Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

DOJEZD A NABÍJENÍ

I‑PACE vás doveze dál.

VIDEO-POSTER_Range_and_Charging_1366x769_jpg

BUDOUCNOST VLASTNICTVÍ VOZIDEL

I‑PACE má dojezd až 470 km v cyklu WLTP* díky technicky vyspělému lithium-iontovému akumulátoru, který nabízí kapacitu 90 kWh. Spojení technologií elektromobilů nové generace a naší vášně pro design zajišťuje vozu nulové emise a nezaměnitelný charakter značky Jaguar.

*WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure) je nový systém, který byl zaveden během roku 2017 a podle kterého se měří spotřeba paliva a energie, dojezd a emise osobních automobilů v Evropě. Měl by poskytnout údaje bližší skutečným jízdním podmínkám. Testuje vozidla s výbavou na přání daleko náročnějším zkušebním postupem a jízdním profilem.

VĚDĚLI JSTE?

Vyberte kategorii, u které chcete zjistit vliv na dojezd vozu I-PACE.

PROSTŘEDÍ VE VOZE

Systémy topení a klimatizace využívají energii, což může často vést ke snížení dojezdové vzdálenosti.

Tyto systémy se nejčastěji používají na začátku jízdy, a proto lze u vozu I‑PACE před odjezdem dálkově nastavit teplotu interiéru, zatímco se vozidlo nabíjí. Díky tomu může I‑PACE k vyhřátí nebo ochlazení interiéru využít elektřinu ze sítě, nikoli akumulátoru.

EXTRÉMNÍ TEPLOTY

Extrémně nízké nebo extrémně vysoké teploty mají vliv na schopnost akumulátoru udržet úroveň nabití.

I‑PACE disponuje důmyslnými systémy řízení teploty, které pomáhají udržovat ideální teplotu akumulátoru a minimalizují vliv venkovní teploty na dojezd vozidla.

JÍZDNÍ STYL

Na jízdní styl má zásadní vliv mimo jiné samotný řidič. Časté prudké zrychlování bude výrazně snižovat úroveň nabití, zatímco při plynulé jízdě bude dojezd elektromobilu delší. Postupné zrychlování také snižuje závislost na prudkém brzdění, které spotřebovává více energie než šetrné brzdění.

Při plynulé jízdě tak bude dojezd elektromobilu delší.

JÍZDA V DOPRAVĚ

Zrychlování i brzdění spotřebovává energii.

Opakované zrychlování a brzdění v dopravní zácpě může akumulátor vyčerpávat stejně jako řidiče.

K prodloužení dojezdové vzdálenosti pomůže v husté dopravě udržování co nejstabilnější rychlosti.

ČISTÉ, PRAKTICKÉ A BEZPROBLÉMOVÉ ŘEŠENÍ

Akumulátor vozu I‑PACE se nabíjí prostřednictvím nabíjecího bodu diskrétně umístěného za podběhem předního kola. Po zapojení je možné nechat I‑PACE nabíjet. Vozidlo se po dosažení plného nabití automaticky přestane nabíjet. Vozidlo můžete bezpečně nabíjet v dešti nebo například při parkování ve sněhu, jelikož systém nabíjení je zcela uzavřený.

DOMÁCÍ NABÍJENÍ

Pro zajištění optimálního domácího nabíjení je možné využít domácí nabíjecí stanici (wallbox) kompatibilní s modelem I‑PACE*. I‑PACE je vybaven jednofázovou palubní nabíječkou s příkonem 7 kW pro střídavý proud**, která je schopna vůz plně nabít přes noc a za hodinu nabíjení zajistit dojezd až 35 km. Při použití domácí zásuvky je nabíjení pomalejší než u domácí nabíjecí stanice (tzv. wallboxu) (dojezd až 11 km za hodinu nabíjení), ale při nabíjení přes noc je dostatečné pro průměrný denní dojezd na vzdálenost 60 km. Průmyslové zásuvky (nebo vylepšené domácí zásuvky) jsou schopny za hodinu nabíjení zajistit dojezd až 35 km.

* Pro více informací kontaktujte svého prodejce vozů Jaguar.
** Nabíjení zařízení s příkonem 7 kW je zajištěno ve většině zemí.

VEŘEJNÉ NABÍJECÍ STANICE

Akumulátor lze nejsnadněji a nejrychleji plně dobít před jízdou na dlouhou vzdálenost pomocí stejnosměrné nabíječky – běžná 50kW nabíječka dokáže vozu zajistit dojezd až 270 km za hodinu nabíjení*. Infrastruktura veřejných nabíjecích stanic se neustále zlepšuje a model I‑PACE tak bude schopen využít příkon až 100 kW (stejnosměrný proud). To znamená, že bude možné získat energii pro dojezd na 100 km za pouhých 15 minut. Veřejné stejnosměrné nabíjecí stanice mohou používat širokou řadu výstupů v závislosti na poskytovateli služby. Praktické nabíjecí body naleznete rovněž na místech (například místní nákupní centra, hotely a posilovny), kde budete chtít strávit několik hodin nebo přenocovat. Jednoduše zastavte, připojte vůz a vyrazte za zábavou.

