Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Objevte kultivovanost modelu XJ vybaveného výjimečným motorem, bleskurychlou převodovkou a řadou vyspělých jízdních technologií.

Carpathian Grey Jaguar XJ driving on road

XJ nabízí komfort a kultivovanost luxusního vozu s pohotovými reakcemi a zapojením řidiče do řízení jako
u sportovního vozu.

XJ_Drive_03_Aluminium_Slider_Car_Image-device_desktop_910x600.jpeg XJ_Drive_03_Aluminium_Slider_Monocoque_Image-device_desktop_910x600.jpeg

KRÁSA, ODOLNOST A BEZPEČNOST

Celohliníková konstrukce karoserie modelu XJ je odolná, extrémně pevná a velmi lehká. Díky samonosné karoserii, vyrobené výhradně z hliníku nýtováním a bez jediného svarového spoje, je XJ nejlehčím vozem ve své třídě.

Vynikající poměr výkonu a hmotnosti vylepšuje všechny aspekty provozních vlastností a samonosná konstrukce s vyšší tuhostí nabízí také vynikající přednosti v oblasti ovladatelnosti
a bezpečnosti.

VÝKONNÝ, POHOTOVÝ, KULTIVOVANÝ

Přeplňovaný vznětový šestiválec modelu XJ nabízí mimořádný točivý moment, výkon a jízdní vlastnosti. Všechny verze modelu XJ jsou rovněž vybaveny osmistupňovou převodovkou, která zajišťuje dokonale plynulé řazení a přispívá k hbitějšímu jízdnímu projevu a nízké spotřebě paliva.

VZNĚTOVÝ MOTOR
3,0 l V6 300 k
BI-TURBODIESEL

Nový, zdokonalený vznětový motor Jaguar se zdvihovým objemem 3 litry a výkonem 300 k nabízí ještě lepší výkonové parametry při nižší spotřebě paliva. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 6,2 sekundy. 

Kombinovaná spotřeba paliva (l/100 km): již od 7,0

Kombinované emise CO2 (g/km) : již od 184

Převodovka: Osmistupňová automatická převodovka se systémem Stop/Start

Black Jaguar XJ Driven on city road

KOMFORT A OVLADATELNOST

Systém Adaptive Dynamics (adaptivní podvozek) sleduje vůz až 500krát za sekundu a na základě zjištěných podmínek upravuje tlumení. Nepřetržité úpravy zaručují stabilní chování modelu XJ a zlepšují jeho ovladatelnost bez negativního vlivu na jízdní komfort.

8-speed Automatic Transmission controlled by the JaguarDrive Selector

VŠE POD KONTROLOU

Osmistupňová automatická převodovka modelu XJ se ovládá voličem JaguarDrive Selector, který se vysune k vaší ruce po stisknutí tlačítka „Start“. JaguarDrive Control nabízí dva jízdní režimy – režim Dynamic umožňuje pohotovější zrychlení, zatímco režim Winter poskytuje progresivnější charakteristiku na kluzkém povrchu.

XJ All Surface Progress Control ASPC

ALL SURFACE PROGRESS CONTROL

Jedinečný systém Jaguar All Surface Progress Control (ASPC) je tempomatem pro pomalou jízdu rychlostí od 3,6 km/h do 30 km/h. Model XJ si díky němu poradí s nízkou trakcí bez ohledu na počasí a umožňuje řidiči, aby se plně soustředil na řízení vozidla. Součástí tohoto systému je také funkce pro snadný rozjezd na kluzkém povrchu, jakož i funkce pro sjíždění strmějších svahů, která udržuje bezpečnou rychlost jízdy.

XJ je vrcholným sedanem značky Jaguar. Představuje dokonalou kombinaci nejmodernějších technologií, sportovní jízdní dynamiky a okázalého luxusu. Vytvořte si svůj jedinečný XJ pomocí našeho konfigurátoru.

Uváděné hodnoty jsou výsledkem oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou EU. Pouze pro účely porovnání. Skutečné hodnoty spotřeby paliva vozidla se mohou lišit. Upozorňujeme, že hodnoty týkající se emisí CO2 a spotřeby paliva se mohou lišit v závislosti na použitých kolech. S koly, která jsou součástí standardní výbavy, nemusí být možné uvedených nejnižších hodnot dosáhnout.