Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

PRAKTIČNOST
A BEZPEČNOST

Model XF nabízí univerzální prostor, praktické funkce a bezpečnost ohodnocenou 5 hvězdičkami v testu Euro NCAP1.

X260_18MY_034_GLHD-desktop-1366x650.jpg

Vozidlo na snímku: XF S Sportbrake s výbavou na přání.

PRAKTICKÉ DETAILY

Univerzální interiér modelu XF vám umožní užívat si váš životní styl naplno. Díky jeho praktičnosti a vyspělým asistenčním technologiím je každá cesta pohodlnější a zábavnější.

NÁRAMEK ACTIVITY KEY

S náramkem Activity Key, který je k dispozici na přání pouze u modelu XF Sportbrake, je žít život na maximum ještě jednodušší. S tímto robustním a zcela vodotěsným náramkem můžete provozovat nejrozmanitější aktivity od skydivingu po plavání a mít přitom neustále zajištěn okamžitý přístup do vozu. Konvenční klíč může zůstat ve voze, jelikož je z bezpečnostních důvodů deaktivován.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

SENZOROVĚ OVLÁDANÉ VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

Moderní senzorová technologie2 umožňuje rychlý a pohodlný přístup do zavazadlového prostoru. Jednoduše umístíte nohu pod jeden ze zadních rohů vozu a víko zavazadlového prostoru se otevře nebo zavře.

ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

Univerzální interiér modelu XF Sportbrake je předurčen splnit požadavky vašeho životního stylu. Jeho zavazadlový prostor nabízí objem 565 litrů se vzpřímenými zadními sedadly. Pokud zadní sedadla sklopíte, vznikne prostor s délkou dva metry a šířkou přesahující v nejužším místě jeden metr, jehož objem činí 1 675 litrů. Pod podlahou se navíc nachází diskrétní úložný prostor.

Play Video

VÝSUVNÉ TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Na přání dodávané elektricky výsuvné tažné zařízení5 je uloženo nenápadně za nárazníkem, aby byl zachován čistý a  atraktivní vzhled vozu. Homologováno pro nejvyšší přípustnou hmotnost přívěsu 2 000 kg.

ASISTENČNÍ FUNKCE PRO ŘIDIČE

Model XF je vybaven řadou asistenčních funkcí, které mají za cíl zvýšit vaši bezpečnost při cestování. Tento soubor funkcí, který využívá naše nejnovější inovativní technologie InControl, pomáhá zabránit potenciálním kolizím a rovněž řešit různé situace během jízdy.

VYSPĚLÉ PARKOVACÍ ASISTENČNÍ SYSTÉMY

S těmito systémy3 bude parkování do těsných mezer ještě snadnější. Senzory určí rozměry volné mezery a, jsou-li dostatečné, zajistí automatické řízení vozu XF na podélné nebo kolmé parkovací místo. Řidič musí ovládat už jen pedály brzdy a plynu. Podobná asistence je řidiči modelu XF poskytována i při výjezdu z podélného parkovacího stání. Systém varování před kolizí při couvání používá senzory systému sledování slepého úhlu, jimiž zaznamenává vozidla přijíždějící ze stran a upozorňuje na ně řidiče zvukovým signálem a sdělením na dotykovém displeji pro případ, že by je řidič přehlédl.

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU S ASISTENČNÍ FUNKCÍ

Pokud se nějaké vozidlo rychle přibližuje do oblasti vašeho slepého úhlu, systém sledování slepého úhlu3 vás při zjištění v příslušném vnějším zpětném zrcátlku. Asistenční funkce vám zároveň jemným zásahem do řízení pomůže navést váš vůz zpět do původního jízdního pruhu. Pomocí stejného radarového systému upozorňuje systém výstrahy před kolizí při couvání3 prostřednictvím dotykového displeje řidiče na vozidla přijíždějící ze stran při couvání – například při vyjíždění z parkovacího místa s omezeným výhledem.

XF vyniká nad konkurencí moderním, oceňovaným designem značky Jaguar, vyspělou jízdní dynamikou
a nejmodernějším informačním a zábavním systémem. Sestavte si svůj dokonalý XF v našem konfigurátoru.

1Pouze XF sedan.
2Výbava na přání (pouze v kombinaci s bezklíčovým přístupovým systémem – Keyless Entry a parkovacími senzory vzadu).
3Výbava na přání.
4Pouze v kombinaci s navigačním systémem Pro.
5U modelu XF Sportbrake není k dispozici pro E-Performance a zároveň nelze kombinovat s 20” koly z lehké slitiny a prostorově úsporným náhradním kolem.