* Stejnosměrná rychlonabíječka dokáže za krátkou dobu dodat velké množství energie. Rychlost nabíjení se snižuje spolu s tím, jak se blíží dosažení plné kapacity akumulátoru, takže ve většině případů je rychlejší akumulátor dobít na 80 % nebo na požadovaný dojezd.

S NAŠÍ MAPOU NABÍJECÍCH STANIC
VÁS NA CESTÁCH NIC NEPŘEKVAPÍ.

Nyní si můžete cestu naplánovat dopředu a nemusíte se bát, že vašemu vozu I-PACE dojde energie, ať vás na cestě potká cokoliv. S naší interaktivní mapou Chargemap vždy najdete nejbližší dostupnou nabíjecí stanici, kdekoli se právě nacházíte. Seznamte se s funkcí Chargemap a používejte ji, aby váš I-PACE po celou cestu zůstal nabitý.

NABÍJECÍ KABELY

NABÍJECÍ KABEL

Nabíjecí kabel pro režim 2 dodávaný s vozidlem I-PACE umožňuje nabíjení z domácí zásuvky. Další informace o používání vozu I‑PACE v jiných zemích získáte od svého prodejce vozů Jaguar.

KABEL PRO VEŘEJNÉ NABÍJENÍ

Kabel pro veřejné nabíjení (označovaný jako nabíjecí kabel pro režim 3) umožňuje připojení vozu I‑PACE ke standardním veřejným nabíjecím stanicím se střídavým proudem. Tento kabel lze rovněž použít k připojení k domácí nabíjecí stanici (wallboxu). Veřejné nabíjecí stanice pro rychlé napájení stejnosměrným proudem jsou vybaveny kabelem, takže není nutné mít vlastní. Další informace o místní a celostátní síti veřejných nabíjecích stanic získáte od svého prodejce vozů Jaguar.

Kabel pro veřejné nabíjení (nabíjecí kabel pro režim 3) je v kontinentální Evropě součástí standardní výbavy vozů I‑PACE.

Jaguar I-Type Home Wall Box Installation

INSTALACE DOMÁCÍ NABÍJECÍ STANICE

Mezi schválené dodavatele domácích nabíjecích stanic pro model I‑PACE patří společnost Chargemaster, která zajistí instalaci stanic v souladu s nejvyššími standardy. Stylové, robustní domácí nabíjecí stanice (wallboxy) odolné vůči vlivům počasí je možné instalovat u příjezdové cesty, do garáže nebo na jiné vhodné místo ve vašem domě.

Jaguar I-Pace Preserving Range

PRODLOUŽENÍ DOJEZDU

I‑PACE je vybaven technologií, která prodlužuje dojezd a chrání akumulátor vozidla. Například v případě přednastavení teploty interiéru lze vyhřát nebo ochladit interiér, když se I‑PACE nabíjí, a použít přitom elektřinu ze sítě, nikoli z akumulátoru. Mezi inovativní funkce modelu I‑PACE patří také funkce časovaného nabíjení.

OBJEVTE VÝJIMEČNÝ VÝKON
Jaguar I-Type Eco Mode

REŽIM ECO

Režim Eco pomáhá prodloužit dojezd vozu I‑PACE tím, že snižuje spotřebu energie a podporuje úspornější jízdní styl. Provádí rovněž drobné změny teploty interiéru, recirkulace vzduchu a řady dalších funkcí vozidla. Tyto změny lze deaktivovat běžným používáním jednotlivých funkcí nebo prostřednictvím nabídky nastavení.

Vyberte si vlastní úchvatnou kombinaci výkonu, technologií a stylu značky Jaguar.

*Nezávazně doporučená cena v Kč včetně DPH. Údaje zde uvedené nejsou nabídkou na uzavření smlouvy. Pro aktuální nabídku kontaktujte autorizovaného prodejce vozů Jaguar.

WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure) je nový systém, který byl zaveden během roku 2017 a podle kterého se měří spotřeba paliva a energie, dojezd a emise osobních automobilů v Evropě. Měl by poskytnout údaje bližší skutečným jízdním podmínkám. Testuje vozidla s výbavou na přání daleko náročnějším zkušebním postupem a jízdním profilem.


Výsledky oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou EU. Pouze pro účely srovnání. Hodnoty ve skutečném provozu a celkové údaje o výkonu elektromobilu se mohou lišit v závislosti na stylu jízdy a vlivech prostředí.