AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
NEWS.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Jaguar XKR

JAGUAR LAND ROVER SE PŘIPOJÍ K OSLAVÁM KRÁLOVNINA PLATINOVÉHO JUBILEA

  • Její Veličenstvo královna, která zaštiťuje Britský červený kříž, oslaví svoje platinové jubileum originálním způsobem, a to předávkou speciálního vozu LR Defender 130. Ten bude věnován právě této instituci k jejím dalším aktivitám.
  • 26 vozů značky Jaguar a Land Rover: Jubilejní přehlídky se zúčastní ikonická vozidla těchto dvou britských značek, včetně dvou jedinečných vozů Land Rover Defender Jejího Veličenstva a několika historicky významných modelů Jaguar E-TYPE.
  • Bondovské intermezzo: Jaguar XKR z bondovky Die Another Day doplní modely Land Rover z filmů Skyfall a No Time To Die.
  • Královská záruka: Jaguar Land Rover je držitelem tří královských certifikátů a jeho spojení s královskou rodinou sahá ještě dále než ke korunovaci královny v roce 1952.
  • Fanoušci značek Jaguar a Land Rover jako Luke Evans, Bear Grylls (OBE), Jason Robinson (OBE), David Gandy a Jess Hawkins vyjádří svou podporu královně a usednou za volant těchto ikonických vozidel.
  • Přehlídka ke královnině platinovému jubileu se koná v neděli 5. června od 15:30 hodin středoevropského času. Akce je rozdělena do čtyř dějství. Ve druhém dějství budou k vidění vozidla Jaguar a Land Rover. Přehlídku bude vysílat několik televizních stanic po celém světě.
Londýn/Praha, 3. června 2022 - Jaguar Land Rover se připojí k oslavám platinového jubilea Jejího Veličenstva královny a v neděli 5. června se zúčastní s 26 vozy královské přehlídky. Jako další připomínku 70 let obětavé služby královně věnuje Land Rover Britskému červenému kříži nový automobil Land Rover Defender 130 na podporu jeho aktivit ve Spojeném království.

Inženýři značky Land Rover budou spolupracovat se zástupci charitativní organizace, jejíž patronkou je právě královna, na úpravě vozu Defender 130 před jeho uvedením do provozu. Land Rover podporuje Mezinárodní federaci společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce od roku 1954.

„Jsme samozřejmě rádi, že dostaneme vůz Land Rover Defender 130, a těšíme se na spolupráci s týmem Land Roveru při jeho úpravách v nadcházejících měsících. Jelikož se jedná o nejdelší verzi tohoto vozidla, jaká kdy byla vyrobena, budeme moci využít větší kapacitu k začlenění nových a jedinečných funkcí, které lépe podpoří naši práci v oblasti záchranářství a podpory sanitek. Terénní schopnosti vozidla nám umožní volný přístup do odlehlých oblastí a dostaneme se i k lidem postiženým mimořádnými událostmi a katastrofami po celém Spojeném království,“ dodal Chris Davies, vedoucí oddělení krizové pomoci.
Jaguar Classic
Královnina jubilejní platinová přehlídka je oslavou kreativity a vynalézavosti obyvatel Spojeného království a Společenství národů během 70 let její vlády. Přehlídky se zúčastní dva nejoblíbenější modely Land Rover Defender, tři vozy Jaguar, vozy Land Rover z filmů o Jamesi Bondovi a sbírka vzácných kabrioletů Jaguar včetně na zakázku vyrobeného automobilu Jaguar E-type Roadster Series 1 z roku 1965. Jednorázová renovace zahrnovala rozsáhlý seznam vylepšení provedených odbornými techniky z Jaguar Classic Works a metalický modrý lak je inspirovaný vlajkou Spojeného království.

„Je to pro nás samozřejmě velká čest, že se mohou naše vozy podílet na této významné události u příležitosti platinového jubilea Jejího Veličenstva. Jako nejdéle vládnoucí panovnice Spojeného království, hlava Commonwealthu, patronka více než 600 charitativních organizací a také matka, babička a prababička je královna pozoruhodným vzorem a jsme rádi, že s ní dnes můžeme takto významný milník oslavit,“ okomentoval Chris Thorp, Chief of Staff Jaguar Land Rover.

Mezi dalšími významnými vozy Jaguar a Land Rover, které se přehlídky zúčastní, je i první Land Rover, který světlo světa spatřil v roce 1948 na autosalonu v Amsterdamu. Představí se i modely Jaguar, které směřují k plně elektrické budoucnosti, a to v podobě plug-in hybridu F-PACE se speciálním lakem na zakázku navrženém ve spolupráci s bubenicí Nandi Bushell a plně elektrický I-PACE ze závodní série E-Trophy.

Pestrobarevný průvod povede po tříkilometrové trase přes The Mall a Buckinghamský palác a bude kopírovat trasu korunovace před 70 lety. Přehlídky se zúčastní více než 10 000 dobrovolníků a tvůrců, kteří prostřednictvím karnevalu umění, hudby, divadla a tance oslaví každé ze sedmi desetiletí královnina působení na trůnu. V celém průvodu se objeví vozy Jaguar a Land Rover s významnými fanoušky značky a kulturními ikonami na palubě, od Beara Gryllse po dámu Joan Collinsovou.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční