JAK TO FUNGUJE

Od minulé sezóny nabízíme VIP jezdci možnost závodit v šampionátu Jaguar I-PACE eTROPHY ve všech městech, kde se série koná. Konkurence je tak širší a závody v jednotlivých nových pořadatelských městech napínavější.

ALICE POWELL - AD DIRIYAH

Alice Powell zahájila svou jezdeckou kariéru na motokárách v pouhých osmi letech a je celoživotní fanynkou motorsportu. Ve svých 26 letech dosáhla řady úspěchů, k nimž patří titul zcela první ženy, která zvítězila v šampionátu Formule Renault díky triumfu v závodech série Formule Renault BARC.

Stala se první ženou, která získala body v sérii GP3 a v roce 2014 se stala šampiónkou závodů Formule Renault v Asii. V roce 2015 jezdila Alice pro stáj Aston Martin ve 24hodinovém závodě v Silverstone. Nyní soutěží v sérii W Series.

/
  • ARCHIE HAMILTON - PARIS

Archie Hamilton je závodní jezdec, ze kterého se stal automobilový influencer. Hamiltonovi je 28 let a své jezdecké schopnosti prokázal v uplynulých letech při účasti v šampionátech Formule Renault, Porsche Carrera Cup či v závodě 24 hodin Le Mans.

K motoristickému sportu se vrací se značkou Jaguar, což se k jezdci z Británie dokonale hodí. Jeho dědeček Duncan Hamilton také závodil s vozy Jaguar a zvítězil v závodě Le Mans, když se v roce 1953 zúčastnil jako druhý řidič vozu Jaguar C-Type.

• DAVID CHENG

David Cheng je čínský závodní jezdec, který v současnosti žije ve Wu-chanu, kam přesídlil po 16 letech v USA.

Nejvýraznějším úspěchem Chengovy motoristické kariéry bylo druhé místo v závodě 24 hodin Le Mans v roce 2017, kterého dosáhl ve třídě LMP2 a které mu zajistilo celkové třetí místo. Předtím se Cheng stal třikrát za sebou vítězem asijské série Le Mans a dosáhl velkého úspěchu v 12hodinovém závodě v Sebringu, kde v roce 2013 zvítězil ve třídě LMPC.

Nedávno Cheng přešel z jezdecké pozice do managementu jako spoluzakladatel týmu Jackie Chan DC Racing. Od roku 2015 tvoří Cheng závodní tým s filmovou hvězdou, producentem a mistrem bojových umění Jackiem Chanem.