1. ZPRÁVY ZE ZÁVODŮ
    V MONTREALU 29. – 30. 7. 2017

REKORDNÍ ČAS Z KVALIFIKACE A DALŠÍ BODY PRO TÝM JAGUAR PANASONIC RACING
    V POSLEDNÍM ZÁVODU SEZÓNY V MONTREALU.

• Tým Panasonic Jaguar Racing získal za své vytrvalé úsilí během víkendového dvojzávodu další cenné body. Základ pro dobrý výsledek byl položen během sobotní kvalifikace, kdy se jezdci umístili na 6. a 7. místě, což je nejlepší výsledek sezóny.

Během napínavého závodu došlo v 16. kole k nehodě a následně k signalizaci žlutou vlajkou, takže se jednotlivé týmy mohly rozhodnout, zda zajedou do boxů za účelem dřívější výměny vozů. Britský tým zvolil smíšenou strategii a okamžitě zavolal Mitche Evanse do boxů, zatímco Adam Carroll zůstal na okruhu další jedno kolo. Novozélandský jezdec se do závodu vrátil na 5. místě, Adam kvůli nešťastným okolnostem bohužel až na 15. pozici.

Po urputné druhé půli závodu dojel Mitch na konečném 7. místě se ziskem 6 bodů a Adam skončil šestnáctý, čímž týmu zajistil cenná data.

Podívejte se na všechny nejdůležitější okamžiky z posledních dvou závodů Formule E pořádaných v Montrealu.

V neděli při posledním závodu sezóny jeli naši jezdci nekompromisně, ale chytře, a oba se posunuli o pět příček vpřed, přičemž jim jen těsně unikl další bodový zisk. Mitch se probojoval ze 17. místa na 12. pozici a Adam svůj I-TYPE posunul na 14. místo, poté co startoval z 19. pozice.

James Barclay, týmový ředitel, Panasonic Jaguar Racing: „Být součástí této průkopnické série závodů bylo nesmírně podnětné. V naší první sezóně jsme se naučili spoustu nových věcí a výzvu v podobě závodů ryze elektrických vozů na městských okruzích si tým Jaguar skutečně užíval.“

Adam Carroll, č. 47: „Jde o šampionát s jednou z nejsilnějších konkurencí na světě, ale současně se jedná o ideální místo, kde tým závoděním získává nové poznatky pro další inovace. Pokud si chce jezdec nebo výrobce ověřit svoje schopnosti, šampionát Formule E je tou nejlepší volbou.“

Mitch Evans, č. 20: „Je skvělé být součástí tohoto týmu a jsem pyšný, že jsem mohl pomoci vrátit tak slavné jméno zpět do závodního světa. Hodně jsme se toho naučili a jenom být u toho všeho je naprosto úžasné.“

Tým už nyní svou pozornost soustředí na čtvrtou sezónu, která bude zahájena v prosinci v Hongkongu. Vývoj vozu Jaguar I-TYPE 2 běží na plné obrátky a nový závodní stroj bude představen během následujících měsíců.