AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
NEWS.

TISKOVÉ ZPRÁVY

JAGUAR I-PACE JE PRVNÍM ELEKTRICKÝM TAXI NA NÜRBURGRINGU

  • Značka Jaguar spustila na legendární Severní smyčce okruhu Nürburgring službu eTaxi.
  • Profesionální řidiči budou vozit pasažéry na světově nejznámějším a nejnáročnějším okruhu ve vozech s nulovými emisemi.
  • Elektromobil I-PACE získal v roce 2019 ocenění World Car of the Year a European Car of the Year.
  • Nejmodernější 90 kWh lithium-iontová baterie umožňuje vozu zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,8 vteřiny s dojezdem až 470 km (WLTP cyklus).
  • Více informací naleznete zde.

Nürburg, 17. října 2019 – Značka Jaguar se stala první automobilkou, která zákazníkům nabízí program Race eTaxi na známé Severní smyčce okruhu Nürburgring. Milovníci adrenalinu a elektromobiloví nadšenci si nyní mohou dopřát zážitek v podobě sportovního svezení Jaguarem I-PACE na nejnáročnějším okruhu světa společně s profesionálním řidičem za volantem. Tento bezemisní model dokáže díky nejmodernější lithium-iontové baterii, která generuje 400 koní a 686 Nm točivého momentu, zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,8 vteřiny.

Díky dynamickému ovládání a pohonu všech kol si dokáže bezemisní I-PACE poradit se všemi podmínkami na okruhu známém jako „Zelené peklo“. Trasa má 20,8 km a 73 zatáček.

Představením služby Race eTaxi pokračuje Jaguar ve své strategii elektrifikace. Široká veřejnost má tak nyní možnost zažít jízdu modelem I-PACE na vlastní kůži.

Značka Jaguar není na poli elektromobilů žádným nováčkem. Jeho tým Panasonic Jaguar Racing se připravuje na další sezónu ve Formuli E. V neposlední řadě automobilka dokončila úvodní sezónu Jaguar I-PACE eTROPHY.

Nová služba je dostupná až do konce sezóny v listopadu. Předběžná cena se pohybuje kolem 4 000 Kč za kolo (v autě mohou být kromě řidiče až tři pasažéři). Více informací o dostupnosti naleznete zde.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční