Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation
img_wrapper - Petrol or Diesel - Hero

ZÁŽEHOVÉ A VZNĚTOVÉ MOTORY

INFORMOVANÉ ROZHODNUTÍ

NABÍDKA MOTORŮ

Nabízíme řadu zážehových a vznětových motorů, ale možná si nejste jisti tím, který je pro vhodný. Z naší nabídky motorů si můžete vybrat takový, který bude vyhovovat vašemu životnímu stylu a typu jízd, které nejčastěji podnikáte.

KDE NEJČASTĚJI JEZDÍTE?

VE MĚSTĚ

Pokud vůz používáte ke krátkým cestám po městě, například do školy nebo na nákupy, vhodnou volbou je zážehový motor. Po dálnici jezdíte zřídka a najezdíte málo kilometrů především v zastavěných oblastech.

MEZI MĚSTY

Vznětový motor je vhodný zejména pro řidiče cestující na dlouhé vzdálenosti, kteří jezdí po dálnici a málokdy po městě.

VE MĚSTĚ A MIMO MĚSTO

Vznětový motor je vhodnou volbou pro ty, kdo žijí mimo město, ale často dojíždějí po dálnici. Vznětové motory Jaguar splňující normu EU6 jsou zproštěny navrhovaných poplatků v zónách s nízkými emisemi.

JÍZDA PRO ZÁBAVU

Pokud milujete adrenalin, jezdíte převážně pro zábavu po silnicích mimo město a v městském prostředí pouze výjimečně, je pro vás vhodný jak vznětový, tak zážehový motor.

Jaguar Blue XE driving in London Streets

MOTORY INGENIUM

Vznětové motory Jaguar Land Rover Ingenium v dosud nejhospodárnějších vozech Jaguar XE dosahují emisí CO2 již od 106 g/km.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

MOTORY EURO 6

Naše vznětové motory EU6 patří mezi nejekologičtější na světě. Úrovně jejich emisí jsou srovnatelné se zážehovými motory, ale emise CO2 jsou nižší o 20–25 procent.

OXIDY DUSÍKU

Všechny naše vozy vyrobené od září 2015 používají vyspělou technologii následné úpravy výfukových plynů selektivní katalytickou redukcí (SCR) (tj. AdBlue), která pomáhá snížit emise NOx.

GLOSÁŘ

ZJISTĚTE VÍCE

PRODUKTOVÁ ŘADA ZNAČKY JAGUAR

Všechny naše modely nabízejí špičková inovativní technická řešení, prvotřídní design a sportovní schopnosti.

SPOLEHLIVOST

Značka Jaguar vynakládá velké úsilí na to, aby vyráběla nejbezpečnější, nejspolehlivější a nejdůvěryhodnější luxusní výkonné vozy.