Skip primary navigation
C-X75 concept car rear three quarter

O SPOLEČNOSTI
JAGUAR LAND ROVER

skip.tertiary.navigation

C-X16 – OHROMUJÍCÍ VIZE BUDOUCNOSTI VOZŮ JAGUARJaguar C-X16 byl představen v roce 2011 na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Jedná se o netradiční dvoumístný sportovní vůz. A ačkoli se jedná koncept, představuje také patrný nástin budoucích záměrů společnosti Jaguar v oblasti designu a technologií. „Vozy Jaguar měly vždy sportovní srdce a model C-X16 je dokonalým ztělesněním naší vize vskutku sportovního vozu Jaguar pro 21. století. Je rychlý a elegantní a zdůrazňuje náš závazek vyvíjet technologie pohonu, které zaručují udržitelný rozvoj. Snoubí se v něm tradiční silné stránky značky Jaguar – atraktivní design, dravost šelmy a inspirativní výkon – s vlastnostmi, díky kterým se přibližujeme nízkoemisním sportovním vozům budoucnosti,“ poznamenává Adrian Hallmark, globální ředitel značky Jaguar.

Podobně jako předchozí koncept C-X75 vás ani model C-X16 nenechává na pochybách, že se jedná
o silný vůz. A podobně jako v případě modelu C-X75 jsou ostré rysy tohoto automobilu opodstatněny působivými výkonnostními statistikami. Jedná se o koncept vozu, který dokáže zrychlit
z 0 na 100 km/h za pouhé 4,4 sekundy, který dosáhne maximální rychlosti 300 km/h a který umí zrychlit z 80 na 120 km/h za pouhé 2,1 sekundy.

Hliníková karoserie modelu C-X16 těsně obepíná vyspělé mechanické součásti a svižně působící vzhled odkazuje na dynamické schopnosti vozu. Jednoduché, ale účelné linie nízké splývavé střechy a zádi propůjčují modelu C-X16 sportovní, a přitom precizně tvarované rysy, které naleznete pouze u vozů značky Jaguar.

Ian Callum, ředitel designu ve společnosti Jaguar, souhlasí. „Design sportovního vozu značky Jaguar by v sobě měl nést jasně čitelný otisk pohybu. Vůz C-X16 je dokonalou ukázkou tohoto záměru. Každá linie má svůj účel a zároveň podporuje půvab vozu. Právě díky tomuto přístupu působí model C-X16 tak sebevědomě. Stačí se na něj podívat, a chcete jej řídit – a přesně takový pocit by ve vás sportovní vůz od společnosti Jaguar měl vyvolat.“