Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

JÍZDNÍ VÝKONY

Jízdní dynamika vozů Jaguar je legendární – XF posouvá laťku v této oblasti ještě výš.

Play Video

KOMFORT A DYNAMIKA

Model XF nabízí jak vynikající jízdní komfort, tak výjimečnou sportovní ovladatelnost, díky nimž poskytuje nevídané potěšení z jízdy. Na přání je k dispozici pohon všech kol (AWD) se systémem Intelligent Driveline Dynamics (IDD), který zajišťuje modelu XF ještě vyšší úroveň schopností v náročných podmínkách.

LEHKÁ HLINÍKOVÁ PLATFORMA

Základem dokonalého jízdního komfortu, ovladatelnosti a jízdní dynamiky modelu XF je lehká hliníková platforma značky Jaguar. K agilnímu chování a precizním reakcím vozu přispívá téměř dokonalé rozložení hmotnosti mezi nápravy v poměru 50:50. Nižší hmotnost dosažená využitím velkého počtu hliníkových prvků snižuje spotřebu paliva a emise CO2 na pouhých 104 g/km* a z modelu XF činí jeden z nejlehčích vozů ve své třídě.

*Hodnoty výkonových parametrů a spotřeby platí pouze pro model XF sedan.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusí přesně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

JÍZDNÍ KOMFORT
A OVLADATELNOST

XF reaguje pohotově a podává dynamické výkony, ale zároveň za všech okolností nabízí také vynikající jízdní komfort. Svůj podíl na tom má lehká a zároveň výjimečně tuhá a odolná hliníková platforma modelu XF. Tato ideální platforma pro sofistikovanou lichoběžníkovou přední nápravu a víceprvkovou zadní nápravu propůjčuje modelu XF charakter sportovního vozu.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

ZKUŠEBNÍ JÍZDA S VOZEM XF

GENIÁLNÍ PODVOZEK

Sofistikovaná konstrukce přední a zadní nápravy modelu XF je tvořena odolnými a lehkými hliníkovými komponenty. Zavěšení předních kol na dvojicích příčných lichoběžníkových ramen je podobné jako u modelu F-TYPE a zaručuje ovladatelnost, která nemá ve své třídě konkurenci. Víceprvková zadní náprava Integral Link disponuje vysokou tuhostí nezbytnou pro vynikající ovladatelnost, zvyšuje úroveň jízdního komfortu a rozšiřuje dynamické schopnosti modelu XF.

VZDUCHOVÉ ODPRUŽENÍ ZADNÍ NÁPRAVY S UDRŽOVÁNÍM STÁLÉ SVĚTLÉ VÝŠKY*

Díky vzduchovému odpružení zadní nápravy s udržováním stálé světlé výšky se i při plném naložení nic nemění na komfortu a dokonalé ovladatelnosti modelu XF Sportbrake. Systém automatickým dofukováním vzduchových pružin kompenzuje zatížení vznikající hmotností těžkých nákladů a pomáhá tak zajistit vodorovnou polohu podvozku a stálou světlou výšku.

*Součást standardní výbavy modelu XF Sportbrake. Není k dispozici pro model XF sedan.

ŘADA MOTORŮ INGENIUM

Nové motory Ingenium nabízejí suverénní výkony, kultivovanost a hospodárnost. Motory Ingenium nabízejí pozoruhodné hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 díky vyspělým technologiím a celohliníkové konstrukci.

ZOBRAZIT TECHNICKÉ ÚDAJE

ZÁŽEHOVÉ MOTORY INGENIUM

Nový zážehový čtyřválec Ingenium 2,0 l modelu XF poskytuje špičkový výkon a točivý moment. Lehká konstrukce a použití válečkových ložisek s nízkým třením jsou zárukou plynulého a vysoce efektivního výkonu.

ZOBRAZIT TECHNICKÉ ÚDAJE

VZNĚTOVÉ MOTORY INGENIUM

U tří vznětových motorů řady XF je použita technologie Ingenium. Tyto celohliníkové motory s nízkým třením mají tuhý blok válců a dva vyvažovací hřídele, které zajišťují velmi nízkou úroveň vibrací pro hladký každodenní výkon. Všechny jsou vybaveny systémem Stop/Start a chytrým nabíjením akumulátoru rekuperací kinetické energie, které využívá kinetickou energii při brzdění. Tím je zaručena nejvyšší míra hospodárnosti, zejména v městském provozu.

ZOBRAZIT TECHNICKÉ ÚDAJE

VZNĚTOVÝ MOTOR 3,0 l V6 BI-TURBODIESEL S VÝKONEM 300 k

Vznětový motor 3,0 l V6 Bi-turbodiesel poskytuje výjimečný výkon, točivý moment a ovladatelnost. Používá inovativní přeplňování dvěma turbodmychadly. Toto průkopnické řešení společnosti Jaguar Land Rover kombinuje koncepci paralelního i sekvenčního přeplňování, které zaručuje plynulý a okamžitý nárůst hnací síly ve všech oblastech provozních otáček. Spotřebu energie snižuje dvoustupňově řízená kapalinová chladicí soustava.

SESTAVTE SI SVŮJ XF

MOTORY INSPIROVANÉ MODELEM F-TYPE

Všechny zážehové motory modelu XF nabízí vysoký výkon a pohotové reakce s vyšší hospodárností. Stejně jako u modelu F‑TYPE nabízí kompresorem přeplňovaný zážehový motor 3,0 l V6 výkon 380 k a točivý moment 450 Nm. Tento celohliníkový motor poskytuje okamžitý přísun vysoké úrovně výkonu a točivého momentu při všech otáčkách ve spojení s jedinečným zvukovým doprovodem.

Není k dispozici u modelu XF Sportbrake.

SESTAVTE SI SVŮJ XF

AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Osmistupňová automatická převodovka modelu XF je velmi pohotová, kultivovaná a účinná. Řadí s mimořádnou rychlostí, aby byla zajištěna suverénní akcelerace. Převodovka, vybavená moderním matně černým otočným voličem, nabízí v režimu Dynamic ještě rychlejší řazení a sportovnější reakci na sešlápnutí pedálu plynu až k podlaze, zatímco režim Eco řadí vyšší převodové stupně při nižších otáčkách. Kromě toho máte možnost manuálního řazení, a to prostřednictvím páček na volantu, které se ovládají dotykem prstů.

MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA*

Tato lehká, velmi vyspělá šestistupňová manuální převodovka přispívá k vynikající hospodárnosti modelu XF. Na úspoře každého gramu se podílejí skříň převodovky z hliníkové slitiny, duté hřídele a odlehčená ozubená soukolí – díky tomu je tato převodovka nejlehčí ve své třídě. Převodovka zkonstruovaná
s ohledem na požadavky kladené na sportovní vozy umožňuje hladké, rychlé řazení s vynikající úrovní komfortu.

*Manuální převodovka je k dispozici pouze s motory E-Performance a 20d. Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

Play Video

POHON VŠECH KOL (AWD) A SYSTÉM INTELLIGENT DRIVELINE DYNAMICS (IDD)

Model XF nabízí jedinečný systém pohonu všech kol značky Jaguar se systémy Intelligent Driveline Dynamics (IDD)* a Adaptive Surface Response (AdSR)* pro verze se zážehovými i vznětovými motory. Jedinečný software IDD, vyvinutý exkluzivně značkou Jaguar, disponuje sofistikovanými algoritmy, které inteligentně reagují na změny stavu vozovky. Předvídavý a zároveň pohotově reagující systém zabraňuje ztrátě trakce, takže nemusí následně pracovat na jejím obnovení. Systém AdSR vylepšuje schopnosti vozu XF. Systém, který lze použít při všech rychlostech, automaticky rozpoznává rozdílné povrchy, aby mohla být maximálně využívána dostupná adheze.

*Na přání dodávaný systém AdSR je k dispozici u všech vozů s pohonem všech kol a systémem Adaptive Dynamics.

ALL SURFACE PROGRESS CONTROL

V této třídě jedinečný systém Jaguar All Surface Progress Control (ASPC)* vám dodá jistotu při jízdě na kluzké vozovce – například při rozjezdu na zasněžené příjezdové cestě, jízdě po zledovatělém svahu, nebo dokonce při jízdě s přívěsem po mokré trávě. Systém ASPC je v zásadě tempomatem pro pomalou jízdu, který umožňuje modelu XF zvládat situace s nízkou adhezí
v jakémkoli počasí. Můžete se tak plně soustředit na řízení.

*ASPC se dodává standardně pro všechny motory s automatickou převodovkou.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

ELEKTROMECHANICKÝ POSILOVAČ ŘÍZENÍ

XF je vybaven řízením s elektromechanickým posilovačem EPAS (Electric Power Assisted Steering), který nabízí vynikající zpětnou vazbu, precizní ovladatelnost a okamžité reakce. Sofistikovaná řídicí jednotka systému EPAS plynule mění účinek posilovače pro každou zatáčku, pro každý manévr. EPAS také spolupracuje
s ostatními asistenčními systémy, včetně asistenta pro udržování vozu v jízdním pruhu (Lane Keep Assist, LKA)* a parkovacího asistenta*, které zvyšují úroveň komfortu a bezpečnosti.

*Výbava na přání.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

JAGUARDRIVE CONTROL

JaguarDrive Control vám dává na výběr režimy Standard, Eco, Dynamic nebo Winter (Rain/Ice/Snow). Každý z uvedených režimů se vyznačuje mírně odlišnou charakteristikou řízení, ovládání škrticí klapky a řazení převodovky. Režim Eco podporuje hospodárnou jízdu, zatímco režim Dynamic zrychluje reakce motoru na pohyby pedálu plynu, ponechává déle zařazené nižší převodové stupně a snižuje účinek posilovače řízení. Aktivací režimu Winter (Rain/Ice/Snow) systém automaticky utlumí akceleraci a zaměřuje se na plynulejší přenos hnací síly při jízdě na kluzkém povrchu.

XF vyniká nad konkurencí moderním, oceňovaným designem značky Jaguar, vyspělou jízdní dynamikou
a nejmodernějším informačním a zábavním systémem. Sestavte si svůj dokonalý XF v našem konfigurátoru.