Skip primary navigation

F-TYPE PROJECT 7

F-TYPE PROJECT 7, NEJSILNĚJŠÍ SÉRIOVĚ VYRÁBĚNÝ VŮZ ZNAČKY JAGUAR VŠECH DOB. VŮZ KOMBINUJE NEJMODERNĚJŠÍ TECHNOLOGIE URČENÉ PRO ZÁVODNÍ AUTOMOBILY A PŮSOBIVÝ STYL, ZVUK A VZHLED V DUCHU KLASICKÝCH SPORTOVNÍCH VOZŮ JAGUAR D-TYPE, KTERÉ V 50. LETECH 20. STOLETÍ VÍTĚZILY V ZÁVODECH NA OKRUHU LE MANS.

F-TYPE

ČIRÁ RADOST Z JÍZDY

JE DOBRÉ BÝT TEN ŠPATNÝ.

VE MĚSTĚ JE NOVÝ BRITSKÝ ZLOSYN. A BUDÍ ZKRÁTKA RESPEKT.

F-TYPE

F-TYPE S

SPORTOVNÍ STYL PROBUDÍ VAŠE SMYSLY

F-TYPE

F-TYPE V8 S

AGILITA, OVLADATELNOST A VÝKON ROZBUŠÍ VAŠE SRDCE

F-TYPE

F-TYPE R

NOVÁ ÚROVEŇ VÝKONU

skip.tertiary.navigation

CO JE JAGUAR F-TYPE?

Silný, agilní a výrazný. To je Jaguar F-TYPE. Konstrukčně klade důraz na vysoký výkon a okamžitou odezvu řízení. Seznamte se s nejnovějším pokračovatelem slavného rodokmenu. Motory přeplňované kompresorem, lehká hliníková konstrukce a vyspělé technologie zaměřené na řízení jsou zárukou dokonalého zážitku z intuitivní, instinktivní a živoucí jízdy.

MODELY F-TYPE

*Nezávazně doporučená cena včetně DPH počítaná kurzem 1 EUR/27,6 CZK. Údaje zde uvedené nejsou nabídkou na uzavření smlouvy. Pro aktuální nabídku kontaktujte autorizovaného Jaguar prodejce.

POUZE VÁŠ F-TYPE

Všechny modely F-TYPE nabízejí vytříbené rysy a vlastnosti a cítí se jako doma v serpentinách v horském průsmyku, na dálnici i ve městě.

Vozy kupé se lze objednávat ve třech modelových variantách: dvou šestiválcových F-TYPE 340 k, F-TYPE S 380 k a s osmiválcovým motorem
F-TYPE V8 R 550 k.

Také kabriolet je k dispozici ve třech variantách: dvou šestiválcových F-TYPE 340 k, F-TYPE S 380 k a s osmiválcovým motorem F-TYPE V8 S 495 k.

F-TYPE je navržen pro čistý požitek z jízdy.
F-TYPE S přináší vyšší výkon a rozšířený rozsah sofistikovaných jízdních technologií.
F-TYPE S V8 nabízí špičkový výkon a ještě vyšší úroveň dynamických schopností a ovladatelnosti.
F-TYPE R znamená zcela nový výkon ve spojení s dynamickými technologiemi. Zážitek z jízdy výrazně zaměřený na řidiče.

F-TYPE COUPÉ

Objevte výkon skutečného sportovního vozu, bezprostřední odezvu řízení a jedinečný design. F-TYPE Coupé přináší unikátně propojenou zkušenost
z jízdy.

F-TYPE CABRIOLET

Prožijte emotivní jízdu v otevřeném sportovním voze, jaký dokáže zkonstruovat jen značka Jaguar. Cabriolet F-TYPE nabízí vysoký výkon ve spojení
s okamžitou odezvou řízení.

F-TYPE R

Jaguar F-TYPE R je intenzivní. Nabízí víc. Je vrcholnou formou modelu
F-TYPE: nejvyšší výkon, dynamika a vzrušení z jízdy.

Jaguar F-TYPE R je perfektně vyladěný sportovní vůz. Smyslný a strhující.

  • Přeplňovaný osmiválcový motor s objemem 5,0 litrů a výkonem 550 k. Točivý moment 680 Nm.
  • 0-100 km/h za 4,2 sek. Maximální rychlost 300 km/h
  • Aktivní elektronicky řízený diferenciál s vektorováním točivého momentu při brzdění
  • Unikátní R-styling

DECHBEROUCÍ VÝKON

Tlukoucí srdce vozu F-TYPE je přeplňované. O výkon se starají čtyři vysoce pokročilé motory – 3.0 V6 340 k, 3.0 V6 380 k, 5.0 V8 495 k a 5.0 V8 550 k. Všechny jsou vybaveny kompresorem Roots-Twin-Vortex, pro větší rozměrovou kompaktnost umístěným v rozevření do „V“ uspořádaných válců. Jaguar je lídrem v oblasti indukční technologie kompresorem přeplňovaných motorů, jejíž výhody jsou jednoznačné: lineární výkon a okamžitá dostupnost vysokého točivého momentu v jakémkoli pásmu otáček. Výsledkem je perfektní soulad mezi požadavky řidiče na výkon a odezvou motoru.

Sportovní výfuková soustava v Jaguar F-TYPE vydává od nastartování markantní zvuk, přecházející při vysokých otáčkách a v zátěži do dramatického crescenda připomínajícího akustický projev závodních vozů.

Model F-TYPE S se dodává sériově se sportovní výfukovou soustavou Active Sports s řízením ventilů, která je u modelu F-TYPE dostupná za příplatek. Aktivní přepouštěcí ventily umožňují přímější únik výfukových plynů, provázený hluboce sytým zvukem. Aktivní sportovní výfukovou soustavou jsou vybaveny i Jaguar F-TYPE V8 S a F-TYPE R, tentokrát ale s doplňkovým tlačítkem „Sound“. S ní může řidič ovládat crescendo sportovního vozu ručně, podle svého přání.

Spotřeba pohonných hmot a emise CO2

F-TYPE: 8,8 l/100km (kombinovaná), emise CO2: 205 g/km
F-TYPE S: 8,8 l/100km (kombinovaná), emise CO2: 209 g/km
F-TYPE V8 S: 11,1 l/100km (kombinovaná), emise CO2: 259 g/km
F-TYPE R: 11,1 l/100km (kombinovaná), emise CO2: 259 g/km

POHOTOVÉ ŘAZENÍ

Automatická převodovka Quickshift modelu F-TYPE se vyznačuje vysokou rychlostí a dokonalou propracovaností. Osm jemně odstupňovaných převodů udržuje motor delší dobu v nejúčinnějším pásmu otáček, a zajišťuje tak optimální výkon za všech rychlostí. Funkce Adaptive Shift Strategy (ASIS), rozpozná nároky řidiče na jízdu a přizpůsobuje jim strategii řazení. S ASIS máte v každé situaci zařazen ten správný převodový stupeň. Řidič se může kdykoli rozhodnout mezi řazením pomocí SportShift páky anebo sekvenčně páčkami řazení za volantem. Přepínač jízdního režimu Dynamic přisype vaší jízdě adrenalin.

LEHKÁ HLINÍKOVÁ KONSTRUKCE

Lehká hliníková konstrukce karoserie vozu F-TYPE s vysokou torzní tuhostí představuje ideální základ pro Coupé a je zásadním prvkem, z něhož se odvíjí jeho výkon, ovládání i pocit z jízdy. Pevná a tuhá konstrukce je neodmyslitelným základem precizní a hbité a ovladatelnosti a představuje skvělý doplněk palety vysoce výkonných motorů. V kombinaci s motorem nabízí mimořádný poměr výkon/hmotnost a točivý moment/hmotnost - celosvětově uznávaná měřítka výkonnosti sportovních vozů.

Bezpečnost a zabezpečení

V ROVNOVÁZE

Lehká hliníková karoserie s vysokou tuhostí v krutu tvoří ideální základ pro otevřený sportovní vůz. Klíč k výkonnosti, ovladatelnosti a pocitu z jízdy v modelu Jaguar F-TYPE.

Nekompromisním zaměřením na rozložení hmotnosti a precizním rozmístěním prvků v zadní části vozidla (baterie, elektronické systémy nebo dokonce i nádržka ostřikovače) se dosáhlo optimální rovnováhy mezi přední a zadní nápravou. Nízko položené těžiště snižuje naklánění karoserie v zatáčkách, krátké přední a zadní přesahy zaručují koncentraci hmotnosti do rozvoru kol. Jemně doladěný podvozek se stará o skvělou odezvu a intenzivní pocit splynutí mezi jezdcem a vozem, karoserie F-TYPE perfektně ladí s jeho vysoce výkonnými motory. Výsledkem všeho jsou výkonnostní parametry skutečně sportovního vozu: vynikající poměr výkon/hmotnost a poměr točivý moment/hmotnost.

POCIT UVNITŘ

Zažijte naprosté splynutí s vozem, volantem a silnicí. Stačí jediné stisknutí tlačítka Start, motor ožije a vy pocítíte dokonalé spojení s vaším vozem F-TYPE. Interiér zaměřený na řidiče v sobě snoubí intuitivní technologie a funkční ergonomii s jedinečným sportovním stylem.

Interiér