Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

ŠAMPIONÁT

ŠAMPIONÁT

SEZÓNA 2017/2018

2017/18: Tým se po skvělé premiéře plně soustředí na čtvrtou sezónu, která odstartuje letos v prosinci v Hongkongu. Kalendář letošního šampionátu byl rozšířen o nová města a druhý ročník značky Jaguar v této závodní sérii by měl být ještě lepší, neboť byl představen nový monopost I-TYPE 2.

NÁSLEDUJÍCÍ UDÁLOSTI

MARRÁKEŠ, 13. 1. 2018

Do Maroka vyráží tým s cílem zvítězit. Na jednom z nejdelších závodních okruhů bude nutné soustředění a přesné plánování zastávek v depu, aby byla šance na výhru co nejvyšší.

SANTIAGO, 3. 2. 2018

Toto město je ve čtvrté sezóně novinkou, cíl týmu se však nemění. Zvítězit. Na třech rovinkách, které umožňují jízdu na plný plyn, musí jezdec dokonale spolupracovat s vozem, aby mohl pomýšlet na vítězství.

MEXICO CITY, 3. 3. 2018

Trať v nadmořské výšce přes 2 500 m je nejvýše položeným okruhem závodů Formule E a rovněž jednou z nejvýše položených závodních tratí na světě. Řídký vzduch možná Mitchovi pomohl, neboť ve třetí sezóně zde skončil na čtvrtém místě. Ve čtvrté sezóně se bude snažit tento výsledek vylepšit.

PUNTA DEL ESTE, 17.03.18

Tento 2,785 km dlouhý okruh na sluncem zalitém pobřeží střídá náročné úzké pasáže s neuvěřitelně rychlými rovinkami. Není divu, že ho jezdci považují za jeden z nejúchvatnějších závodních okruhů šampionátu.

ŘÍM, 14. 4. 2018

Cena ePrix Říma se koná na trati dlouhé 2,85 km, a tudíž na druhém nejdelším okruhu, na který se týmy v této sezóně vypraví. K tomu připočtěte 21 zatáček a je jasné, že během prvního městského závodu plně elektrických monopostů pořádaného v Itálii projdou schopnosti jezdců testem na samé hranici jejich možností.

PAŘÍŽ, 28. 4. 2018

V loňské sezóně ve vyprodaném závodě kolem historického komplexu Invalidovny získal tým body potřetí v řadě. Vzhledem k těmto úspěchům čekáme od obou jezdců nemálo.

BERLIN, 19. 5. 2018

Ve třetí sezóně získal Mitch pro Jaguar první trofej – cenu VISA za nejrychleji zajeté kolo. Nepochybujeme, že o tomto víkendu bude usilovat o podobný úspěch.

ZURICH, 9. 6. 2018

Až tým přistane v Curychu, zamíří na první závod ve Švýcarsku pořádaný od Velké ceny Švýcarska v roce 1954.

NEW YORK CITY, 14. 7. 2018

Tým Panasonic Jaguar Racing se ve třetí sezóně stal součástí historie, neboť se zúčastnil prvního závodu Formule E uspořádaného na území města New York. Byl to současně návrat týmu k závodům v Severní Americe.

NEW YORK CITY, 15. 7. 2018

Trasa závodu povede zatáčkami brooklynské čtvrti Red Hook s dokonalým výhledem na působivou siluetu Manhattanu a sochu Svobody.

MONTREAL, 28. 7. 2018

Cena ePrix Hydro-Québec Montrealu, která se pojede o posledním víkendu sezóny, je některými jezdci popisována jako jeden z vůbec nejnáročnějších okruhů. V závodě zvítězí jezdec, který si zachová chladnou hlavu v nepřehledných zatáčkách a kopcovitých úsecích.

MONTREAL, 29. 7. 2018

V posledním závodě sezóny závodů Formule E federace FIA udělá tým vše pro to, aby ročník zakončil na stupních vítězů.

PŘEDCHOZÍ UDÁLOSTI

HONG KONG, 02.12.17

Začátek čtvrté sezóny byl opět naprosto elektrizující. Při návratu na hongkongský městský okruh získal tým své první body díky Nelsonu Piquetovi ml., který se probil na skvělé čtvrté místo.

HONG KONG, 03.12.17

Druhý závod v Hongkongu byl svědkem několika prvenství týmu Panasonic Jaguar Racing. Nejvýznamnějším bylo první umístění na stupních vítězů, o které se postaral Mitch Evans, když v závodě dojel na třetí pozici. Tomu předcházelo nejrychleji zajeté kolo v kvalifikaci, o které se rovněž zasloužil Mitch Evans.

SLEDUJTE NÁS

Exkluzivní přístup k týmu, vozům a událostem získáte sledováním níže uvedených odkazů.

SLEDUJTE NÁS

Exkluzivní přístup k týmu, vozům a událostem získáte sledováním níže uvedených odkazů.