká sedadla Performance s hořčíkovým rámem.

Jaguar XE car rear view with big spoiler

PŘIZPŮSOBENO PRO VÁS

Project 8 je k dispozici ve 3 standardních barvách a dále v 5 barvách na přání z prémiové palety SVO. Chcete-li, aby byl váš vůz skutečně nezaměnitelný, zvolte si zakázkovou úpravu edice SVO. Ta nabízí výběr z více než 10 000 barev, odstínů a polepů se závodními motivy, lakované brzdové třmeny, unikátní plaketu a řadu dalších možností.

Jaguar Wheel close up

KOLA

Speciální lehká kovaná kola jsou pevnější a lehčí než konvenční kola z lehké slitiny a zajišťují špičkovou ovladatelnost. Unikátní design kol snižuje odpor o 7 procent a speciálně vyvinuté pneumatiky Michelin Sport Cup 2 nabízejí kombinaci výjimečné přilnavosti a komfortu, ideální pro silniční i okruhové jízdy.