AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
NEWS.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Jaguar car interior

F-PACE SV BESPOKE EDITION 1988

  • Edition 1988: Závodní úspěch značky Jaguar inspiroval limitovanou edici modelu F-PACE SVR, o kterou se postarali experti na personalizaci z oddělení SV Bespoke.
  • Špičkový výkon: Kompresorem přeplňovaný osmiválcový motor o výkonu 550 koní představuje vrchol nabídky pro SUV automobilky Jaguar Land Rover.
  • Speciální kombinace: Edice 1988 zahrnuje unikátní odstín karoserie Midnight Amethyst, kované disky v barvě Champagne Gold a exkluzivní doplňky lakované barvou Sunset Gold.
  • Nová edice vznikne v počtu pouze 394 kusů. Každý z nich připomíná jedno dokončené kolo při vítězství Jaguaru v Le Mans v roce 1988.

Fen End/Praha, 1. června 2022 – Exkluzivní Jaguar F-PACE SVR Edition 1988 je první limitovanou edicí nejvýkonnějšího SUV automobilky Jaguar, kterou vytvořili experti na personalizaci z oddělení SV Bespoke. Celkově vznikne pouze 394 exemplářů, které budou k dispozici zákazníkům po celém světě.

Tato exkluzivní specifikace inspirovaná bohatou závodní historií značky Jaguar zahrnuje speciální lak karoserie Midnight Amethyst Gloss, kované disky o velikosti 22 palců v odstínu Champagne Gold Satin a detaily jak na vnější karoserii, tak i v interiéru provedené v barvě Sunset Gold Satin. Součástí limitované edice je také grafika ‘One of 394’.

Název Edition 1988 a celkový počet exemplářů vyrobených divizí Jaguar Special Vehicle Operations připomíná počet dokončených kol vítězného modelu Jaguar XJR-9 LM při závodu 24 hodin Le Mans v roce 1988.

„Od svého uvedení v roce 2019 se Jaguar F-PACE SVR etabloval coby vysoce výkonný automobil. Kombinace těchto kvalit s úpravami oddělení SV Bespoke dělá z Edition 1988 ještě přitažlivější nabídku. Jsme přesvědčeni o tom, že díky omezené dostupnosti se nová edice rychle stane nejžádanějším modelem F-PACE SVR,“ dodal Mark Turner, Commercial Director divize Special Vehicle Operations Jaguar.

Jaguar car

Barva karoserie Midnight Amethyst Gloss je zcela nová a bude nabízena výhradně v kombinaci s modelem F-PACE SVR Edition 1988.

„Design vozu F-PACE SVR Edition 1988 je inspirován legendárními automobily Jaguar postavenými pro vytrvalostní závody. Lesklá barva karoserie Midnight Amethyst Gloss se zdá být na první pohled černá, dokud ostré sluneční světlo neodhalí její ametystový podtón, který podtrhuje dynamický vzhled verze SVR. Dosažení požadované hloubky barev u tohoto dramatického metalického laku si vyžádalo posouzení více než čtyřiceti různých variací,“ okomentoval Richard Woolley, Special Vehicle Operations Creative Director Jaguar.

Edition 1988 je unikátní také šelmou a nápisem Jaguar na zadních dveřích v odstínu Sunset Gold Satin. Na předních blatnících je pak laserem leptané logo Edition 1988.

Provedení Edition 1988 dále vylepšuje precizně zpracovaný luxusní interiér F-PACE SVR, zahrnující kromě jiného karbonové dekory s otevřenými póry, semianilinovým koženým čalouněním v barvě Ebony a exkluzivními detaily v barvě Sunset Gold Satin. Ty se objevují na celé palubní desce, na volantu, na pádlech pro řazení, stejně jako na vyhřívaných a chlazených sportovních předních sedadlech.

Symbol šelmy na volantu společně s rámečkem jeho středu dostaly saténově černý povrch. Celý paket doplňují decentní nápisy SV Bespoke a Edition 1988 na podsvětlených prazích a na palubní desce.

„Na začátku vývoje Edition 1988 se týmy z oddělení SV Bespoke a Jaguar Design zaměřily na ikonické barvy sportovních vozů Jaguar, které vyhrály Le Mans, a z těch si vzaly inspiraci. Výsledkem je vítězná kombinace barev, textur a prvků oslavující úspěch na závodních tratích, která současně dělá F-PACE SVR ještě více přitažlivějším,“ řekl Mark Wilkes, Director Vehicle Personalisation Jaguar.

Model F-PACE SVR je nejvýkonnějším SUV značky Jaguar a je osazen zážehovým osmiválcovým motorem Jaguar přeplňovaným kompresorem o objemu 5,0 l. Díky výkonu 550 koní zrychlí F-PACE SVR z nuly na 100 km/h za 4,0 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 286 km/h.

Jaguar Edition 1988

Díky komplexnímu balíčku technických úprav vyvinutých experty divize Special Vehicle Operations nabízí vůz Jaguar F-PACE SVR prvotřídní jízdní vlastnosti, které ale nijak neomezují každodenní využitelnost.

Luxusní interiér vybavený posuvným panoramatickým oknem, průhledovým displejem nebo nejmodernějšími technologiemi v oblasti konektivity, včetně možnosti bezdrátového dobíjení chytrých zařízení, podtrhuje roli F-PACE SVR Edition 1988 coby perfektně zpracovaného SUV nabízejícího výjimečný výkon.

Multimediální systém Pivi Pro nově zahrnuje také systém what3words1. Díky němu je možné k vyhledání míst o rozloze 3 m2 zadat pouze tři slova. Například po zadání slov ‘wins.report.miracle’ systém vyhledá hlavní vchod na okruh Circuit des 24 Heures du Mans.

Jaguar F-PACE SVR Edition 1988 se představí po boku vítězného vozu XJR-9 z Le Mans 1988 na expozici oddělení Special Vehicle Operations během letošních závodů 24 hodin Le Mans pořádaných v termínu od 8. do 12. června. Dynamickou premiéru si novinka odbude na Goodwood Festival of Speed, který se koná od 23. do 26. června.

SVR Edition 1988 představuje absolutní vrchol nabídky pro model F-PACE, která zahrnuje výbavy S, SE, HSE, R-Dynamic Black, 300 SPORT, 400 SPORT a SVR. Napříč celou nabídkou jsou k dispozici zážehové, naftové a plug-in hybridní motorizace (v závislosti na konkrétním trhu). Zájemci mohou novou edici objednat u prodejců Jaguar po celém světě1. Základní předběžná cena na českém trhu je 3 665 055 Kč.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční