Zjistěte více o technologiích a funkcích, které jsou k dispozici ve vozech Jaguar.

VYSPĚLÉ ASISTENČNÍ FUNKCE PRO ŘIDIČE

Adaptivní tempomat s asistentem pro jízdu v koloně

 •  

   

  Adaptivní tempomat používá radarové senzory pro automatické změny rychlosti jízdy, aby byla zachována bezpečná vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Pokud vpředu jedoucí vozidlo zpomalí, váš vůz Jaguar automaticky sníží svou rychlost, aby byla zachována bezpečná vzdálenost. Jakmile se silnice před ním uvolní, váš vůz se vrátí k nastavené rychlosti. Pokud vozidlo vpředu zastaví, přichází na řadu funkce asistenta pro jízdu v dopravní koloně, díky níž váš vůz plynule zastaví. Jakmile se kolona rozjede, stačí krátce sešlápnout pedál plynu a váš vůz bude opět následovat vozidlo vpředu.

Asistent pro nouzové brzdění (AEB)

 •  

   

  V případě, že nastane situace vyžadující nouzové brzdění, je váš vůz stále v pohotovosti. V případě zjištění rizika potenciální kolize vůz řidiče upozorní na nebezpečí čelní kolize, aby řidič mohl zasáhnout. Není-li nebezpečí kolize zažehnáno a řidič nereaguje, systém nouzového brzdění aktivuje brzdy, aby zmírnil intenzitu případného nárazu. 

Automatický asistent přepínání dálkových světel

 •  

   

  Tento systém automaticky přepíná mezi tlumenými a dálkovými světly podle potřeby na základě pokynů senzoru, uloženého před vnitřním zpětným zrcátkem.

Systém sledování slepého úhlu

 •  

   

  Systém sledování slepého úhlu vás upozorní, jakmile nějaké vozidlo vjede do oblasti slepého úhlu nebo se rychle přibližuje zezadu. Při zjištění vozidla se v příslušném vnějším zpětném zrcátku objeví malá výstražná kontrolka. Pokud měníte směr jízdy ve směru překážky, výstražná kontrolka začne na znamení hrozícího nebezpečí blikat.

Sledování pozornosti řidiče

 •  

   

  Systém sledování pozornosti řidiče rozpozná, že začínáte pociťovat ospalost nebo únavu a včas vás upozorní na to, že je třeba zastavit a udělat si přestávku.

Přední a zadní parkovací senzory

 •  

   

  Díky našim parkovacím senzorům umístěným vpředu a vzadu je manévrování ještě snazší a bezpečnější. Senzory, které se nacházejí v předním a zadním nárazníku, se aktivují, když zařadíte zpátečku, nebo když je sami aktivujete ručně. Při parkování vás dotykový displej a zvuková odezva informují o tom, jak blízko překážek se nacházíte.

Inteligentní omezovač rychlosti

 •  

   

  Náš inteligentní omezovač rychlosti, pokud je aktivován, využívá informace ze systému rozpoznávání dopravních značek, na jejichž základě přizpůsobuje rychlost vozidla.

Aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu

 •  

   

  Díky upozornění na opuštění jízdního pruhu budou vaše dlouhé cesty mnohem bezpečnější. Systém detekuje nechtěné vyjetí z jízdního pruhu a upozorňuje řidiče vizuálně a mírnými vibracemi volantu.

Parkovací asistent (podélné parkování, výjezd z parkovacího místa)

 •  

   

  Díky parkovacímu asistentovi je podélné parkování v těsných prostorech snazší než kdykoli předtím. Parkovací asistent vůz zaparkuje na vhodné parkovací místo. Stačí zvolit příslušný rychlostní stupeň a ovládat rychlost vozu. Parkovací asistent vám pomůže i s výjezdem z parkovacího místa. Na veškerý stres související s parkováním tak můžete zapomenout. Oběma manévry vás provedou grafická znázornění a upozornění.

Parkovací asistent (podélné a příčné parkování, výjezd z parkovacího místa)

 •  

   

  Díky parkovacímu asistentovi je podélné parkování v těsných prostorech snazší než kdykoli předtím. Parkovací asistent vůz zaparkuje na vhodné parkovací místo. Stačí zvolit příslušný rychlostní stupeň a ovládat rychlost vozu. Parkovací asistent vám pomůže i s výjezdem z parkovacího místa. Na veškerý stres související s parkováním tak můžete zapomenout. Oběma manévry vás provedou grafická znázornění a upozornění. 

Systém rozpoznávání dopravních značek

 •  

   

  Díky našemu systému rozpoznávání dopravních značek budete na cestách plně informovaní a budete mít dokonalý přehled. Systém zobrazuje rychlostní limity a značky se zákazem předjíždění na přístrojové desce, kde je můžete snadno sledovat.

