Skip primary navigation
C-X17

O SPOLEČNOSTI
JAGUAR LAND ROVER

skip.tertiary.navigation

CO JE C-X17 CONCEPT?

C-X17 Concept je první koncepční sportovní crossover značky Jaguar. Představuje kombinaci přitažlivého designového provedení a inteligentního výkonu, což jsou dva výrazné poznávací znaky této značky. Zároveň přináší výhody nižšího, sportovnějšího posazení řidiče, jež mu umožňuje větší kontrolu nad řízením a vyšší úroveň flexibility. Výrazným rysem vozu je zcela nová celohliníková platforma značky Jaguar s názvem Intelligent Aluminium Architecture (inteligentní hliníková architektura) a zkratkou iQ[Al]. Na ní založené vozy se budou vyznačovat prvotřídní kvalitou, odolností
a spolehlivosti.

C-X17

OD PŘEDSTAVY K TVORBĚ

Vysoce pokročilá modulární platforma konstrukce vozu C-X17 Concept hojně využívá hliník a nabízí výraznou flexibilitu – lze na ní založit širokou řadu modelů, aniž by bylo nutno slevit z jejich jedinečného charakteru, designu, jízdní dynamiky, výkonu a luxusu, tedy prvků, jimiž se značka Jaguar proslavila po celém světě.

C-X17 C-X17První sériové vozy značky Jaguar založené na této zcela nové architektuře budou uvedeny do prodeje v roce 2015. Nový, prémiový sportovní sedan střední třídy bude poháněn motory širokého spektra výkonů a objemů. Všechny nabídnou inspirativní výkony a při jejich výrobě budou využity nejnovější inovativní technologie zaměřené na snižování spotřeby paliva, bez nutnosti vzdát se požitku z jízdy.

TŘI VZRUŠUJÍCÍ BAREVNÉ ODSTÍNY

Vůz C-X17 Concept byl představen světu ve třech ohromujících barevných odstínech: Caesium Blue, Liquid Aluminium a Liquid Gold.

C-X17
 • Caesium Blue

 • Liquid Aluminium

 • Liquid Gold

ZBRUSU NOVÝ SMĚR PRO KAŽDÉHO ŘIDIČE

Koncepční vůz C-X17 Concept byl poprvé představen motoristické veřejnosti
na autosalonu ve Frankfurtu. Následovaly premiéry v Dubaji a Los Angeles, kde
se objevil v přitažlivém odstínu Liquid Aluminium. Nanejvýš luxusní provedení vozu C-X17 mělo debut v čínském Kuang-čou, a to v odstínu Liquid Gold.

img_wrapper_Map_updated-device_desktop-1366x550.jpg

1. PREMIÉRA VE FRANKFURTU, 10. ZÁŘÍ 2013

Premiéra ve Frankfurtu, 10. září 2013, C-X17 Concept v odstínu Caesium Blue.

2. PREMIÉRA V DUBAJI, 6. LISTOPADU 2013

Premiéra v Dubaji, 6. listopadu 2013, C-X17 Concept v odstínu Liquid Aluminium.

3. PREMIÉRA V LOS ANGELES, 19. LISTOPADU 2013

Premiéra v Los Angeles, 19. listopadu 2013, C-X17 Concept v odstínu Liquid Aluminium.

4. PREMIÉRA V KUANG-ČOU, 20. LISTOPADU 2013

Premiéra v Kuang-čou, 20. listopadu 2013, C-X17 Concept v odstínu Liquid Gold, s úpravami designu interiéru a technologií.

KRÁSA VOZU ZNAČKY JAGUAR

Zadání znělo, že vůz C-X17 Concept má být stylový, sportovní a vzrušující. Musel být jedinečný a zároveň si zachovat dotyk nadčasové propracovanosti, jež je pro značku Jaguar charakteristická. Ian Callum, šéfdesignér značky Jaguar, k tomu říká: „Na koncepci vozu C-X17 jsme pracovali
od prvopočátku s tím, že jsme měli stále na mysli jasné principy, jež jsou charakteristické pro značku Jaguar: vzrušující proporce, čisté linie a vyváženost formy. Vůz C-X17 nabízí asertivní vzhled a vysoký výkon a zároveň je nanejvýš atraktivní a svůdný – je to zkrátka výrazný, nezaměnitelný vůz značky Jaguar.“

CHYTRÝ UVNITŘ

V kabině vozu C-X17 Concept se snoubí inovativní interaktivní technologie
s moderním využitím tradičních vysoce kvalitních materiálů a britským řemeslným zpracováním. Výsledkem je skutečný luxus a propracovanost. Přitažlivý design a celková využitelnost i všestrannost interiéru, včetně objemného zavazadlového prostoru znamenají, že jde o vůz, který dokáže nabídnout pohodlí celé rodině
i vzrušení řidiči.

C-X17

POKROČILÉ TECHNOLOGIE

C-X17
 1. INTELIGENTNÍ POHON VŠECH KOL

  Za běžných jízdních podmínek pohání inteligentní systém pohonu všech kol (All-Wheel Drive – AWD) vozu C-X17 Concept zadní kola. V segmentu sportovních crossoverů jde o jedinečnou záležitost, díky níž vůz může nabídnout skvělý, dynamický zážitek z jízdy, jímž je značka Jaguar proslulá. Systém průběžně sleduje povrch silnice, aby zabránil částečnému smyku kol, případně na něj rychle zareagoval, čímž dává jistotu řidiči a zajišťuje zvýšenou stabilitu vozu na kluzkém povrchu.

 2. TECHNOLOGIE PŘENÁŠENÍ TOČIVÉHO MOMENTU

  Lepší ovládání vozu a snadnější průjezd zatáčkami je umožněn díky systému Torque Vectoring by Braking (TVbB), který vozu pomáhá udržet požadovanou stopu a snižuje pravděpodobnost přetočení.

 3. SYSTÉM REAR EXIT DETECTION

  Z důvodu zvýšené ochrany všech cestujících v případě, že se chystají otevřít dveře vozu, je C-X17 Concept vybaven funkcí Rear Exit Detection. Tato moderní funkce aktivní bezpečnosti vysílá varovný signál, pokud se blíží vozy či jiné objekty, které by se mohly nacházet v mrtvém úhlu cestujícího.

 4. HOSPODÁRNOST

  Inspirativní výkon, skvělá řiditelnost a velmi nízká spotřeba paliva: vůz C-X17 Concept nabízí celou řadu motorů o různých objemech, včetně nové rodiny vysoce výkonných a úsporných čtyřválcových benzínových a dieselových motorů. Díky vysoce úsporným motorům a zcela nové platformě Intelligent Aluminium Architecture (inteligentní hliníková architektura – iQ[Al]) se koncepční vůz C-X17 Concept může pochlubit nejúspornějším provozem a nejnižšími emisemi CO2 ve své třídě.

GALERIE

Více fotografií a obrázků vzrušujícího koncepčního vozu C-X17 Concept je
k dispozici v galerii níže.

Galerie