Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

PRAKTIČNOST A BEZPEČNOST

Model XF nabízí univerzální prostor, praktické funkce a bezpečnost ohodnocenou 5 hvězdičkami v testu Euro NCAP*.

X260_18MY_034_GLHD-desktop-1366x650.jpg

Vozidlo na snímku: XF S Sportbrake s výbavou na přání.
*Pouze XF Saloon.

PRAKTICKÉ DETAILY

Univerzální interiér modelu XF vám umožní užívat si váš životní styl naplno. Díky jeho praktičnosti a vyspělým asistenčním technologiím je každá cesta pohodlnější a zábavnější.

NÁRAMEK ACTIVITY KEY

S náramkem Activity Key, který je k dispozici na přání pouze u modelu XF Sportbrake, je žít život na maximum ještě jednodušší. S tímto robustním a zcela vodotěsným náramkem můžete provozovat nejrozmanitější aktivity od skydivingu po plavání a mít přitom neustále zajištěn okamžitý přístup do vozu. Konvenční klíč může zůstat ve voze, jelikož je z bezpečnostních důvodů deaktivován.

SENZOROVĚ OVLÁDANÉ VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU*

Moderní senzorová technologie umožňuje rychlý a pohodlný přístup do zavazadlového prostoru. Jednoduše umístíte nohu pod jeden ze zadních rohů vozu a víko zavazadlového prostoru se otevře nebo zavře.

*Výbava na přání (pouze v kombinaci s bezklíčovým přístupovým systémem a parkovacími senzory).

ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

Univerzální interiér modelu XF Sportbrake je předurčen splnit požadavky vašeho životního stylu. Jeho zavazadlový prostor nabízí objem 565 litrů se vzpřímenými zadními sedadly. Pokud zadní sedadla sklopíte, vznikne prostor s délkou dva metry a šířkou přesahující v nejužším místě jeden metr, jehož objem činí 1 700 litrů. Pod podlahou se navíc nachází diskrétní úložný prostor.

VÝSUVNÉ TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Na přání dodávané elektricky výsuvné tažné zařízení je uloženo nenápadně za nárazníkem, aby byl zachován čistý a atraktivní vzhled vozu. Homologováno pro nejvyšší přípustnou hmotnost přívěsu 2 000 kg.

Play Video

ASISTENČNÍ FUNKCE PRO ŘIDIČE

Model XF je vybaven řadou asistenčních funkcí, které mají za cíl zvýšit vaši bezpečnost při cestování. Tento soubor funkcí, který využívá naše nejnovější inovativní technologie InControl, pomáhá zabránit potenciálním kolizím a rovněž řešit různé situace během jízdy.

VYSPĚLÉ PARKOVACÍ ASISTENČNÍ SYSTÉMY**

S těmito systémy bude parkování do těsných mezer ještě snadnější. Senzory určí rozměry volné mezery a, jsou-li dostatečné, zajistí automatické řízení vozu XF na podélné nebo kolmé parkovací místo. Řidič musí ovládat už jen pedály brzdy
a plynu. Podobná asistence je řidiči modelu XF poskytována i při výjezdu z podélného parkovacího stání. Systém varování před kolizí při couvání používá senzory systému sledování slepého úhlu, jimiž zaznamenává vozidla přijíždějící ze stran a upozorňuje na ně řidiče zvukovým signálem a sdělením na dotykovém displeji pro případ, že by je řidič přehlédl.

**Výbava na přání.

JAGUAR XF BLIND SPOT ASSIST AND REVERSE TRAFFIC DETECTION

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU S VÝSTRAHOU PŘED BOČNÍ KOLIZÍ PŘI COUVÁNÍ*

Pokud se nějaké vozidlo rychle přibližuje do oblasti vašeho slepého úhlu, systém sledování slepého úhlu vás při zjištění vozidla upozorní zobrazením malé výstražné kontrolky v příslušném vnějším zpětném zrcátku. Systém sledování slepého úhlu navíc aplikuje točivý moment volantu, aby vás odvedl od vozidla ve slepém úhlu, pokud začnete měnit jízdní pruh. Pomocí stejného radarového systému upozorňuje systém výstrahy před boční kolizí při couvání* prostřednictvím dotykového displeje řidiče na vozidla přijíždějící ze stran při couvání – například při vyjíždění z parkovacího místa s omezeným výhledem.

*Výbava na přání.

XF vyniká nad konkurencí moderním, oceňovaným designem značky Jaguar, vyspělou jízdní dynamikou
a nejmodernějším informačním a zábavním systémem. Sestavte si svůj dokonalý XF v našem konfigurátoru.