Skip primary navigation
Innovation Lab XJ

ZA KAŽDÝM DŮMYSLNÝM DESIGNEM STOJÍ GENIÁLNÍ INOVACE

OBJEVTE INOVATIVNÍ TECHNOLOGE, DÍKY KTERÝM VOZY JAGUAR OŽIJÍ.

JAGUAR XJ

MIMOŘÁDNÝ LUXUS

JAGUAR XJR

ROZHODUJÍCÍ VÝKON, DOKONALÝ LUXUS

skip.tertiary.navigation

JAKÝ JE JAGUAR XJ?

Jaguar XJ je ryzí Jaguar. Jeho pevná, lehká hliníková karoserie zaručuje mimořádnou agilitu a úžasnou ovladatelnost. Díky inovačním technologiím reaguje Jaguar XJ na na stav vozovky i na dopravní situaci. Jaguar XJ nabízí cestujícím spoustu místa k relaxaci, dokáže vás hýčkat a uchvátí všechny vaše smysly. Představujeme vám výjimečný Jaguar XJ.

*Nezávazně doporučená cena včetně DPH počítaná kurzem 1 EUR/27,50 CZK. Údaje zde uvedené nejsou nabídkou na uzavření smlouvy. Pro aktuální nabídku kontaktujte autorizovaného Jaguar prodejce.

OBJEVTE JINÝ SVĚT

Jaguar XJ je dokonalý bez ohledu na to, zda máte náladu řídit, nebo se nechat vézt. Vedle mimořádné úrovně luxusu pro spolujezdce nabízí také dynamický zážitek z jízdy, jaký od značky Jaguar očekáváte. Ať řídíte sami, nebo se necháte vézt, objevíte kvalitu řemeslného zpracování, kterou se Jaguar XJ odlišuje od ostatních. Ztělesňuje ji pečlivý výběr barev, materiálů a povrchových úprav.

PROSTOR K ŽIVOTU

Hned při nástupu do vozu Jaguar XJ vás obklopí luxusní komfort. Vyhřívaná a u některých variant i chlazená přední sedadla nabízejí řidiči maximální pohodu. Pro uvolnění na dlouhých cestách zvolte sedadla s 5 masážními programy. Ve voze se můžete protáhnout, model s prodlouženým rozvorem vám na zadních sedadlech nabídne více než metrový prostor pro nohy. U výbavového stupně Premium Luxury volitelně a u stupně Portfolio standardně jsou vozy s prodlouženým rozvorem vybaveny vyklápěcími pracovními stolky v novém stylu. Střední část luxusních stolků je čalouněna kůží.

Jedinečný komfort cestujících vzadu zajistí dvě volitelná, samostatně polohovatelná sedadla inspirovaná leteckou Business Class. Vybavena jsou třemi masážními programy a pamětí. Ve středové loketní opěrce se nachází ovládací prvky zábavního systému pro zadní sedadla, funkce k odsunutí sedadla spolujezdce a držáky na nápoje – všechno pěkně po ruce. Snadným zaklopením středové loketní opěrky zpět do opěradla vznikne v případě potřeby další, třetí zadní sedadlo.

LUXUS V POHYBU

Každá jízda ve voze Jaguar XJ bude pro vás neobyčejným zážitkem. Vůz má díky pevné, lehké hliníkové konstrukci a téměř dokonalému rozložení hmotnosti dravý, dynamický výkon. Řízení je ještě příjemnější díky intuitivním technologiím na palubě – od snadného řazení přes vylepšené ovládání při jízdě pomocí voliče JaguarDrive Selector™ a systému JaguarDrive Control™ až po mimořádně rychlé přechody mezi rychlostními stupni pomocí technologie Jaguar Sequential Shift™, která se přizpůsobí vašemu stylu jízdy. Adaptivní dynamika zároveň monitoruje parametry zadávané řidičem a optimalizuje zavěšení vozu pro pohodlnější jízdu a lepší kontrolu nad vozem.

XJ, rear three-quarter view, in night-time urban location

MIMOŘÁDNÝ VÝKON

Každý Jaguar XJ v sobě skrývá mimořádný dynamický výkon, který zajišťuje vynikající ovládání. Všechny tři motory jsou spojeny s osmirychlostní automatickou převodovku, která rychle a neslyšně řadí rychlostní stupně a stará se o palivovou úspornost. Vybírat lze z šestiválcového dieselového motoru
s turbodmychadlem o objemu 3 litry a výkonu 275 koní, šestiválcového přeplňovaného benzínového motoru o objemu 3 litry a výkonu 340 koní
a osmiválcového přeplňovaného benzínového motoru o objemu 5 litrů a výkonu 550 koní, jímž je vybaven model Jaguar XJR.

VNITŘNÍ SÍLA

Krása vozu Jaguar XJ se nezračí jen na jeho povrchu. Unikátní hliníková skořepinová karoserie modelu, vyznačující se mimořádnou tuhostí v krutu
a lehkostí, nabízí téměř dokonalé rozložení hmotnosti.

Skořepina dokáže pohltit větší nárazovou energii než ocel, vysoká tuhost karoserie umožňuje bezpečnější a přesnější ovládání vozu. Dalším přínosem je nižší spotřeba paliva a snížení emisí CO2. A co víc, 50 procent hliníku pochází z recyklovaných zdrojů.

XJ body structure, cutaway detail XJ body structure, cutaway detail

OVLÁDÁNÍ A KONEKTIVITA

V modelu Jaguar XJ máte díky panelu virtuálních přístrojů vždy po ruce relevantní informace. Snadno zjistíte, jak daleko jste od příští dálniční křižovatky nebo čerpací stanice. K dispozici vám je kompletní hlasové ovládání zvukového, navigačního a telefonního systému prostřednictvím osmipalcové dotykové obrazovky v prostřední konzole.

XJ Touch-screen in centre console
 • JAGUAR XJ LUXURY – Čalounění interiéru

  Sedadla v odstínu Cashew, horní část přístrojové desky čalouněná kůží Bond Grain v barvě Truffle, čalounění stropu v barvě Canvas

  OBLOŽENÍ

  Ořešáková kořenovice, lesk

 • JAGUAR XJ PREMIUM LUXURY - ČALOUNĚNÍ INTERIÉRU

  Sedadla v barvě Ivory, horní část přístrojové desky čalouněná kůží Soft Grain v odstínu Oyster, čalounění stropu v barvě Ivory

  OBLOŽENÍ

  Satin American Walnut