AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
NEWS.

TISKOVÉ ZPRÁVY

JAGUAR F-PACE ZÍSKAL PĚT HVĚZD V HODNOCENÍ BEZPEČNOSTI EURO NCAP

  • Jaguar F-PACE získal pět hvězd v hodnocení bezpečnosti od Euro NCAP.
  • Výkonné SUV získalo celkově vysoké hodnocení ve všech hlavních bezpečnostních kategoriích.
  • Nejrychleji prodávaný model značky Jaguar má zabudované inteligentní bezpečnostní technologie včetně autonomního nouzového brzdění s detekcí chodců, předvídání provozu a sledování stavu řidiče.

Whitley, 14. prosince 2017 – Výkonné SUV, které získalo první místo v anketě Světového auta roku 2017 včetně ceny za nejlepší automobilový design, obdrželo v hodnocení Euro NCAP 93 % za ochranu dospělých cestujících, 85 % za ochranu dětí a 80 % za ochranu pěších chodců. Kombinace designu, nejnovějších technologií a nově i pětihvězdičkového hodnocení bezpečnosti dělá z modelu F-PACE ideální rodinné vozidlo. Výsledek také potvrzuje současnou úroveň bezpečnosti celé řady ‚PACE‘. Pět hvězd za bezpečnost získal nedávno také nový Jaguar E-PACE.

Model F-PACE nabízí pokročilé bezpečnostní technologie, jako je autonomní nouzové brzdění s detekcí chodců. Ta dopředu rozpozná riziko kolize s automobily nebo chodci na silnici a automaticky brzdí. Systém během testů Euro NCAP fungoval výborně. Zaznamenal maximální počet bodů v testování bezpečnosti chodců a odvrátil nebo zmírnil všechny testované scénáře městských nehod.

„Jaguar F-PACE kombinuje design a technologie s vysokou bezpečností. Lehká, masivní a silná hliníková konstrukce je základem pětihvězdičkového skóre Euro NCAP a zároveň přináší dynamický výkon a agilitu, což zákazníci od Jaguar očekávají,“ řekl Nick Rogers, Executive Director, Product Engineering Jaguar Land Rover.

Jaguar F-PACE se stal nejrychleji prodávaným Jaguarem, nedávno z výrobní linky automobilky Jaguar Land Rover v Solihullu sjel vůz s pořadovým číslem 100 000. Výkonné SUV získalo více než 70 celosvětových ocenění, včetně letošního titulu Světového auta roku a ceny za nejlepší automobilový design roku.

F-PACE má lehkou hliníkovou konstrukci se šesti airbagy. Ty pro cestující vytvářejí silnou bezpečnostní buňku, která je spojena s řadou pokročilých asistenčních systémů řidiče. Kombinace aktivních a pasivních bezpečnostních opatření vedla k celkovému výbornému hodnocení bezpečnosti 85 % v Euro NCAP.

Autonomní nouzové brzdění s detekcí chodců - Vůz s předstihem zvukově varuje před kolizí, a pokud řidič nezačne jednat, vůz použije brzdy, aby zabránil srážce nebo pomohl snížit její závažnost.

Předvídání provozu - Model je schopen detekovat překážky, které kříží dráhu vozidla. Pokud hrozí potenciální nebezpečí, automobil řidiče vizuálně varuje na centrální obrazovce.

Adaptivní tempomat s asistentem jízdy v kolonách - Automaticky snižuje rychlost v případě, že vozidlo před vámi zpomalí. Jakmile je cesta vpřed volná, obnoví přednastavenou rychlost.

Systém sledování jízdního pruhu - Asistent detekuje neúmyslné vybočení z jízdního pruhu a může řidiče navést zpátky do středu pomocí lehkého zásahu do řízení.

Kontrola provozu za vozem - Upozorňuje řidiče na vozidla, chodce nebo jiná nebezpečí, která se blíží z jakékoliv strany vozidla, pomocí zvukových a vizuálních upozornění.

Sledování stavu řidiče - Rozpoznává únavu řidiče monitorováním jeho řízení, brzdění a akcelerace. Jakmile asistent zjistí u řidiče únavu, upozorní ho, aby si dal přestávku.

Asistent hlídání mrtvého úhlu - Blikající kontrolkou upozorní řidiče na vozidla uvnitř mrtvého úhlu nebo ty, které se k němu rychle přiblížují. V případě, že vůz začne měnit směr, automaticky ho vrátí bezpečně zpět.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční