AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL

POSTUP NABÍJENÍ
ELEKTROMOBILU (EV)

Nabíjení vozu Jaguar už nemůže být jednodušší. Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste každý den měli dostatek energie k maximálnímu využití elektrického režimu.

VIDEONÁVOD K NABÍJENÍ

Zjistěte, jak nabíjet ryze elektrický nebo plug-in hybridní (PHEV) vůz Jaguar.

NABÍJECÍ KONEKTORY

Elektromobil Jaguar využívá pro připojení k nabíjecí stanici kombinovaný nabíjecí systém (CCS). Ten je kompatibilní s pomalejším nabíjením střídavým proudem, a u některých modelů s rychlým nabíjením stejnosměrným proudem. Někteří výrobci automobilů využívají pro nabíjení jiné systémy, například CHAdeMO. Ty nejsou tolik rozšířené a nejsou kompatibilní s elektromobily Jaguar.

 • NABÍJENÍ STŘÍDAVÝM PROUDEM

  Horní část vstupu CCS ve vozidle slouží k nabíjení střídavým proudem (až 7 kW). Odpovídající konektory jsou známé jako konektory typu 2 a jsou kompatibilní s domácí nabíječkou, veřejnými nabíjecími stanicemi se střídavým proudem a síťovými zásuvkami.

 • RYCHLÉ NABÍJENÍ STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM

  U vybraných modelů jsou v dolní polovině vstupu CCS ve vozidle dva kolíky, které v kombinaci se třemi horními kolíky umožňují rychlé nabíjení akumulátoru stejnosměrným proudem (až 50 kW), což běžně využijete na dálnicích a hlavních tazích. Přístup ke dvěma dolním kolíkům lze získat odstraněním krytu dolní zásuvky.

NABÍJECÍ KABELY

 • KABEL PRO VEŘEJNÉ NABÍJENÍ A NABÍJENÍ NA DOMÁCÍ STANICI (REŽIM 3)

  Nabíjecí kabel pro režim 3 slouží k propojení vozidla s domácími nabíječkami (wall box) a veřejnými nabíjecími stanicemi na střídavý proud. Na obou koncích je vybaven konektorem typu 2 a jeho délka je pět metrů.

  Nabíjecí kabely pro režim 3 jsou dodávány spolu s vozy Jaguar.

 • NABÍJECÍ KABEL PRO SÍŤOVÉ ZÁSUVKY (REŽIM 2)

  Nabíjecím kabelem pro režim 2 lze připojit vozidlo k domácí síťové zásuvce pomocí konektoru typu 2 na jednom konci a síťové zástrčky na druhém. Kabely pro režim 2 mají délku pět metrů.

  Volitelné nabíjecí kabely pro režim 2 nejsou dodávány spolu s vozy Jaguar a lze je zakoupit samostatně.

 • NABÍJECÍ KABEL PRO RYCHLÉ NABÍJENÍ STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM

  Nabíjecí kabel pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem je vždy připevněn k veřejným nabíjecím stanicím na dálnicích a hlavních tazích, takže nemusíte používat vlastní kabel.

DOPORUČENÉ APLIKACE PRO CHYTRÉ TELEFONY

S aplikacemi Jaguar iGuide a Jaguar Remote1 máte okamžitý přístup k hlavním ovládacím prvkům a funkcím vozidla, kdykoli je potřebujete.

JEZDĚTE CHYTŘE DÍKY DOMÁCÍMU NABÍJENÍ

Kromě mimořádného pohodlí a úspor při používání odborně nainstalované domácí nabíječky existují i další chytré způsoby, jak si usnadnit každodenní používání elektromobilu.

 • VYUŽÍVEJTE ELEKTŘINU MIMO ŠPIČKU A OBNOVITELNOU ENERGII

  Tarify pro elektromobily jsou speciálně navrženy pro vlastníky elektromobilů a obvykle nabízejí nižší cenu za noční elektřinu mimo špičku. Díky tomu můžete vůz nabíjet doma cenově nejdostupnějším a nejpohodlnějším způsobem.

  A díky obnovitelné energii od mnoha dodavatelů je nabíjení rovněž udržitelnější než kdy dříve.

 • NAPLÁNUJTE SI ČASY NABÍJENÍ

  Připojení přes noc představuje jednoduchý způsob nabíjení, který vám umožní využívat výrazně levnější tarify pro elektromobily nabízené mnoha dodavateli energií do domácností. Díky funkci preferované doby nabíjení vozidla vám už nikdy neunikne levnější elektřina mimo špičku.

  Chcete-li nastavit preferovanou dobu nabíjení, stáhněte si níže aplikaci iGuide1 a vyhledejte „nabíjení vozidla“.

 • MAXIMALIZUJTE DOJEZD POMOCÍ PŘEDNASTAVENÍ TEPLOTY

  Přednastavení teploty umožňuje zahřát nebo ochladit interiér a akumulátor, když je váš Jaguar připojený k síti. K tomu se využívá energie ze sítě a energie v akumulátoru je zachována pro dosažení maximální dojezdové vzdálenosti.

  Chcete-li nastavit přednastavení teploty, stáhněte si níže aplikaci iGuide1 a vyhledejte „přednastavení teploty“.

DOPLŇKOVÁ PODPORA

 • DOMÁCÍ NABÍJENÍ

  Odborně instalovaná domácí nabíječka je nejsnazší, nejpohodlnější a nejúspornější způsob, jak začít každý den s plně nabitým akumulátorem.

 • VEŘEJNÉ NABÍJECÍ STANICE

  Zjistěte vše potřebné o nabíjení vozů Jaguar mimo domov – od doby nabíjení po platební metody.

 • NASTAVENÍ

  Chcete-li získat maximum z klíčových funkcí vozidla, prvním krokem je připojení k informačnímu a zábavnímu systému a nastavení vzdáleného ovládání pomocí chytrého telefonu.

 • JÍZDNÍ REŽIMY PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZŮ (PHEV)

  Seznamte se s režimy, které vám umožní jezdit s vozem PHEV na elektromotor, zážehový motor či kombinaci obou pohonů.

1Pouze kompatibilní chytré telefony. Závisí na mobilní síti daného trhu, kvalitě signálu a účtu zákazníka. Jsou vyžadována mobilní data nebo připojení Wi-Fi.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
 • Funkční