AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
NEWS.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Close Up Shot of Man

NOVÝ VÝKONNÝ ŘEDITEL ODDĚLENÍ PRODUKTOVÉHO INŽENÝRSTVÍ

  • Nejnovější člen představenstva pomůže automobilce uskutečňovat vizi moderního luxusu především v oblasti designu.
  • Müller má bohaté zkušenosti z jeho dvacetileté kariéry v automobilovém výzkumu a vývoji, ve které se zaměřoval na oblasti vývoje podvozků, autonomního řízení a pokročilých asistenčních systémů pro řidiče.

Praha/Gaydon, 7. dubna 2022 – Automobilka Jaguar Land Rover představila nového ředitele oddělení produktového inženýrství. Jde o Thomase Müllera, který převezme odpovědnost za technický vývoj veškerých nových vozů značek Jaguar a Land Rover, a to jak po stránce hardwaru, tak i softwaru. Automobilka sází na jeho technologickou expertizu, vůdčí schopnosti a orientaci v oblasti digitálních technologií, které přispějí k úspěšnému vývoji nové generace moderních luxusních vozů.

V průběhu své více než dvacetileté kariéry ve výzkumu a vývoji se Müller věnoval především oblastem vývoje podvozků, autonomního řízení a pokročilých asistenčních systémů pro řidiče. Do společnosti Jaguar Land Rover přichází z koncernu Volkswagen, kde zastával vedoucí inženýrské pozice v automobilce Audi. Jeho poslední pozicí byla funkce výkonného viceprezidenta pro výzkum a vývoj autonomního řízení a pokročilých asistenčních systémů v CARIAD, dceřiné softwarové společnosti koncernu.

„Jsem samozřejmě velmi rád, že se můžu stát platným členem automobilky Jaguar Land Rover v době, kdy prochází zásadní transformací. Je to skvělá příležitost. Prostřednictvím automatizace inženýrského procesu a inovativních vývojových metod přivedeme na svět novou generaci elektrifikovaných vozů značek Jaguar a Land Rover, které budou ztělesňovat filozofii moderního luxusu. Značky Jaguar a Land Rover již léta patří díky jedinečnému designu a inovacím mezi vůbec nejprestižnější. Těším se, že se stanu součástí jejich úspěšného příběhu, jehož další kapitolou bude vstup do nové éry elektrifikace a digitalizace,“ okomentoval své jmenování Thomas Müller.

„Thomas není jen špičkový expert a lídr, ale také velmi skromný a vstřícný člověk. Jsme proto opravdu rádi, že ho můžeme přivítat v našem týmu. Díky vizím a znalostem, které v průběhu své dlouhé kariéry nasbíral, bude skvělou oporou a mentorem pro naše týmy na cestě za zjednodušením firemních procesů a vývojem nových technologií elektrifikace,“ dodal Thierry Bolloré, Chief Executive Officer Jaguar Land Rover.

Thomas Müller je zatím poslední posilou společnosti Jaguar Land Rover, které bude pomáhat v naplňování firemní strategie Reimagine, jejímž cílem je spojení udržitelnosti, moderního luxusu a špičkového designu, jedinečné zákaznické zkušenosti a celospolečenských přínosů. Jedním z milníků, který si automobilka v rámci strategie Reimagine vytyčila, je dosažení čistých nulových emisí uhlíku do roku 2039, a to jak v celém distribučním řetězci, tak v rámci veškerých produktů a provozu firmy.

Na pozici ředitele oddělení produktového inženýrství Thomas Müller vystřídá Nicka Rogerse, který společnost opustil v prosinci předchozího roku.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční