Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

ŠAMPIONÁT

ŠAMPIONÁT

id04_JDX_FE_CHAMPIONSHIP_20172018__desktop_1366x650_jpg

SEZÓNA 2017/2018

2017/18: Tým se po skvělé premiéře plně soustředí na čtvrtou sezónu, která odstartuje letos v prosinci v Hongkongu. Kalendář letošního šampionátu byl rozšířen o nová města a druhý ročník značky Jaguar v této závodní sérii by měl být ještě lepší, neboť byl představen nový monopost I-TYPE 2.

PŘEDCHOZÍ UDÁLOSTI

HONG KONG, 02.12.17

Začátek čtvrté sezóny byl opět naprosto elektrizující. Při návratu na hongkongský městský okruh získal tým své první body díky Nelsonu Piquetovi ml., který se probil na skvělé čtvrté místo.

HONG KONG, 03.12.17

Druhý závod v Hongkongu byl svědkem několika prvenství týmu Panasonic Jaguar Racing. Nejvýznamnějším bylo první umístění na stupních vítězů, o které se postaral Mitch Evans, když v závodě dojel na třetí pozici. Tomu předcházelo nejrychleji zajeté kolo v kvalifikaci, o které se rovněž zasloužil Mitch Evans.

MARRAKESH, 13.01.18

Nelson Piquet ml. nejenže závod dokončil na úchvatném čtvrtém místě, ale v jeho průběhu rovněž vybojoval cenu VISA za nejrychleji zajeté kolo. Stačily pouhé tři závody v jeho novém působišti a je zřejmé, že Nelson je pro tým neskutečným přínosem, neboť mu v tabulkách pomohl na aktuální čtvrté místo.

SANTIAGO, 03.02.18

Oba jezdci se probojovali do první desítky a tým tak získal další důležité body. Cena ePrix Santiaga šampionátu ABB Formule E federace FIA byla svědkem lítých bojů od startu do cíle. Nelson Piquet ml. dojel na konečném 6. místě a Mitch Evans na 7. pozici.

MEXICO CITY, 03.03.18

V týdnu, kdy byl veřejnosti představen dlouho očekávaný ryze elektrický vůz Jaguar I-PACE, se jezdci ze stáje Panasonic Jaguar Racing zúčastnili závodů v Mexiku a pro svůj tým získali rekordní počet bodů. Nelson skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Mitch se díky úchvatnému výkonu dokázal probojovat z 12. místa na konečnou 6. pozici.

PUNTA DEL ESTE, 17.03.18

Penalizace, kolize a nervy drásající akce. Závodu, který proběhl minulý víkend, nechybělo nic. Mitch předvedl nesmírnou bojovnost, z 16. pozice se prodral na konečné 4. místo a pro tým získal důležité body. Nelsonovi se bohužel nevyhnuly technické problémy, které ho donutily odstoupit před koncem závodu.

ŘÍM, 14.04.18

Mitch se v průběhu bojů na trati pohyboval na druhé pozici a tým si pohrával s myšlenkami na zisk celkového vítězství v závodě. Nakonec jen těsně přišel o umístění na stupních vítězů, přesto však získal další 2 body a vylepšil tak bodový stav naší rekordní sezóny.

PARIS, 28.04.18

Tým zvládl náročný závodní víkend, který byl poznamenán mechanickými závadami a kolizemi na trati. Ačkoli jezdci nezaznamenali žádný bodový zisk, tým získal další cenná data, která mu pomohou při nadcházejícím klání v Berlíně.

BERLIN, 19.05.18

Tým je zpět ve hře díky zisku 8 bodů v Berlíně. Navzdory problémům s komunikací dokončil Mitch závod po lítém boji na celkovém 6. místě. Nelson předvedl své neskutečné schopnosti při předjíždění a jen těsně skončil za nejlepší desítkou.

ZURICH, 10.06.18

Tento víkendový závod začal skvěle a Mitch týmu zajistil zcela první pole position. Po dobrém startu však následovala signalizace žlutou vlajkou a penalizace několika závodníků včetně našeho jezdce, který závod dokončil na 7. místě se ziskem 3 bodů. Tým tak před cestou do New Yorku setrvává na celkové 5. pozici.

NEW YORK CITY, 14.07.18

První den víkendového dvojzávodu byl svědkem dosud nejlepšího umístění našeho týmu v kvalifikaci. Mitch se představil v tom nejlepším světle a dojel na 2. místě. Nelson také předvedl skvělý výkon a v kvalifikačním závodě vybojoval 6. pozici. V samotném závodě však byli oba jezdci nuceni kvůli technickým problémům předčasně odstoupit.

NEW YORK CITY, 15.07.18

Tým zakončil 4. sezónu způsobem typickým pro značku Jaguar, kdy oba jezdci zaznamenali důležitý bodový zisk. Mitch skončil šestý, Nelson sedmý, což v konečném součtu představovalo 119 bodů a v celkovém pořadí pak 6. místo. Testování před pátou sezónou je již v plném proudu a tým pilně připravuje oba vozy Jaguar I-TYPE 3 na prosincový začátek šampionátu.

SLEDUJTE NÁS

Exkluzivní přístup k týmu, vozům a událostem získáte sledováním níže uvedených odkazů.

SLEDUJTE NÁS

Exkluzivní přístup k týmu, vozům a událostem získáte sledováním níže uvedených odkazů.

SHARED_JDX_FE-Follow_Us-Desktop_1366x768_jpg