Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

TECHNOLOGIE MOTORŮ PRO MODEL XE

Zdrojem hnací síly v modelové řadě XE jsou velmi vyspělé zážehové a vznětové motory.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

Ať se rozhodnete pro naše nejmodernější, technologicky vyspělé vznětové motory Ingenium, nebo dáte raději přednost zážehovému motoru, všechny jednotky nabízejí výkony, kultivovanost a hospodárnost, které uspokojí jakýkoli jízdní styl.

Vozidla ve videích na těchto webových stránkách nemusejí věrně reprezentovat aktuální vylepšení a modernizace. Informace o nejnovějších specifikacích vám ochotně poskytne nejbližší prodejce vozů Jaguar.

INTELIGENTNÍ VÝKON

Motory pro model XE jsou vybaveny systémem Stop/Start* a chytrým nabíjením akumulátoru rekuperací kinetické energie, které využívá kinetickou energii při zpomalování. Tím je zaručena nejvyšší míra hospodárnosti, zejména v městském provozu.

MANUÁLNÍ NEBO AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Osmistupňová automatická převodovka modelu XE je velmi pohotová, kultivovaná a účinná. Řadí s mimořádnou rychlostí, aby byla zajištěna suverénní akcelerace. Nebo si vyberte šestistupňovou manuální převodovku* pro ještě intenzivnější zapojení řidiče do řízení. Tato lehká, velmi vyspělá převodovka přispívá k výjimečné hospodárnosti modelu XE.

* Pouze pro vznětové motory

MOTORY INGENIUM

XE je nabízen s dvěma vznětovými motory z naší nové řady motorů Ingenium: čtyřválcovými turbodiesely 2.0 l 163 k a 180 k. Motory Ingenium se vyznačují vyspělou technikou a celohliníkovou konstrukcí, díky níž nabízejí pozoruhodně nízkou spotřebu paliva a emise CO2.

ZÁŽEHOVÉ MOTORY

Zážehové motory modelu XE nabízejí výkon a pohotové reakce v celém rozsahu provozních otáček při současném zvýšení hospodárnosti. Zážehové čtyřválce 2.0 l 200 k a 240 k, přeplňované turbodmychadlem, nabízejí úroveň výkonu a kultivovanosti srovnatelnou s šestiválcem, ale zároveň mají výhodu hospodárnějšího provozu a kompaktnější konstrukce. Zážehový motor 3.0 l V6 Kompresor, nabízený pro verzi s pohonem zadních kol a automatickou převodovkou, byl přizpůsoben specifickým požadavkům modelu XE.

NABÍDKA MOTORŮ

Z výkonných a hospodárných zážehových nebo vznětových motorů pro model XE si vyberte jednotku, která bude dokonale vyhovovat vašemu stylu jízdy.

VYBERTE SI Z NÁSLEDUJÍCÍCH MOTORIZACÍ :

VZNĚTOVÝ ČTYŘVÁLEC 2,0 LITRU
(163 k)

Vznětový čtyřválec Jaguar 2,0 litru/163 k je schopen dosáhnout pozoruhodně nízké spotřeby paliva 3,8 l/100 km (kombinovaná) a emisí CO2 pouhých 99 g/km. Tento motor se dodává v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou nebo s elektronicky řízenou 8stupňovou automatickou převodovkou, s možností manuálního řazení Jaguar Sequential Shift, a se systémem All Surface Progress Control.

0-100 km/h za 8,4 sekundy (man.); 8,2 sekundy (aut.)

Spotřeba paliva (kombinovaná): 3,8 l/100 km (man.); 4,1 l/100 km (aut.)

Emise CO2: 99 g/km (man.); 106 g/km (aut.)

VZNĚTOVÝ ČTYŘVÁLEC 2.0 L (180 k)

Tato verze nové generace motoru Jaguar Ingenium s nejvyšším výkonem 180 k poskytuje pozoruhodné hodnoty emisí CO2 a spotřeby paliva v širokém pásmu využitelných otáček motoru. Tento motor se dodává v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou nebo s elektronicky řízenou osmistupňovou automatickou převodovkou, s možností manuálního řazení Jaguar Sequential Shift, a se systémem All Surface Progress Control. Nyní i s pohonem všech kol.

0-100 km/h za 7,8 sekundy (man.); 7,8 sekundy (aut.); 7,9 sekundy (aut. AWD)

Spotřeba paliva (kombinovaná): 4,1 l/100 km (man.); 4,1 l/100 km (aut.); 4,7 l/100 km (aut. AWD)

Emise CO2: 109 g/km (man.); 109 g/km (aut.); 123 g/km (aut. AWD)

ZÁŽEHOVÝ ČTYŘVÁLEC 2.0 L TURBO (200 k)

Dopřejte si hospodárnost a výkon čtyřválcového motoru s kultivovaností a vzrušením, které lze obvykle zažít jen s šestiválcem. Lehká hliníková konstrukce tohoto motoru podporuje agilitu modelu XE, vylepšuje jízdní dynamiku a optimalizuje sportovní vlastnosti. Tento motor se dodává v kombinaci s elektronicky řízenou osmistupňovou automatickou převodovkou, s možností manuálního řazení Jaguar Sequential Shift, a se systémem All Surface Progress Control.

0-100 km/h za 7,7 sekundy

Spotřeba paliva (kombinovaná): 7,5 l/100 km

Emise CO2: 179 g/km

ZÁŽEHOVÝ ČTYŘVÁLEC 2,0 LITRU TURBO (240 k)

Nejvýkonnější motor se zdvihovým objemem 2,0 litru, který Jaguar kdy vyrobil, používá nejmodernější konstrukci s optimalizovanou hospodárností. Velmi lehká hliníková konstrukce tohoto motoru podporuje agilitu modelu XE a vylepšuje jízdní dynamiku. Výsledkem je vůz pro vášnivé řidiče. Tento motor se dodává v kombinaci s elektronicky řízenou 8stupňovou automatickou převodovkou, s možností manuálního řazení Jaguar Sequential Shift, a se systémem All Surface Progress Control.

0-100 km/h za 6,8 sekundy

Spotřeba paliva (kombinovaná): 7,5 l/100 km

Emise CO2: 179 g/km

ZÁŽEHOVÝ MOTOR 3.0 L V6 KOMPRESOR (340 k)

Zážehový motor 3.0 l V6 Kompresor/340 k, který pohání většinu verzí modelu F-TYPE, je vybaven Rootsovým mechanickým dmychadlem s dvěma rotory. Dmychadlo je uloženo mezi oběma řadami válců, čímž přispívá k zachování kompaktních rozměrů motoru. Motor se dodává v kombinaci s elektronicky řízenou osmistupňovou automatickou převodovkou, s možností manuálního řazení Jaguar Sequential Shift, a se systémem All Surface Progress Control. Každé zrychlení nebo řazení doprovází krásně drsný zvukový doprovod.

0-100 km/h za 5,1 sekundy

Spotřeba paliva (kombinovaná): 8,1 l/100 km

Emise CO2: 194 g/km

Prozkoumejte kompletní technické údaje modelu XE, včetně motorů a převodovek.