Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

ŠAMPIONÁT

ŠAMPIONÁT

SEZÓNA 2017/2018

2017/18: Tým se po skvělé premiéře plně soustředí na čtvrtou sezónu, která odstartuje letos v prosinci v Hongkongu. Kalendář letošního šampionátu byl rozšířen o nová města a druhý ročník značky Jaguar v této závodní sérii by měl být ještě lepší, neboť byl představen nový monopost I-TYPE 2.

NÁSLEDUJÍCÍ UDÁLOSTI

PUNTA DEL ESTE, 17.03.18

Tento 2,785 km dlouhý okruh na sluncem zalitém pobřeží střídá náročné úzké pasáže s neuvěřitelně rychlými rovinkami. Není divu, že ho jezdci považují za jeden z nejúchvatnějších závodních okruhů šampionátu.

ŘÍM, 14. 4. 2018

Cena ePrix Říma se koná na trati dlouhé 2,85 km, a tudíž na druhém nejdelším okruhu, na který se týmy v této sezóně vypraví. K tomu připočtěte 21 zatáček a je jasné, že během prvního městského závodu plně elektrických monopostů pořádaného v Itálii projdou schopnosti jezdců testem na samé hranici jejich možností.

PAŘÍŽ, 28. 4. 2018

V loňské sezóně ve vyprodaném závodě kolem historického komplexu Invalidovny získal tým body potřetí v řadě. Vzhledem k těmto úspěchům čekáme od obou jezdců nemálo.

BERLIN, 19. 5. 2018

Ve třetí sezóně získal Mitch pro Jaguar první trofej – cenu VISA za nejrychleji zajeté kolo. Nepochybujeme, že o tomto víkendu bude usilovat o podobný úspěch.

ZURICH, 9. 6. 2018

Až tým přistane v Curychu, zamíří na první závod ve Švýcarsku pořádaný od Velké ceny Švýcarska v roce 1954.

NEW YORK CITY, 14. 7. 2018

Tým Panasonic Jaguar Racing se ve třetí sezóně stal součástí historie, neboť se zúčastnil prvního závodu Formule E uspořádaného na území města New York. Byl to současně návrat týmu k závodům v Severní Americe.

NEW YORK CITY, 15. 7. 2018

Trasa závodu povede zatáčkami brooklynské čtvrti Red Hook s dokonalým výhledem na působivou siluetu Manhattanu a sochu Svobody.

PŘEDCHOZÍ UDÁLOSTI

HONG KONG, 02.12.17

Začátek čtvrté sezóny byl opět naprosto elektrizující. Při návratu na hongkongský městský okruh získal tým své první body díky Nelsonu Piquetovi ml., který se probil na skvělé čtvrté místo.

HONG KONG, 03.12.17

Druhý závod v Hongkongu byl svědkem několika prvenství týmu Panasonic Jaguar Racing. Nejvýznamnějším bylo první umístění na stupních vítězů, o které se postaral Mitch Evans, když v závodě dojel na třetí pozici. Tomu předcházelo nejrychleji zajeté kolo v kvalifikaci, o které se rovněž zasloužil Mitch Evans.

MARRAKESH, 13.01.18

Nelson Piquet ml. nejenže závod dokončil na úchvatném čtvrtém místě, ale v jeho průběhu rovněž vybojoval cenu VISA za nejrychleji zajeté kolo. Stačily pouhé tři závody v jeho novém působišti a je zřejmé, že Nelson je pro tým neskutečným přínosem, neboť mu v tabulkách pomohl na aktuální čtvrté místo.

SANTIAGO, 03.02.18

Oba jezdci se probojovali do první desítky a tým tak získal další důležité body. Cena ePrix Santiaga šampionátu ABB Formule E federace FIA byla svědkem lítých bojů od startu do cíle. Nelson Piquet ml. dojel na konečném 6. místě a Mitch Evans na 7. pozici.

MEXICO CITY, 03.03.18

V týdnu, kdy byl veřejnosti představen dlouho očekávaný ryze elektrický vůz Jaguar I-PACE, se jezdci ze stáje Panasonic Jaguar Racing zúčastnili závodů v Mexiku a pro svůj tým získali rekordní počet bodů. Nelson skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Mitch se díky úchvatnému výkonu dokázal probojovat z 12. místa na konečnou 6. pozici.

SLEDUJTE NÁS

Exkluzivní přístup k týmu, vozům a událostem získáte sledováním níže uvedených odkazů.

SLEDUJTE NÁS

Exkluzivní přístup k týmu, vozům a událostem získáte sledováním níže uvedených odkazů.