AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
NEWS.

TISKOVÉ ZPRÁVY

SPOLEČNOST WAYMO A JAGUAR LAND ROVER BUDOU DLOUHODOBĚ SPOLUPRACOVAT NA SAMOŘÍDÍCÍM MODELU JAGUAR I-PACE

  • Model Jaguar I-PACE bude prvním prémiovým samořídícím elektrickým vozem ve flotile společnosti Waymo.
  • Samořídící vůz se začne testovat během tohoto roku a stane se součástí vozového parku firmy Waymo od roku 2020.
  • Až 20 000 vozidel se stane součástí flotily této firmy během prvních dvou let výrob.

Whitley, 27. března 2018 - Společnosti Jaguar Land Rover a Waymo (původně projekt Googlu samořídícího automobilu) oznámily dlouhodobé partnerství. Společně budou spolupracovat na vývoji prvního prémiového elektrického vozidla pro přepravu bez řidiče. Tato dlouhodobá spolupráce má zvýšit bezpečnost osobních vozidel, zlepšit mobilitu pro všechny a ušetřit drahocenný čas.

Jaguar I-PACE od Waymo, který bude vybavený technologií samořízení, se začne testovat ke konci letošního roku. Testování na pozemních komunikacích a zachycení reálných dat tak umožní technikům z firmy Waymo a Jaguar Land Roveru nadále rozvíjet technologii a zajistit nejvyšší bezpečnost a  spolehlivost. V prvních dvou letech bude vyrobeno kolem 20 000 vozů, které budou k dispozici uživatelům služby Waymo. K dnešnímu dni jde o jedinou společnost s vozovým parkem s plně samořídícími vozy na veřejných komunikacích. V letošním roce firma zahájí první přepravní službu na světě, kdy cestující si o vozidlo zažádají prostřednictvím aplikace Waymo.

Jaguar I-PACE byl uveden na začátku tohoto měsíce a automobilka Jaguar Land Rover plánuje další velké  investice do technologií elektrických, propojených a autonomních technologií budoucnosti.

„Jaguar I-PACE je vůz, který splňuje potřeby a přání zákazníků po celém světě, a pro další rozvoj inteligentní mobility potřebujeme odborné dlouhodobé partnery. Spojili jsme síly s Waymo, abychom posunuli další hranice technologií. Samořídící Jaguar I-PACE od Waymo přinese zákazníkům eleganci, prostor a ekologickou nenáročnost,“ dodal Dr. Ralf Speth, Jaguar Land Rover Chief Executive Officer.

„Zatímco jsme se zaměřili na Waymo a na vybudování nejzkušenějšího řidiče na světě, tým společnosti Jaguar Land Rover vyvinul zcela novou bateriovou elektrickou platformu, která se snaží nastavit nový standard v oblasti bezpečnosti, designu a schopností. Věříme, že uživatelé společnosti Waymo se budou těšit na bezpečný a prvotřídní zážitek, který může I-PACE poskytnout,“ dodal John Krafcik, Waymo Chief Executive Officer.

Samořídící Jaguar I-PACE od Waymo bude vystaven na mezinárodním autosalonu v New Yorku, který začíná tento týden.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční