Skip primary navigation
XK Coupe driving in countryside

XK

VÝKON, STYL A LUXUS

XK

CABRIOLET XK

GRAND TOURER – LUXUS VE SPORTOVNÍM STYLU

skip.tertiary.navigation

CO JE JAGUAR XK?

Model XK, to je Grand Tourer se srdcem a duší sportovního vozu. Dopřejte si vytříbený výkon, luxus a praktičnost uspořádání sedadel 2+2. K dispozici jsou čtyři modely: XK, XK Portfolio, XKR a XKR-S. Všechny mají vyspělou celohliníkovou konstrukci, jsou poháněny pětilitrovými osmiválcovými motory a jsou k dispozici jako coupé nebo cabriolet.

*Nezávazně doporučená cena včetně DPH počítaná kurzem 1 EUR/27,6 CZK. Údaje zde uvedené nejsou nabídkou na uzavření smlouvy. Pro aktuální nabídku kontaktujte autorizovaného Jaguar prodejce.

XK CABRIOLET

Nechte se pohladit sluncem. XK Cabriolet poskytuje špičkovou úroveň ovladatelnosti, pohodlí a kultivované jízdy.

XK COUPÉ

Zažijte skutečnou sílu vozu Grand Tourer. Dopřejte si výkon, styl a luxus, který učiní každou cestu nezapomenutelným zážitkem.

PŮSOBIVÝ DESIGN

Všechny díly karoserie modelu XK jsou opracovány tak, aby vůz působil energickým dojmem. Od působivého designu předního nárazníku a otvorů sání vzduchu s chromovanými okraji po charakteristické postranní ventilační průduchy a sportovní boční linie – to vše je příslibem luxusu i nezměrné síly. Elegantní LED diody pro denní svícení lemují vyspělé dvoufunkční xenonové HID světlomety a představují jedinečný vizuální prvek.

MIMOŘÁDNÝ PROSTOR

Model XK je vysoce výkonný Grand Tourer a každá jeho součást byla ergonomicky navržena tak, aby přispěla k lepšímu zážitku z jízdy. Ať již cestujete napříč městem nebo kontinentem, díky uspořádání 2+2 lze zadní sedadla příležitostně používat k sezení nebo poslouží jako praktický odkládací prostor. K vyšší užitečnosti dále přispívá zavazadlový prostor. Ten má u modelů Cabriolet objem 313 litrů, u modelů Coupé pak 330 litrů.


Vůz XK nečiní žádné kompromisy na úkor luxusu – od moderních textur přes bezchybné zpracování a charakteristické fosforově modré osvětlení po trojitě obšitou látku střechy, která ve složeném stavu jen minimálně zasahuje do zavazadlového prostoru.

KULTIVOVANÝ VÝKON

Plynule dávkovatelná síla tří impozantních pětilitrových motorů: Věhlasný atmosferický osmiválec Jaguar, přeplňovaný osmiválec o výkonu 510 koní a – exkluzivně u modelu XKR-S – přeplňovaný osmiválec o výkonu ohromujících 550 koní. Pětilitrový osmiválcový motor o výkonu 385 koní, který pohání modely XK a XK Portfolio, kombinuje úchvatné zrychlení s nenucenou kultivovaností. Působivější výkon nabízí pětilitrový přeplňovaný osmiválec, který je osazen kompresorem Twin Vortex šesté generace. Tato celohliníková pohonná jednotka se čtyřmi vačkovými hřídelemi je k dispozici ve dvou verzích o výkonu 510 a 550 koní, které pohánějí model XKR, respektive XKR-S. Poskytují lineárně dávkovatelný výkon a za všech rychlostí okamžitě dostupné vysoké otáčky.

Motor a výkon
Supercharger cutaway image

INSTINKTIVNÍ REAKCE

Zažijte intuitivní řízení, které vás propojí se silnicí. Ovládání vozu XK je tak citlivé, že působí instinktivně. Inteligentní šestistupňová automatická převodovka ZF je vybavena adaptivním softwarem, který automaticky upravuje strategii řazení tak, aby byl v každé situaci zvolen správný převodový stupeň. Elektronické tlumiče průběžně nastavují svou tuhost a plynule se přizpůsobují stavu vozovky. Výsledkem je ideální rovnováha mezi komfortem a snadnou ovladatelností stejně tak nabídnou i nesrovnatelný řidičský zážitek.

Jízdní dynamika

LUXUS POD OTEVŘENÝM NEBEM

Dopřejte si čisté potěšení díky kabrioletu, který nabízí pohodlí i dokonalou ovladatelnost. Střecha modelu XK Cabriolet byla navržena tak, aby byla co nejvíce praktická. Otevření a složení trvá pouhých 18 sekund. Střecha se sama úhledně složí pod elegantní hliníkový kryt a dokonale přiléhá ke karoserii – jsou tak omezeny nárazy větru ve vyšších rychlostech. Střecha je po složení natolik kompaktní, že je zachován elegantní tvar modelu XK.

Trojvrstvý materiál byl navržen tak, aby zajistil mimořádnou ochranu před přírodními živly a okolním hlukem dopravy. Je laminován, takže tvoří napnutou a voděodolnou vnější vrstvu a jeho součástí je inovativní, mimořádně tenká vrstva zateplení navržená společností Jaguar.

Exteriér

HLINÍK

Jádrem mimořádného výkonu a dravosti modelu XK je celohliníková konstrukce. Výjimečná tuhost karoserie vozu XK z tohoto lehkého kovu, který byl opracován pomocí postupů používaných v letectví, umožňuje přesné, pohotové řízení
a precizní zatáčení.

Hliníková konstrukce navíc zkracuje brzdnou dráhu a snižuje spotřebu paliva
a množství emisí. Kromě toho je 50 procent karoserie vozu XK vyrobeno
z recyklovaného hliníku, čímž společnost Jaguar přispívá k udržitelnému rozvoji.

ZÁŽITKY S XK

Vaše zážitky s modelem XK začínají již při nastupování. Díky bezklíčovému odemykání* již klíč systému Jaguar Smart Key System™ ve vaší brašně nebo kapse odemkl dveře. Když se usadíte do luxusních kožených sedadel, tlačítko Start na středové konzole se rozsvítí červeně. Stiskněte jej a do vaší dlaně se vtiskne volič JaguarDrive Selector™.

středové konzole. Obrazovka je jednoduchá a intuitivní. Slouží k ovládání satelitní navigace, klimatizace, telefonu připojeného přes Bluetooth® i audiosystému ve voze.

*Volitelná výbava u XK. Standardní výbava u XK Portfolio, XKR a XKR-S.

ELEGANTNÍ PROSTŘEDÍ

Usedněte do kabiny, která uchvátí vaše smysly. Interiér zdobí klasické textury. Prvky v moderním designu dodávají soudobý styl. Dokonalé zpracování i těch nejmenších detailů potěší i ty nejnáročnější. Interiéru dominuje kůže, dvojité prošívání, obložení z ručně opracovaného dřeva nebo strojově opracovaných materiálů a hladký chrom. Vyberte si z bohaté palety barev a materiálů
a přizpůsobte si tento luxusní interiér dle svého.

Interiér