Skip primary navigation

TISKOVÉ ZPRÁVY A PR

14. 5. 2014

ZNOVUZROZENÍ MODELU E-TYPE LIGHTWEIGHT

  • Jaguar se chystá vytvořit šest zcela nových vozů E-TYPE Lightweight – šest chybějících kusů, které v rámci zamýšlené série 18 automobilů nikdy nespatřily světlo světa.

  • Jedná se o první projekt „znovustvoření“ z dílny Jaguar. Celohliníkovým vozům bude přiřazeno šest zbývajících čísel podvozků, která jim byla původně vyčleněna v roce 1963.

  • Všech šest vozů bude dokonalými kopiemi přesně podle specifikací původních 12 modelů vyrobených v roce 1963

  • Zákazníci si rovněž budou moci pro svá vozidla objednat řadu zakázkových úprav

  • První nový model E-TYPE Lightweight se veřejnosti představí během léta. V té době také budou publikovány další informace.

Nakonec bylo vyrobeno pouze 12 modelů Lightweight E-TYPE s hliníkovou konstrukcí, poslední v roce 1964. Zbývajících šest čísel podvozků leželo až do dnešních dní ladem.

Derek Weale, ředitel divize Heritage Business ve společnosti Jaguar Land Rover, k tomu dodává: „Pro značku Jaguar je to neskutečně vzrušující projekt. Automobil E-TYPE je ikonickým vozem a model
E-TYPE Lightweight je nejžádanějším modelem ze všech. Možnost završit 50 let po dokončení posledního modelu Lightweight zamýšlenou výrobní sérii 18 kusů představuje příležitost, kterou jsme si nemohli nechat ujít.

Velmi se těším na to, až v brzké budoucnosti představíme všechny podrobnosti o těchto vozech a uvidíme je v akci.“

Nové modely budou vyrábět ručně přímo v továrně Jaguar ti nejzručnější mistři. Každý vůz bude sestrojen přesně podle specifikací původního modelu ze 60. let 20. století – včetně 3,8litrového motoru s řadovým šestiválcem. Zákazníci si rovněž budou moci pro svá vozidla objednat zakázkové úpravy vzhledu interiéru a exteriéru, a to včetně čalounění, laku, dekorací a technických specifikací.

Model Lightweight byl přibližně o 114 kg lehčí než standardní vůz E-TYPE, a to díky celohliníkové konstrukci a bloku motoru, absenci obložení interiéru a chromovaných doplňků exteriéru a řadě dalších prvků, které snížily hmotnost, včetně lehkých, ručně ovládaných bočních oken.