AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL
Jaguar C-X75 concept car in white parked in a studio.

O SPOLEČNOSTI JAGUAR LAND ROVER

C‑X16 – INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE

Étos společnosti Jaguar se soustředí na novou definici výkonu, a jak říká Adrian Hallmark: „Jaguar tak činí s pohledem pevně upřeným do budoucnosti.“ Model C‑X16 dostatečně naznačuje, jak bude příští generace sportovních vozů Jaguar vytvářet výkon technologicky vyspělým způsobem.

Vůz C‑X16 je poháněn prototypem přeplňovaného vidlicového šestiválcového motoru, kompletně vytvořen z lehké slitiny. Toto řešení samo o sobě otevírá cestu k budoucí generaci vylepšených, účinných, výkonných spalovacích motorů. Ale tento koncept vozu se může spolehnout také na elektromotor, který zvyšuje výkon a který byl inspirován systémy z vozů Formule 1.

Nižší spotřeby paliva tento model dosahuje tím, že se může při rychlostech až do 80 km/h pohybovat jako elektromobil s nulovými emisemi výfukových plynů – a dle potřeby nabízí okamžitě krátkodobý vyšší výkon a zrychlení. Toto řešení, označované jako „Push to Pass“, umožňuje řidiči až na 10 sekund zvýšit výkon vozu o 70 kW (odpovídá 95 koním). V nepříliš pravděpodobné situaci, kdy byste potřebovali ještě více výkonu, jej máte k dispozici na dosah ruky. Stačí jen stisknout tlačítko na volantu. Vzhledem k charakteru elektromotoru, který reaguje bez prodlevy, je tento výkon k dispozici okamžitě.

Aby byly zachovány čisté linie energického vozu a zajištěno nepřerušované proudění vzduchu kolem boků vozu, jsou kliky dveří zcela zapuštěny do karoserie. Dotykové senzory integrované do klik aktivují tiché elektromotory, které kliky ze strojově opracovaného hliníku na dveřích řidiče a spolujezdce vysunou.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Jaguar považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční