AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL

I-TYPE 5: BUDOUCNOST ZÁVODĚNÍ

FAKTA

V našem dosud nejrychlejším a nejúčinnějším modelu I-TYPE jsme využili poznatků z pěti sezón závodů Formule E.

 • Maximální výkon:
  250 kW (335 k)

  Výkon v režimu Attack Mode:
  250 kW (335 k)

  Maximální regenerace energie:
  250 kW

 • 0-100 km/h:
  2,8 s

  Celková délka:
  5 160 mm

  Celková šířka:
  1 770 mm

 • Nejvyšší rychlost:
  280 km/h

  Váha baterie:
  385 kg

  Minimální váha (včetně řidiče):
  903 kg

 • AKUMULÁTOR I-TYPE

  Lithium-iontový akumulátor 2. generace (385 kg, 52 kW) je umístěn v bezpečnostním skeletu z uhlíkového kompozitu. Využitelná energie akumulátoru odpovídá 5 000 plně nabitých mobilních telefonů. Systém pro uložení nabíjecí energie (Rechargeable Energy Storage System, RESS) se nabíjí před závodem a během závodu se akumulátor dobíjí regenerativním brzděním.

 • POHONNÁ JEDNOTKA I-TYPE

  Jednotka motoru a generátoru (MGU) Jaguar Racing vychází z poznatků týmu získaných během šesté sezóny s monopostem 2. generace. Během vývoje a testování se tým zaměřil na to, aby jednotka MGU byla lehčí a účinnější a ještě více zlepšila celkový výkon vozu I-TYPE.

 • MĚNIČ I-TYPE

  Měnič se SiC moduly byl pro vůz I-TYPE vyvinut na míru týmem Jaguar Racing. Měnič používá stejnosměrný proud (DC) uložený v sadě akumulátorů a mění ho na stejnosměrný proud (AC) pro napájení motoru, čímž zajišťuje využitelný výkon.

 • KONSTRUKCE I-TYPE

  Nový extrémní vzhled není pouze na okrasu. I-TYPE 5 byl speciálně navržen tak, aby zvyšoval přítlak pomocí velkého difuzoru a dosahoval vynikající přilnavosti i při jízdě v těsném závěsu za jiným vozem. Dalším výrazným prvkem je systém FIA Halo pro ochranu hlavy jezdce s inovativním pruhem LED diod. Když světla na ochranném prvku Halo svítí modře, monopost a jezdec jsou v režimu Attack Mode. Když jezdec aktivuje FanBoost, Halo se rozsvítí purpurově, takže fanoušci mohou snadno sledovat strategii svého oblíbeného týmu nebo jezdce.

RYZE ELEKTRICKÝ JAGUAR I‑PACE

I-PACE je špičkový výkonný ryze elektrický vůz kategorie SUV.

 • ZÁVODNÍ DNA ZNAČKY JAGUAR

  Renomé značky Jaguar v oblasti výkonu, technologií a designu se utvářelo na světově nejnáročnějších okruzích a šampionátech.

 • INOVATIVNÍ PŘÍSTUP

  Ohromující design a strhující výkon. Zjistěte, jak jsme poznatky ze závodů Formule E využily u našich silničních elektromobilů.