AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
Jaguar I-PACE parked in front of home

ČASTÉ DOTAZY OHLEDNĚ ELEKTROMOBILŮ

ELEKTROMOBILY

VERZE VÝBAVY

-

 • ODPOVĚĎ: Elektrická vozidla nabízejí prostornější interiér a kultivovanější jízdní projev spolu s praktickou možností domácího nabíjení.

  Při stále častějším využívání obnovitelných zdrojů pro výrobu elektřiny nabízejí elektromobily také ekologickou výhodu oproti vozidlům se spalovacími motory. A protože produkují nulové emise, pomáhají elektromobily snižovat znečištění vzduchu.

  Tyto a další výhody postupně stále více oceňuje místní a státní správa. V řadě zemí je proto k dispozici několik forem pobídek, které podněcují řidiče ke koupi elektromobilu.
 • ODPOVĚĎ: I-PACE je elektromobil vybavený akumulátorem (BEV), což znamená, že nemá spalovací motor. Namísto spalování paliva (benzínu nebo nafty) se energie dodává do dvou elektromotorů ve formě elektřiny uložené v dobíjecím akumulátoru.

  Mezi další typy elektrických vozidel patří hybridní automobily (HEV) a hybridní automobily Plug-in Hybrid (PHEV). Jedná se o vozidla kombinující spalovací motor a elektromotor.

  Vozidlo HEV je obvykle vybaveno malým akumulátorem nabíjeným spalovacím motorem a regenerativním brzděním. Nabízí velmi krátký dojezd na elektrickou energii.

  Vozidlo PHEV lze také nabíjet z externího zdroje elektřiny. Vozidlo PHEV má běžně větší akumulátor a nabízí delší dojezd, než vozidlo HEV.
 • ODPOVĚĎ: Běžnou námitkou, která přerostla až do termínu „strach z dojezdu“, je dojezdová vzdálenost elektromobilu (vzdálenost, kterou vozidlo ujede do dalšího nabíjení). Díky nejnovějšímu vývoji v oblasti akumulátorových technologií jsou však nyní vozidla jako I‑PACE dobrým řešením pro většinu lidí. Při jízdě na delší vzdálenost může být nutné zastavit a akumulátor dobít. To může vyžadovat určité plánování předem, které však bude stále snazší, protože síť veřejných nabíjecích stanic se rozšiřuje a rovněž rychlonabíječky jsou stále výkonnější.
 • ODPOVĚĎ: Výrobci motorů spolupracují s vládami a dodavateli energií na zajištění dostatečné kapacity elektrických sítí pro zvyšující se počet elektromobilů.

DOJEZD

VERZE VÝBAVY

-

 • ODPOVĚĎ: Na dojezd může mít vliv řada faktorů včetně venkovní teploty, rychlosti jízdy či používání topení nebo chladicí soustavy.
 • ODPOVĚĎ: Uváděný předpokládaný dojezd vozu I-PACE je stanoven tak, aby byl mimořádně přesný. Řídicí modul elektromotoru poskytne předpokládaný dojezd podle aktuálního jízdního stylu a průměrného používání za posledních 800 km. S výpočtem dojezdu pomůže také navigační systém, a to pomocí dat o terénním profilu a omezení rychlosti na vybrané trase.
 • ODPOVĚĎ: Když dojde k vyčerpání energie akumulátoru, vozidlo se zcela zastaví. Než k tomu však dojde, dostanete dvě samostatná upozornění. První se spustí při 10 % zbývající kapacity akumulátoru. Jde o zvukový signál doprovázený žlutým varovným trojúhelníkem na přístrojové desce vozidla. Druhé upozornění se aktivuje, když zbývá 0 % nabití, a to formou dalšího zvukového signálu a červeného trojúhelníku. Poté se zobrazí zpráva s výzvou k vypnutí a odstavení vozidla.
 • ODPOVĚĎ: I-PACE je vybaven LED světlomety, které jsou energeticky úsporné, a proto jízda se zapnutými světly nijak znatelně neovlivní dojezd vozidla.

AKUMULÁTOR

VERZE VÝBAVY

-

 • ODPOVĚĎ: Kilowatthodiny jsou jednotkou množství energie, kterou lze uložit do akumulátoru. U konkrétního vozidla poskytne akumulátor s vyšší kapacitou – vyšší hodnotou kWh – delší dojezd anebo výkon.
 • ODPOVĚĎ: Akumulátor vozu I-PACE by mohl být hořlavý pouze při špatném používání nebo po vnějším zásahu. Akumulátory elektromobilů jsou méně hořlavé než u vozů se zážehovým či vznětovým motorem a využívají propracované bezpečnostní systémy, které udržují bezpečnou teplotu.
 • ODPOVĚĎ: Akumulátory lze skladovat až do teploty –40 °C, ale v tomto případě je nutné je zapojit a zahřát na teplotu –20 °C. Při dlouhotrvajících vysokých nebo nízkých teplotách je dojezd vozidla snížen, neboť se energie spotřebovává na udržování akumulátoru v provozní teplotě. Energie je v případě nízké teploty rovněž potřeba k vyhřátí interiéru.

  I-PACE je vybaven moderním systémem řízení teploty pro optimalizaci výkonu akumulátoru při vysokých nebo nízkých teplotách.
 • ODPOVĚĎ: I-PACE má účinný systém řízení teploty, který udržuje teplotu akumulátoru v požadovaném rozsahu. Akumulátor elektromobilu bude mít zpravidla teplotu 15–30 °C, což je výrazně méně než u motoru s vnitřním spalováním.
 • ODPOVĚĎ: Ano. Na akumulátor vozu I-PACE je záruka 8 let nebo 160 000 km, kterou lze uplatnit, pokud kapacita akumulátoru klesne pod 70 %.
 • ODPOVĚĎ: Akumulátory elektromobilů budou likvidovány podle Směrnice o vozidlech s ukončenou životností platné v dané oblasti nebo na místním trhu.

NABÍJENÍ

VERZE VÝBAVY

-

JÍZDNÍ DYNAMIKA

VERZE VÝBAVY

-

 • ODPOVĚĎ: Elektromobily dosahují maximálního točivého momentu z klidového stavu, což umožňuje úchvatné zrychlení.

  Umístění akumulátoru mezi dvěma nápravami zajišťuje nižší těžiště a rovnoměrné rozložení hmotnosti, což zlepšuje jízdní vlastnosti. A protože odpadá nutnost umístit velký motor vpředu, lze posunout kola blíže k vnějším rohům vozidla, což zvyšuje stabilitu a poskytuje lepší pocit při řízení.

  To vše umožňuje dynamické a citlivé řízení typické pro vozy Jaguar.
 • ODPOVĚĎ: Elektromotor spotřebovává k pohybu elektrickou energii. Když se již pohyb nevyžaduje (např. při zpomalování vozidla), brzdnou sílu lze využít k obrácení činnosti motoru a vytváření elektrické energie. Vyrobenou elektřinu lze opět uložit v akumulátoru a využít k prodloužení dojezdu vozidla.
 • ODPOVĚĎ: I-PACE má tři jízdní režimy, které automaticky upravují úroveň komfortu, dynamiky a spotřeby energie ovlivňující dojezd vozidla.

BEZPEČNOST

VERZE VÝBAVY

-

ÚDRŽBA

VERZE VÝBAVY

-

VYTVOŘTE SI VŮZ PODLE SVÝCH PŘEDSTAV

Vyberte si vlastní úchvatnou kombinaci výkonu, technologií a stylu značky Jaguar.

Grey Jaguar I-PACE parked in city

WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure) je nový systém, který byl zaveden během roku 2017 a podle kterého se měří spotřeba paliva a energie, dojezd a emise osobních automobilů v Evropě. Měl by poskytnout údaje bližší skutečným jízdním podmínkám. Testuje vozidla s výbavou na přání daleko náročnějším zkušebním postupem a jízdním profilem.

Výsledky oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou EU. Pouze pro účely srovnání. Hodnoty ve skutečném provozu a celkové údaje o výkonu elektromobilu se mohou lišit v závislosti na stylu jízdy a vlivech prostředí.

Některé popsané funkce či prvky se mohou lišit podle trhu nebo mohou být součástí výbavy na přání. Bližší informace o dostupnosti jednotlivých funkcí vám poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné sjednat po počátečním období na základě doporučení prodejce. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách. Informace a zobrazené snímky na této webové stránce vztahující se k použité technologii, včetně obrazovek nebo sekvencí, podléhají možnosti aktualizace softwaru, nových verzí a dalších systémových/vzhledových změn, v závislosti na vybrané výbavě na přání. Všechny funkce ve vozidle může řidič používat, pouze pokud je to bezpečné. Řidič musí mít vozidlo neustále plně pod kontrolou.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
 • FUNKČNÍ