Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

ZÁŽITKY Z JÍZDY

Objevte kultivovanost modelu XJ s výjimečnými motory, extrémně rychle řadícími převodovkami a řadou vyspělých technologií pro podporu jízdní dynamiky.

XJ nabízí komfort a kultivovanost luxusního vozu s pohotovými reakcemi a zapojením řidiče do řízení jako u sportovního vozu.

KRÁSA, ODOLNOST
A BEZPEČNOST

Celohliníková konstrukce karoserie modelu XJ je odolná, extrémně pevná a velmi lehká. Díky samonosné karoserii, vyrobené výhradně z hliníku nýtováním a bez jediného svarového spoje, je XJ nejlehčím vozem ve své třídě.

Vynikající poměr výkonu a hmotnosti vylepšuje všechny aspekty provozních vlastností a samonosná konstrukce s vyšší tuhostí nabízí také vynikající přednosti v oblasti ovladatelnosti
a bezpečnosti.

VÝKONNÝ, POHOTOVÝ, SOFISTIKOVANÝ

XJ je poháněn výběrem výjimečných motorů, jejichž konstrukce vychází vstříc odlišným požadavkům. Vždy je však zajištěn mimořádný výkon. Všechny modely jsou vybaveny osmistupňovou automatickou převodovkou, která zajišťuje dokonale hladké řazení a nabízí pohotovější reakce při nižší spotřebě paliva.

VYBERTE SI Z NÁSLEDUJÍCÍCH MOTORIZACÍ :

DIESEL BITURBO 3.0 L V6 300 K

Nový, zdokonalený vznětový motor Jaguar se zdvihovým objemem 3 litry
a výkonem 300 k nabízí ještě lepší výkonové parametry při nižší spotřebě paliva. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 6,2 sekundy.

Spotřeba paliva (kombinovaná): 5,7 l/100 km (s 19” koly); 5,9 l/100 km (s 20” koly)

Emise CO2: 149 g/km (s 19” koly), 155 g/km (s 20” koly)

Převodovka: Osmistupňová automatická převodovka s inteligentním systémem Stop/Start

ZÁŽEHOVÝ MOTOR 3.0 L V6 KOMPRESOR 340 K AWD

Zážehový motor 3.0 l V6 Kompresor 340 k AWD s instinktivním systémem pohonu všech kol Jaguar AWD (All Wheel Drive) poskytuje řidiči ještě větší jistotu za všech podmínek. Tato verze dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy.

Spotřeba paliva (kombinovaná): 9,8 l/100 km

Emise CO2: 234 g/km

Převodovka: Osmistupňová automatická převodovka s inteligentním systémem Stop/Start

ZÁŽEHOVÝ MOTOR 5.0 L V8 KOMPRESOR 550 K

Extrémně výkonný motor 5.0 L V8 Kompresor s přeplňováním kompresorem
a výkonem 550 k poskytuje modelu XJR výjimečné jízdní výkony, ilustrované zrychlením z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy a největší rychlostí 280 km/h.

Spotřeba paliva (kombinovaná): 11,1 l/100 km

Emise CO2: 264 g/km

Převodovka: Osmistupňová automatická převodovka s inteligentním systémem Stop/Start

POHODLÍ A OVLÁDÁNÍ

Systém Adaptive Dynamics průběžně sleduje vůz až 500krát za sekundu a měnícím se podmínkám přizpůsobuje činnost tlumičů. Tyto inteligentní úpravy nastavení zaručují stabilní chování modelu XJ s minimálními pohyby karoserie při dynamických změnách, bez kompromisů v oblasti jízdního komfortu.

VŠE POD KONTROLOU

Osmistupňová automatická převodovka modelu XJ se ovládá voličem Jaguar Drive Selector, který se vysune k vaší ruce po stisknutí tlačítka „Start“. Jaguar Drive Control nabízí dva jízdní režimy – režim Dynamic umožňuje pohotovější zrychlení, zatímco režim Winter poskytuje progresivnější charakteristiku na kluzkém povrchu.

OPTIMALIZOVANÁ OVLADATELNOST A PŘENOS TOČIVÉHO MOMENTU

Elektronický aktivní diferenciál řídí přenos točivého momentu na jednotlivá zadní kola. Plně elektronické řízení uzávěrky zadního diferenciálu umožňuje systému dosáhnout téměř okamžitě plného svorného účinku, aby se omezilo protáčení kol, maximalizovala trakce a řidič měl ještě vyšší úroveň kontroly nad vozem.

POHON VŠECH KOL (AWD)

Inteligentní systém AWD reaguje okamžitě na prokluz zadních kol a bez prodlevy změní rozdělování točivého momentu. Více než 90 procent točivého momentu motoru lze přesměrovat ze zadních kol na přední, aby byla zajištěna optimální trakce.

ALL SURFACE PROGRESS CONTROL

Jedinečný systém Jaguar All Surface Progress Control (ASPC) je tempomatem pro pomalou jízdu rychlostí od 3,6 km/h do 30 km/h. Model XJ si díky němu poradí s nízkou trakcí bez ohledu na počasí a umožňuje řidiči, aby se plně soustředil na řízení vozidla. Součástí tohoto systému je také funkce pro snadný rozjezd na kluzkém povrchu, jakož i funkce pro sjíždění strmějších svahů, která udržuje bezpečnou rychlost jízdy.

XJ je vrcholným sedanem značky Jaguar. Je dokonalou kombinací nejmodernějších technologií, sportovní jízdní dynamiky a opulentního luxusu. Vytvořte si dokonalý XJ v našem konfigurátoru.