Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

PRAKTIČNOST A BEZPEČNOST

Bez ohledu na to, kam máte namířeno a co vše s sebou potřebujete, je model E‑PACE navržen tak, aby vás i vaše spolucestující dostal do cíle snadno, pohodlně a především bezpečně.

E PACE Practicality and Safety for safe journeys

Při konstrukci modelu E‑PACE bylo cílem dosáhnout optimální bezpečnosti, takže disponuje celou řadou prvků, které poskytují ochranu vám i vašim spolucestujícím, a rovněž pomáhají aktivně předcházet nehodám. Asistenční systémy
v modelu E‑PACE nejsou pouhým součtem jednotlivých částí, ale jejich společným cílem je usnadnit řízení a zvýšit bezpečnost.

Play Video

NÁRAMEK ACTIVITY KEY

S náramkem Activity Key, dodávaným na přání, se můžete věnovat svým oblíbeným aktivitám a ponechat klíč v bezpečí uvnitř vozu. Pro ještě větší pohodlí si můžete náramek Activity Key připnout na zápěstí. Náramek je odolný a zcela vodotěsný, což vám umožní věnovat se nejrozmanitějším aktivitám. Stačí náramek Acitivity Key přiložit na víko zavazadlového prostoru, čímž zamknete nebo odemknete vozidlo a deaktivujete nebo znovu aktivujete konvenční klíč.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusí přesně znázorňovat aktuální vylepšení a modernizace. Některé popsané funkce se mohou lišit v závislosti na zvolené motorizaci. Informace o nejnovějších specifikacích vám poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

SENZOROVĚ OVLÁDANÉ VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

Senzorově ovládané víko zavazadlového prostoru1 umožňuje řidiči ovládat víko z chodníku, aniž by se musel dotknout vozidla nebo klíče. Stačí mírný pohyb nohou pod jedním ze zadních rohů vozu a zadní víko se otevře nebo zavře.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusí přesně znázorňovat aktuální vylepšení a modernizace. Některé popsané funkce se mohou lišit v závislosti na zvolené motorizaci. Informace o nejnovějších specifikacích vám poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

VEZMĚTE SI VŠE POTŘEBNÉ S SEBOU

Velké předměty lze jednoduše uložit do zavazadlového prostoru s maximální šířkou až 1,3 metru – v modelu E‑PACE tak bez obtíží přepravíte složený sportovní kočárek. Do zavazadlového prostoru o objemu až 577 litrů snadno naložíte dva středně velké kufry a tři příruční zavazadla.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusí přesně znázorňovat aktuální vylepšení a modernizace. Některé popsané funkce se mohou lišit v závislosti na zvolené motorizaci. Informace o nejnovějších specifikacích vám poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

ASISTENT PRO NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

Hrozí-li čelní kolize, je řidič modelu E‑PACE včas upozorněn zvukovým signálem. Poté následuje vizuální upozornění. Pokud řidič nereaguje, systém sám aktivuje brzdy, aby snížil intenzitu případného nárazu. Součástí tohoto systému je také detekce chodců.

ASISTENT PRO UDRŽOVÁNÍ VOZU V JÍZDNÍM PRUHU

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu (LKA) detekuje nechtěné vyjetí vozu z jízdního pruhu, jemným impulzem do řízení naznačí správný směr a vy tak můžete vůz navést zpět do svého pruhu.

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ POZORNOSTI ŘIDIČE

Systém rozpozná, že začínáte pociťovat únavu a včas vás upozorní na to, že je třeba zastavit a udělat si přestávku.

TEMPOMAT S OMEZOVAČEM RYCHLOSTI

Tempomat umožňuje udržovat aktuální rychlost vozidla bez nutnosti neustálé manipulace s plynovým pedálem, což přispívá ke snížení únavy řidiče. Omezovač rychlosti umožňuje předem nastavit požadovanou maximální rychlost, kterou vozidlo nepřekročí.

PARKOVACÍ SENZORY VPŘEDU A VZADU

Díky senzorům v předním a zadním nárazníku je manévrování snadnější a bezpečnější. Senzory se aktivují při zařazení zpátečky. Při parkování vás dotyková obrazovka a zvuková signalizace informují o tom, jak blízko překážek se nacházíte.

PROSTOROVÁ KAMERA S ROZSAHEM POKRYTÍ 360°

Tato na přání dodávaná technologie2 poskytuje zobrazení okolí na dotykové obrazovce v rozsahu 360° usnadňuje různé jízdní manévry, od parkování u obrubníku, přes vyjíždění a zajíždění do těsných mezer, až po vjezd do nepřehledné křižovatky.

