Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

JÍZDNÍ VÝKONY

XE propojuje řidiče s vozem a vůz s povrchem vozovky kombinací nejmodernějších inovací, technologií a designu značky Jaguar.

IMAGE_WRAPPER_MM_02_XE_16MY_DRIVINGEXPERIENCE_01_BlueCar-1366x650.jpg

KOMFORT A DYNAMIKA

Model XE reaguje pohotově a podává dynamické výkony. Zároveň však za všech okolností nabízí rovněž vynikající jízdní komfort – díky této jedinečné rovnováze je ryzím představitelem značky Jaguar. Model XE nyní nabízí ještě vyšší úroveň schopností v náročných podmínkách díky na přání dodávanému pohonu všech kol se systémem Intelligent Driveline Dynamics.

IMAGE_WRAPPER_MM_02_JDX_XE_DRIVINGEXPERIENCE_02_SLIDER_CAR_V2-910x569.jpeg IMAGE_WRAPPER_MM_02_XE_16MY_DRIVINGEXPERIENCE_02_SLIDER_SHELL_MAGENTA-910x569.jpg

LEHKÁ HLINÍKOVÁ PLATFORMA

Nesmírně tuhá a zároveň lehká hliníková platforma modelu XE snižuje hmotnost bez kompromisů v oblasti odolnosti a pomáhá dosáhnout optimálního rozložení hmotnosti v přibližném poměru 50:50. Lehká konstrukce nejenže snižuje spotřebu paliva a emise CO2, ale modelové řadě XE umožňuje také obsáhnout vše od emisí 106 g/km až po největší rychlost 250 km/h.

SYSTÉM TORQUE VECTORING

Systém rozdělování hnací síly mezi jednotlivá kola pomocí brzdných zásahů (Torque Vectoring) modelu XE maximalizuje ovladatelnost při rychlém průjezdu zatáčkou. Systém Torque Vectoring nezávisle brzdí jednotlivá vnitřní kola vpředu i vzadu. Agilní chování vozu díky tomu připomíná sportovní automobily a zvyšuje jistotu řidiče při řízení.

ZAREZERVUJTE SI ZKUŠEBNÍ JÍZDU XE

POHON VŠECH KOL A INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ DYNAMIKY HNACÍHO ŘETĚZCE

Systém pohonu všech kol AWD (All Wheel Drive) pro model XE nabízí plynulejší a bezpečnější jízdu na jakémkoli povrchu. Jeho srdcem je kompaktní rozdělovací převodovka s integrovaným softwarem pro inteligentní řízení dynamiky hnacího řetězce Jaguar IDD (Intelligent Driveline Dynamics), který zaručuje extrémně rychlé reakce. Jedinečný software IDD, vyvinutý exkluzivně značkou Jaguar, disponuje sofistikovanými algoritmy, které inteligentně reagují na změny stavu vozovky. Předvídavý a zároveň pohotově reagující systém zabraňuje ztrátě trakce, takže nemusí následně pracovat na jejím obnovení.

ADAPTIVE SURFACE RESPONSE

Systém AdSR (Adaptive Surface Response) rozpoznává rozdíly mezi povrchy a umožňuje maximálně využívat dostupnou adhezi v nepříznivém počasí a při překonávání náročného povrchu.

*AdSR se dodává na přání pro vozidla s pohonem všech kol a systémem Adaptive Dynamics.

ALL SURFACE PROGRESS CONTROL

V této třídě vozidel jedinečný systém ASPC (All Surface Progress Control) dává řidičům modelu XE ještě větší pocit jistoty při jízdě na kluzkém povrchu. ASPC je tempomatem pro nízké rychlosti. XE si díky němu poradí se situacemi s nízkou adhezí bez ohledu na počasí a jeho řidič se může soustředit na řízení vozidla.

GENIÁLNÍ PODVOZEK

Sofistikovaná konstrukce přední i zadní nápravy modelu XE zaručuje výjimečnou kombinaci sportovních vlastností a kultivovanosti. Vyspělé technologie tlumičů – pasivních i adaptivních – zvyšují úroveň jízdního komfortu a rozšiřují potenciál dynamických schopností modelu XE. Ovladatelnost, agilita a zpětná vazba, poskytované podvozkem, propůjčují modelu XE charakter sportovního vozu.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

VYSPĚLÁ JÍZDNÍ DYNAMIKA

Režim Dynamic probouzí sportovní charakter modelu XE. Zrychlí reakce motoru na polohu plynového pedálu, zvýší ovládací síly při řízení a řadí rychleji a při vyšších otáčkách.

JAGUARDRIVE CONTROL

JaguarDrive Control vám umožní výběr z režimů Normal, Eco, Dynamic nebo Winter (Rain/Ice/Snow). Každý z uvedených režimů se vyznačuje mírně odlišnou charakteristikou řízení a ovládání škrticí klapky. Režim Eco podporuje hospodárnou jízdu, zatímco režim Dynamic zrychluje reakce motoru na pohyby pedálu plynu a snižuje účinek posilovače řízení. Aktivací posledního režimu Winter (Rain/Ice/Snow) systém automaticky utlumí akceleraci a zaměřuje se na plynulejší přenos hnací síly při jízdě na kluzkém povrchu.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

ELEKTROMECHANICKÝ POSILOVAČ ŘÍZENÍ

Nová generace elektromechanického posilovače řízení EPAS (Electric Powered Assisted Steering) modelu XE nabízí vynikající zpětnou vazbu a okamžitou podporu. Ve vysokých rychlostech zajišťuje směrovou stabilitu, zatímco v nízkých rychlostech usnadňuje manévrování. Posilovač je aktivní podle potřeby, čímž šetří energii, a tím i palivo.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

Modelová řada XE s lehkou hliníkovou platformou kombinuje sportovní výkony, vyspělé technologie a osobitý design. Vytvořte si své dokonalé XE v našem konfigurátoru.