Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

BEZPEČNOST A ZABEZPEČENÍ

Ochranu při každé jízdě vám zajistí celá řada vyspělých asistenčních a bezpečnostních systémů.

Overhead shot of Dark Sapphire XJ driving on road

XJ je vybaven celou řadou asistenčních systémů. Všechny tyto systémy usnadňují řízení a zvyšují bezpečnost. Vzájemnou spoluprací dokážou nabídnout mnohem víc, než činí souhrn jejich částí.

Carpathian Grey Jaguar XJ drivien over bridge road at night

PRO KLID V DUŠI

Můžete si být jisti, že XJ vynaloží maximum svých schopností a dovedností na to, aby ochránil vás i vaše spolucestující, a to v jakýchkoli podmínkách. Také vám ve všech myslitelných situacích bude pomáhat při řízení.

VÝJIMEČNÁ KVALITA SVĚTLA

Výkonné a úsporné LED světlomety modelu XJ vytvářejí světlo s výjimečně rovnoměrným rozložením. Barva tohoto světla se velmi blíží přirozenému dennímu světlu – díky tomu budete rychleji rozpoznávat objekty před vozem. Součástí nabídky jsou také adaptivní světlomety*, které spolupracují s řízením a zlepšují osvětlení zatáček. Na přání dodávaný systém automatického přepínání dálkových světel (AHBA) zároveň ztlumí světlomety před protijedoucími vozidly.

XJ compatible child seats to keep little ones safe and secure

DĚTSKÉ SEDAČKY

Pro XJ je k dispozici rozmanitá nabídka kompatibilních dětských sedaček, které zaručují bezpečnost pro nejmenší cestující. Veškeré zádržné systémy, od bezpečnostních sedaček pro novorozence a kojence až po zvýšené sedáky pro starší děti, umožňují snadnou montáž, demontáž a čištění.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Jaguar XJ accessed through InControl App on Mobile phone

VŠE POD KONTROLOU

Systém Protect zahrnuje funkci nouzového volání (SOS Emergency Call), která v případě poruchy automaticky uvědomí asistenční službu o problému a vaší poloze. Další funkcí je optimalizovaná asistenční služba (Optimised Jaguar Assistance), která pro diagnostický systém zajišťuje přenos dat o poloze vozidla a jeho stavu, aby se minimalizovala případná zdržení během vaší cesty. Aplikace Remote Premium umožňuje uživateli sledovat svůj XJ prostřednictvím chytrého telefonu a zjistit například množství paliva v nádrži, nebo zda je vůz uzamčený či nikoli.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

XJ je vrcholným sedanem značky Jaguar. Představuje dokonalou kombinaci nejmodernějších technologií, sportovní jízdní dynamiky a okázalého luxusu. Vytvořte si svůj jedinečný XJ pomocí našeho konfigurátoru.

* Dostupnost jednotlivých funkcí a prvků výbavy závisí na konkrétní specifikaci vozidla. Podrobnější informace získáte u nejbližšího autorizovaného prodejce vozů Jaguar.

Všechny funkce ve vozidle může řidič používat, pouze pokud je to bezpečné. Řidič musí mít vozidlo neustále plně pod kontrolou.

V rámci zavádění systému InControl mohou být některé popsané funkce součástí výbavy na přání a mohou záviset na trhu. Bližší informace o dostupnosti jednotlivých funkcí vám poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné po počátečním období prodloužit na základě doporučení vašeho prodejce vozů Jaguar. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách. Informace a zobrazené snímky na této webové stránce vztahující se k technologii InControl, včetně obrazovek nebo sekvencí, podléhají možnosti aktualizace softwaru, nových verzí a dalších systémových/vzhledových změn, v závislosti na vybrané výbavě na přání. Všechny funkce ve vozidle může řidič používat, pouze pokud je to bezpečné. Řidič musí mít vozidlo neustále plně pod kontrolou.