Výstraha před kolizí při couvání

 •  

   

  Náš systém varování před kolizí při couvání, který je obzvláště užitečný při couvání z parkovacího místa, vás upozorňuje na vozidla, chodce či jiná nebezpečí blížící se z obou stran vozu. Systém vás upozorňuje zvukovými i vizuálními výstrahami – vždy tak víte, co se za vámi děje, i když máte omezený výhled.

Parkovací senzory s rozsahem pokrytí 360°

 •  

   

  Naše parkovací senzory s rozsahem pokrytí 360° vám poskytnou maximální jistotu při manévrování ve stísněných prostorech. Senzory rozmístěné po celém obvodu vozidla se automaticky aktivují při zařazení zpátečky nebo je lze aktivovat ručně. Na dotykové obrazovce se zobrazí pohled na vozidlo shora. Při parkování vás dotykový displej a zvuková odezva informují o tom, jak blízko překážek se nacházíte.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Systém Adaptive Dynamics

 •  

   

  Systém Adaptive Dynamics monitoruje pohyby vozidla až 500krát za sekundu a reaguje prakticky okamžitě. Výsledkem je větší kontrola a minimální pohyb karoserie, což zaručuje vyrovnanou, plynulou jízdu. Systém Adaptive Dynamics představuje kombinaci inteligentních snímačů a tlumičů odpružení s plynule měnitelnou charakteristikou tlumení. Tato funkce poskytuje optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a řízením stability. 

Adaptive Surface Response (AdSR)

 •  

   

  Funkce AdSR rozpoznává rozdílné povrchy, aby mohla být maximálně využívána dostupná adheze. AdSR těží z bezkonkurenčních zkušeností společnosti Jaguar Land Rover se systémy pohonu čtyř kol a neustále monitoruje provozní podmínky. Na základě toho pak vhodně upravuje nastavení motoru a brzdové soustavy. AdSR pracuje po své aktivaci v celém rozsahu rychlostí a podporuje řidiče při řízení v nepříznivém počasí a na náročném povrchu.

Dvojité lichoběžníkové zavěšení z hliníku

 •  

   

  Hliníková lichoběžníková přední náprava je široce uznávaná jako nejlepší řešení pro zavěšení předních kol. Její konstrukce zaručuje precizní ovladatelnost a pohotové reakce na řízení.

All Surface Progress Control (ASPC)

 •  

   

  Technologie ASPC je tempomat pro pomalou jízdu, s nímž váš vůz suverénně zvládne i nečekané situace na kluzkém povrchu. Po jeho aktivaci si tlačítky tempomatu nastavíte požadovanou rychlost jízdy v rozmezí od 3,6 do 30 km/h. Jakmile vůz dosáhne nastavené rychlosti jízdy, systém ASPC ji udržuje a zároveň dbá na zachování optimální trakce. Systém ASPC poskytuje řidičům vozů Jaguar ještě více jistoty při jízdě na kluzkém, sypkém nebo zledovatělém povrchu, po nerovném povrchu a dokonce i při sjíždění strmých svahů. 

Pohon všech kol (AWD)

 •  

   

  Pohon všech kol (AWD) vozů Jaguar zlepšuje dynamiku vozidla a zajišťuje lepší trakci za všech povětrnostních podmínek. Systém pohonu všech kol nabízí suverénní výkon s vynikající ovladatelností, vrozenou agilitu a zdokonaluje charakter pohonu zadních kol značky Jaguar. Zjistěte více o pohonu všech kol AWD

Konfigurovatelný režim Dynamic

 •  

   

  Konfigurovatelný režim Dynamic vám umožní nastavit si dynamiku z hlediska charakteristiky pedálu plynu, činnosti převodovky a řízení přesně podle vašich požadavků. 

Dynamická kontrola stability (DSC)

 •  

   

  Systém dynamické kontroly stability neustále monitoruje snímače kol vozidla a pomůže řidiči znovu stabilizovat vozidlo, pokud je detekována nedostatečná přilnavost nebo stabilita. Systém dynamické kontroly stability aplikuje brzdnou sílu na každé kolo nebo na některá kola, a upravuje výkon motoru za účelem dosažení maximální možné bezpečnosti a kontroly nad vozidlem.

Elektronický aktivní diferenciál

 •  

   

  Prostřednictvím monitorování vlastností vozidla a terénu spolupracuje elektronický aktivní diferenciál se stabilizačním systémem, protiprokluzovým systémem a ABS za účelem řízení dodávky točivého momentu k jednotlivým zadním kolům. Zcela elektronické řízení uzávěrky zadního diferenciálu umožňuje systému dosáhnout téměř okamžitě plného svorného účinku.

Nouzový brzdový asistent (EBA)

 •  

   

  Při rychlém sešlápnutí brzdového pedálu zvýší systém brzdnou sílu na maximum, aby zkrátil brzdnou dráhu. Dalším přínosem je zachování optimální ovladatelnosti vozu v nečekaných situacích.

Řízení brzdného momentu motoru (EDC)

 •  

   

  Řízení EDC zabraňuje blokování kol při intenzivním brzdění motorem na kluzkém povrchu. Tato funkce v případě potřeby krátkodobě zvyšuje točivý moment přenášený na poháněná kola.

Elektromechanický posilovač řízení (EPAS)

 •  

   

  Elektromechanický posilovač řízení (EPAS) nabízí vynikající zpětnou vazbu, ovladatelnost a okamžitý účinek posilovače. Je aktivní pouze v případě potřeby, čímž šetří palivo. Sofistikovaná řídicí jednotka přizpůsobuje účinek posilovače EPAS tak, aby byla zaručena vynikající směrová stabilita při rychlé jízdě a snadné ovládání při pomalém manévrování. 

Asistent pro rozjezd do kopce

 •  

   

  Jako pomoc řidiči při rozjíždění do kopce zadrží asistent pro rozjezd do kopce brzdnou sílu dostatečně dlouho k tomu, aby měl řidič čas přemístit nohu z brzdového pedálu na plynový pedál. Tím je zabráněno pohybu vozidla a sníží se pracovní zátěž řidiče. Asistent pro rozjezd do kopce je k dispozici vždy, není nutné jej aktivovat.

Intelligent Driveline Dynamics (IDD)

 •  

   

  Jedinečný software IDD, vyvinutý exkluzivně značkou Jaguar, disponuje sofistikovanými algoritmy, které inteligentně reagují na stav vozovky, aby zajistily potřebnou trakci. Kdykoli je zapotřebí větší trakce, IDD zajistí precizní přenos odpovídajícího točivého momentu na přední kola – tento proces netrvá déle než 165 milisekund. V porovnání s trvalým pohonem všech kol snižuje tento systém spotřebu paliva i produkci emisí a nabízí plynulejší, bezpečnější jízdu. Zjistěte více o systému IDD

Motory Ingenium

 •  

   

  Ingenium je motor s rodokmenem společnosti Jaguar Land Rover – výkonný, kultivovaný a hospodárný. Díky vyspělým technologiím a celohliníkové konstrukci se motor Ingenium vyznačuje překvapivě nízkou spotřebou paliva a nízkými emisemi CO2.

JaguarDrive Control

 •  

   

  Tento systém spolupracuje s režimem dynamické kontroly stability (DSC), řídicími jednotkami motoru a převodovky a upravuje charakteristiku řízení motoru, řazení a brzdové soustavy. Nabízí různé režimy, které optimalizují reakce vozidla na příslušné jízdní podmínky a styl řízení.

Víceprvková zadní náprava

 •  

   

  Víceprvková zadní náprava umožňuje vašemu vozu Jaguar dosáhnout dokonalé kombinace kultivovaného, luxusního jízdního komfortu a vynikající ovladatelnosti s pohotovými reakcemi. Tento systém dosahuje vyšší úrovně ovladatelnosti a komfortu díky oddělenému a nezávislému zachycování příčných, podélných a svislých sil působících na zavěšení. Mnoho komponentů má podobu kovaných dílů nebo dutých odlitků z hliníku, což je optimální řešení pro odolnou a lehkou konstrukci náprav.

Torque Vectoring

 •  

   

  Technologie Torque Vectoring (vektorování točivého momentu) nabízí řízené nezávislé brzdění vnitřních předních a zadních kol, čímž zvyšuje otáčivé síly působící na vůz. Výsledkem je potlačení nedotáčivosti, pohotovější změna směru jízdy a stabilnější chování vozu.

Asistent pro stabilizaci přívěsu (TSA)

 •  

   

  Asistent pro stabilizaci přívěsu monitoruje snímače stability vozidla z hlediska narušení stability způsobeného nevyváženým přívěsem. Tento systém vozidla poskytuje možnost aplikovat brzdy jednotlivých kol za účelem korigování potenciálně nebezpečné situace.

TECHNOLOGIE V INTERIÉRU

Průhledový displej (Head Up Display, HUD)

 •  

   

  Tento prvek výbavy na přání zobrazuje na čelním skle klíčové údaje o vozidle, jako například rychlost jízdy, zařazený rychlostní stupeň a pokyny navigace, a řidič tak i nadále může sledovat dění na silnici. Tento celosvětově první systém využívá holografické technologie, které jsou zárukou vynikající sytosti barev, skvělého jasu a kontrastu. Řidič může tuto funkci zapínat a vypínat podle potřeby.

InControl

 •  

   

  Systém InControl je soubor služeb a aplikací, který vás propojí s vaším vozem a zajistí vám bezproblémové a bezpečné spojení s okolním světem. Dokonce, i když jste od vašeho vozu vzdáleni, systém InControl zůstává s vámi a zajišťuje, aby byly vaše zážitky s vozem značky Jaguar zábavnější, než kdykoli předtím.

InControl Apps

 •  

   

  Systém InControl Apps vám umožňuje používat na vašem dotykovém displeji celou řadu aplikací pro chytré telefony optimalizovaných pro váš vůz, a to prostřednictvím připojení zařízení ke vstupu USB. Systém InControl Apps nabízí neustále rozšiřovanou řadu služeb. Ty vám pomohou naplánovat si cestu, zorganizovat váš pracovní i osobní čas, zarezervovat si hotel a objevovat svět kolem vás. 

InControl Protect

 •  

   

  Pohodlí a jistota. Systém InControl Protect poskytuje inteligentní aplikaci Remote Smartphone pro chytré telefony, optimalizovanou asistenční službu Optimised Jaguar Assistance a funkci nouzového volání SOS Emergency Call. 

InControl Secure

 •  

   

  Systém InControl Secure používá sledovací technologii, která vás upozorní při pokusu o odcizení vašeho vozu a odesílá data o jeho poloze do příslušného monitorovacího střediska, aby bylo zaručeno jeho rychlé vyhledání.

InControl Touch

 •  

   

  InControl Touch je nový standardní multimediální systém s 8" dotykovým displejem, který se vyznačuje intuitivním ovládáním dotykem a pohyby prsty. Jeho součástí je špičkový navigační systém s mapami ve formátech 2D nebo 3D a hlasovými pokyny. K dispozici je bezproblémové připojení telefonu, stejně jako ovládací prvky klimatizace, zábavy a vozidla pro nastavení přesně podle vaší nálady. InControl Touch je centrálou pro mnoho aktivních bezpečnostních funkcí a další prvky volitelné výbavy. 

InControl Touch Pro

 •  

   

  InControl Touch Pro je nejpokročilejší multimediální systém, který kdy značka Jaguar nabízela. Citlivý vícedotykový displej podporuje gesta potažení a stažení prstů a poskytuje nejbohatší multimediální zážitky všech dob. Aby byly tyto zážitky ještě silnější, systém disponuje také konfigurovatelnou domovskou obrazovkou a funkcí přirozeného hlasového ovládání podporující příkazy, jako například „more like this“ (další podobné) pro výběr skladeb. 10GB jednotka SSD (Solid-state Drive) je určena pro ukládání médií, a rovněž umožňuje zobrazování obalů alb Gracenote. 

Audiosystémy Meridian

 •  

   

  Širokou škálu výkonů nabízejí tři audiosystémy, které navrhla pro značku Jaguar společnost Meridian, britský specialista v oboru audio: audiosystém Meridian Digital Sound s výkonem 380 W, audiosystém Meridian Digital Surround Sound s výkonem 825 W a audiosystém Meridian Reference Digital Sound s výkonem 1 300 W. Všechny systémy jsou vybaveny vyspělými technologiemi, mezi něž patří software pro digitální zpracování zvuku DSP (Digital Sound Processor), který vytváří vynikající zvuk v kvalitě stereo nebo surround v celém prostoru kabiny a optimalizuje všechny prvky systému, jakož i funkce MCC (Meridian Cabin Correction), která dramaticky zvyšuje čistotu a věrnost reprodukce vaší oblíbené hudby.

ÚDRŽBA

Kapalina pro úpravu výfukových plynů dieselových motorů (DEF)

 •  

   

  Kapalina DEF, známá také jako AdBlue®, AUS 32 a ARLA 32, je kapalina, která je netoxická, bezbarvá, bez zápachu a nehořlavá. Kapalina DEF je ve voze uložená ve vyhrazené nádrži a je vstřikována do výfukového systému za účelem čištění výfukových plynů. 

BEZPEČNOST A PRAKTIČNOST

Activity Key

 •  

   

  Activity Key umožňuje žít naplno ještě bezstarostněji. Náramek je robustní a zcela vodotěsný. Můžete si užívat nejrozmanitější aktivity – od parašutismu až po plavání – a klíčky od svého vozu tak budete mít stále u sebe. Konvenční klíček může zůstat ve voze, jelikož je z bezpečnostních důvodů deaktivován. 

Senzorově řízené víko zavazadlového prostoru

 •  

   

  Jednoduše vložte nohu pod jednu ze zadních bočních částí vozidla a víko zavazadlového prostoru se otevře nebo zavře.