E PACE Matrix LED headlights enable Intelligent High Beam Assist and Adaptive Front Lighting

MATRIX LED SVĚTLOMETY

Na přání dodávané Matrix LED světlomety poskytují funkce inteligentního asistenta dálkových světlometů (IHBA) aadaptivních předních světlometů (AFL). Asistent dálkových světel (AHBA)* maximalizuje rozdělením paprsku dálkových světel na nerozeznatelné svislé pruhy počet sekcí paprsků dálkových světel kolem protijedoucích vozidel tak, aby zajistil co nejlepší viditelnost, přičemž před protijedoucími vozidly vytváří stín, aby nedocházelo k jejich oslňování a byla zajištěna optimální bezpečnost. Animované ukazatele směru pomáhají zkrátit dobu, za kterou jsou ostatní účastníci silničního provozu schopni rozpoznat zamýšlený směr jízdy.

*Základní verze modelu a verze výbavy S nelze kombinovat s Matrix LED světlomety.

Jaguar E PACE Pedestrian Airbag deployment

AIRBAG PRO CHODCE

Senzory v nárazníku aktivují v případě nehody airbag ukrytý pod kapotou. Kapota se zdvihne a aktivuje se airbag, který ochrání chodce nebo cyklisty před nárazem do čelního skla.

PAKETY ASISTENČNÍCH SYSTÉMŮ

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S ASISTENTEM PRO JÍZDU V KOLONĚ

Pokud vozidlo před vámi zpomalí, adaptivní tempomat automaticky sníží rychlost vašeho vozu E‑PACE za účelem zachování bezpečného odstupu. Jakmile se silnice uvolní, váš E‑PACE se vrátí k nastavené rychlosti. Pokud vozidlo vpředu zastaví, funkce asistenta pro jízdu v koloně zajistí plynulé zastavení vašeho vozu E‑PACE. Jakmile se kolona rozjede, stačí krátce sešlápnout plynový pedál a váš E‑PACE bude následovat vozidlo před vámi.

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU S ASISTENČNÍ FUNKCÍ

Systém sledování slepého úhlu vás upozorní, jakmile nějaké vozidlo vjede do oblasti slepého úhlu nebo se rychle přibližuje zezadu. Změníte-li směr jízdy ve směru překážky, výstražná kontrolka začne na znamení hrozícího nebezpečí blikat. Začnete-li měnit jízdní pruh a vaše vozidlo detekuje ve slepém úhlu jiný automobil, asistenční funkce navede vaše vozidlo bezpečně mimo dráhu blížícího se vozu.

NOUZOVÉ BRZDĚNÍ PŘI VYSOKÉ RYCHLOSTI

Systém nouzového brzdění při vysoké rychlosti může díky automatické aktivaci brzd zmírnit vážnost zranění a rozsah škod.

SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED KOLIZÍ PŘI COUVÁNÍ

Systém varování před kolizí při couvání je obzvláště užitečný při couvání z parkovacího místa. Upozorňuje vás na vozidla, chodce či jiná nebezpečí blížící se z obou stran
k zadní části vyjíždějícího vozidla. Upozorní vás zvukovými
i vizuálními výstrahami, vždy tak víte, co se za vámi děje,
i když máte omezený výhled.

PARKOVACÍ ASISTENT

S pomocí parkovacího asistenta je podélné a příčné parkování snadnější než kdykoli předtím. Parkovací asistent vůz sám navede na vhodné parkovací místo. Stačí zvolit příslušný převodový stupeň a regulovat rychlost vozu brzdovým a plynovým pedálem. Parkovací asistent vám pomůže i s výjezdem z parkovacího místa. Na veškerý stres související s parkováním tak můžete zapomenout. Oběma manévry vás provedou grafická znázornění
a upozornění.

PARKOVACÍ SENZORY S ROZSAHEM POKRYTÍ 360°

Naše parkovací senzory s rozsahem pokrytí 360° vám poskytnou maximální jistotu při manévrování ve stísněných prostorech. Senzory rozmístěné po celém obvodu vozidla se automaticky aktivují při zařazení zpátečky nebo je lze aktivovat ručně. Na dotykové obrazovce se zobrazí pohled na vozidlo shora. Při parkování vás dotykový displej a zvuková signalizace informují o tom, jak blízko překážek se nacházíte.

První kompaktní SUV značky Jaguar nabízí jedinečnou kombinaci atraktivního vzhledu, agility a dynamického zážitku z jízdy. Vytvořte si svůj jedinečný E‑PACE pomocí našeho konfigurátoru.

1Standardní součást verze výbavy HSE. K dispozici pouze v kombinaci s na přání dodávaným bezklíčovým přístupovým systémem – Keyless Entry.
2K dispozici pouze s na přání dodávanými elektricky nastavitelnými a sklopnými vnějšími zpětnými zrcátky se samostmívací funkcí.
3Standardní součást verze výbavy HSE nebo k dispozici jako výbava na přání. Pouze v kombinaci s na přání dodávanými elektricky nastavitelnými a sklopnými vnějšími zpětnými zrcátky se samostmívací funkcí. Pouze v kombinaci s automatickou převodovkou.
4Standardní součást verzí výbavy SE a HSE nebo k dispozici jako výbava na přání.

Všechny funkce ve vozidle může řidič používat, pouze pokud je to bezpečné. Řidič musí mít vozidlo neustále plně pod kontrolou.