AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
 1. SEZNAMTE SE S ŘADOU SEDANŮ JAGUAR

  Jaguar představuje tři úžasné sedany, které splní všechny myslitelné požadavky.

  • Vytvořili jsme tři zcela odlišné modely Jaguar pro tři rozličné sektory trhu: kompaktní XE, seriózní XF, luxusní a elegantní XJ. I přes zřejmé rozdíly mají tyto modely něco společného – úchvatnou DNA značky Jaguar.

   Nejmenším členem této rodiny je kompaktní model XE náležící do vyšší střední třídy. Poté následuje střední model XF. Trojlístek doplňuje luxusní model XJ, který je největší a nejdelší. Když se na všechny tři vozy podíváte z profilu, zjistíte, že mají obdobnou boční linii, která stoupá odspoda od bodu před předním kolem, poté se výrazně klene nad podběhem a vine se po celé délce vozu až po jeho záď.

   „V JEDEN OKAMŽIK MŮŽETE KOMFORTNĚ BRÁZDIT SILNICE A ZA CHVÍLI SI ZASE UŽÍVAT DYNAMICKOU JÍZDU. JE TO PRÁVĚ TATO NEVÍDANÁ DUALITA, KTERÁ TYTO TŘI VOZY SPOJUJE.“

   Boční linii modelu XE, mírně stoupající a klenoucí se přes celou délku vozu, podtrhuje nízko posazená maska chladiče. Tento vůz se honosí vzezřením šelmy připravené ke skoku, což koresponduje se značkou vozidla.

   Svěží boční linie sahá až k víku zavazadlového prostoru a podtrhuje sportovní styl modelu XF. Tento model disponuje kratšími převisy, ale uvnitř se skrývá více prostoru, a to hlavně vzadu. Díky hliníkové konstrukci je navíc o 190 kg lehčí než jeho předchůdce.

   Současná podoba masky Jaguar byla sice představena již u modelu XF v roce 2007, ale přesto modelu XJ pomohla vyjádřit sebevědomí, které je pro Jaguar typické. Současná interpretace dělá pravděpodobně nejpřesvědčivější dojem. Podívejte se zblízka a zjistíte, že u modelu XJ byla použita nejmodernější technologie světel využívající tvary hranolu a poutavé prvky obrysových světel. Světlomety modelu XF připomínající drahokamy protíná lišta, která ho odlišuje od modelu XE.

   U modelu XJ byl použit designový prvek „Riva Hoop“, který se stal symbolem moderních vozů Jaguar. Tento elegantní prvek plynule prostupuje celou přístrojovou deskou a vytváří dojem „kokpitu“ inspirovaného motorovým člunem, po kterém je pojmenován.

   Právě tento vydařený design interiéru odlišuje model XJ od konkurence. Je synonymem britské elegance, kultivovanosti a stylu.

  • Design „Riva Hoop“ najdete rovněž u modelu XE. V tomto případě je však zakomponován do komfortní a sportovnější kabiny. Interiér modelu XF přináší působivou rovnováhu mezi prvky dvou zbývajících modelů. Pyšní se překvapivým prostorem vzadu, kde se budou cítit pohodlně i cestující vyšší než 180 cm.

   „KDYŽ SE NA VŠECHNY TŘI VOZY PODÍVÁTE Z PROFILU, ZJISTÍTE, ŽE MAJÍ OBDOBNOU BOČNÍ LINII, KTERÁ STOUPÁ ODSPODU OD BODU PŘED PŘEDNÍM KOLEM, POTÉ SE VÝRAZNĚ KLENE NAD PODBĚHEM A VINE SE PO CELÉ DÉLCE VOZU AŽ PO JEHO ZÁĎ.“

   Vysoký středový tunel převodovky zajistí, že se budete v kabině cítit jako doma, k čemuž přispívá také design „Riva Hoop“ a široká přístrojová deska s vybroušeným stylem. V samém srdci interiéru se nachází dotyková obrazovka informačního a zábavního systému InControl Touch Pro s úhlopříčkou 10,2 palce, rychlým, efektivním a pohotovým ovládáním pomocí gest potažením nebo stažením prstů či poklepáním. Způsob ovládání se zkrátka neliší od ovládání nejnovějších chytrých telefonů. Tuto technologii využívá rovněž model XJ. U modelu XE jsme pak použili podobnou technologii, vynikající verze systému InControl Touch a verze InControl Touch Pro jsou k dostání jako výbava na přání.

   Řada XF nabízí širokou řadu zážehových i vznětových motorů. Vznětový motor Ingenium o objemu 2,0 l je k dispozici ve verzích s výkony 168, 180 a 240 k a navíc v kombinaci s šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou automatickou převodovkou umožňující plynulé řazení.

   Je zřejmé, že nabízí vysoký točivý moment v nízkých otáčkách. Když si uvědomíte, že může dosáhnout spotřeby 4,8 l/100 km a produkci emisí pouhých 129 g/km, je to pozoruhodné.* Model XF je elegantní a precizní – zcela v souladu s charakteristickými rysy značky Jaguar.

   To, že vás modely XE a XF ohromí, jakmile usednete za volant, vás dozajista nepřekvapí. Možná ale budete ohromení, jak model XJ řidiče uvítá ve svém náručí a doslova vybízí k vyjížďce. Přeplňovaný vznětový motor V6 o objemu 3,0 l, který je nyní dostupný s výkonem 300 k, zvýší výkon lusknutím prstu. Řízení tohoto vozidla vás překvapí sportovnějším stylem, než jaký byste u velkého sedanu očekávali.

   To znamená, že v jeden okamžik můžete komfortně brázdit silnice a za chvíli si zase užívat dynamickou jízdu. Je to právě tato nevídaná dualita, která tyto tři vozy spojuje. Jsou jako tři sourozenci – každý z nich je jiný vzhledem i povahou, ale přesto jsou všichni součástí jedné rodiny.

   * Uváděné hodnoty spotřeby paliva jsou výsledkem oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou EU.

   Skutečné hodnoty spotřeby paliva se mohou lišit od hodnot dosažených ve výše uvedených testech. Tyto hodnoty jsou zjišťovány pouze za účelem porovnání.

   Oficiální hodnoty spotřeby paliva řady sedanů Jaguar (l/100 km):4,8-8,0 (kombinovaná). Emise CO2 (g/km): 124-182.