Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

EXTERIÉR

Za svalnatými a smyslnými tvary modelu F-TYPE, které prozrazují jeho dynamické schopnosti, se každý otočí. Lehký a tuhý hliníkový skelet karoserie s dokonalými proporcemi je základem pro agilní jízdní vlastnosti s precizní ovladatelností a pohotovými reakcemi při průjezdu zatáčkou.

Působivé tvary modelu F-TYPE a jeho nádherné proporce odhalují jeho ušlechtilý rodokmen - jde totiž o nejnovější přírůstek do rodiny vysokovýkonných sportovních vozů Jaguar. Na jeho tvarech se částečně podílel samotný vítr, protože optimalizace designu probíhala za pomoci nejmodernějších metod CFD (Computational Fluid Dynamics) značky Jaguar. Karoserie se může pochlubit vynikajícími aerodynamickými vlastnostmi, které zaručují nízké hodnoty vztlaku a skvělou stabilitu ve vysokých rychlostech.

VNĚJŠÍ DESIGN

Přední spojler pod maskou chladiče a zadní difuzor usměrňují proudění vzduchu pod vozidlem, zatímco zadní spojler se ve vyšších rychlostech automaticky vysune, čímž zvýší přítlak, a tím i jízdní stabilitu. Dokonce i kliky dveří v klidové poloze splynou s povrchem, aby nenarušovaly proudění vzduchu podél bočních stěn modelu F-TYPE.

„Skvělý design by měl vyprávět příběh. Proto má každá linie modelu F-TYPE začátek, směr a konec. Pokud přistupujete ke každé linii individuálně, zajistíte, aby v maximální možné míře splňovaly nejvyšší nároky na estetiku, a zvolíte správné rozměry, pak složí takový design zkoušku času.“

Ian Callum, Jaguar Design Director

AUTOMATICKÁ STŘECHA

Dokonce i střecha je rychlá – lze ji otevřít nebo zavřít za pouhých 12 sekund, a to i za jízdy rychlostí až 50 km/h. Lehká plátěná střecha je odhlučněna kompozitovými materiály, které snižují hlučnost v interiéru, a svou nízkou hmotností přispívá ke sportovnímu charakteru modelu F-TYPE.

Dokonale zapuštěné vyhřívané skleněné zadní okno a kompaktní úložný prostor zachovávají nízké a elegantní tvary zadní partie modelu F-TYPE, aniž by byl zapotřebí pevný kryt prostoru pro střechu, což přispělo k dalšímu snížení hmotnosti.

VARIANTY STŘECH PRO COUPÉ

HLINÍKOVÁ STŘECHA

Hliníková střecha modelu F-TYPE je stejně odolná a lehká jako ostatní části vozu. Dodává vozu ryzí vzhled modelové verze Coupé. Svou barvou, stylem a liniemi ideálně doplňuje působivý profi l modelu F-TYPE. F-TYPE s hliníkovou střechou je nejryzejším vyjádřením sportovního vozu.

PANORAMATICKÁ SKLENĚNÁ STŘECHA

Panoramatické skleněné střešní okno v plné šířce, které se dodává na přání, propouští do interiéru ještě více přirozeného světla a vytváří v něm atmosféru ještě větší vzdušnosti. Požadavek na větší soukromí vyřeší manuálně ovladatelná clona, která zabrání pronikání světla do interiéru.

STŘECHA Z UHLÍKOVÝCH VLÁKEN

Na přání dodávaná střecha z uhlíkových vláken je vyrobena z vnějších a vnitřních panelů, jejichž vzájemným slepením vzniká odolná a lehká střešní struktura. Výsledkem je o 20 procent nižší hmotnost než u standardní hliníkové střechy. Struktura uhlíkových vláken je viditelná skrz velmi kvalitní čirý lak s mimořádnou hloubkou.

VÝSUVNÉ KLIKY DVEŘÍ

Kliky dveří v klidové poloze splynou s povrchem, aby nenarušovaly proudění vzduchu podél bočních stěn modelu F-TYPE.

SVĚTLOMETY MODELU F-TYPE

Vyberte si pro F-TYPE na přání dodávané adaptivní přední světlomety a uvidíte dál. Díky tomu bude jízda za tmy ještě bezpečnější. Tento vyspělý systém sleduje rychlost jízdy a úhel natočení volantu. Během průjezdu zatáčkou vylepšuje osvětlení vozovky natáčením světlometů až o 14 stupňů směrem k vnějšímu okraji vozu a až o 7 stupňů opačným směrem.

Na přání dodávaný asistent dálkových světel automaticky přepíná mezi tlumenými a dálkovými světly podle potřeby na základě pokynů senzoru, uloženého před vnitřním zpětným zrcátkem.

SVĚTLOMETY MODELU F-TYPE

Dozadu protažené světlomety modelu F-TYPE vyvolávají dojem intenzivního pohledu kočkovité šelmy připravené ke skoku. Jejich protažený tvar navazuje na aerodynamické linie modelu F-TYPE, aby byly viditelné zpředu i z profilu. Bi-xenonové světlomety sdružují dálková i tlumená světla a poskytují intenzivní bílé světlo, zatímco diody LED pro denní svícení ve tvaru písmene J přispívají k nezaměnitelnému vzhledu nejen za tmy.

ZADNÍ SVÍTILNY LED

Zadní svítilny zasahují až do bočních stěn vozu a díky elegantní technice LED působí velmi štíhle. Zezadu umocňují dojem šířky a nádherně dynamické proporce modelu F-TYPE. Na nejvyšší jas se rozsvítí rychleji než konvenční žárovky, čímž poskytují vzadu jedoucím řidičům více času pro reakci.

F-TYPE byl navržen, aby poskytoval ryzí radost z jízdy. Jeho dokonalá technologie mu propůjčuje širokou škálu schopností, které uspokojí nároky každého řidiče při jízdě po jakékoli silnici. K dispozici jsou karosářské varianty Coupé a Cabriolet, každá v šesti verzích s unikátním osobitým charakterem. V našem konfigurátoru si můžete navrhnout a sestavit dokonalý F-TYPE přesně podle svých představ, nebo se zaregistrujte a získejte více informací.

Spotřeba paliva a emise CO2 [1]
3.0 l V6 Kompresor (250 kW/340 k) s manuální převodovkou: 9,8 l/100km (kombinovaná spotřeba), emise CO2 : 234 g/km 

3.0 l V6 Kompresor (250 kW/340 k) s automatickou převodovkou: 8,4 l/100km (kombinovaná spotřeba), emise CO2 : 199 g/km 

3.0 l V6 Kompresor (280 kW/380 k) s manuální převodovkou: 9,8 l/100km (kombinovaná spotřeba), emise CO2 : 234 g/km 

3.0 l V6 Kompresor (280 kW/380 k) s automatickou převodovkou: 8,6 l/100km (kombinovaná spotřeba), emise CO2 : 203 g/km
3.0 l V6 Kompresor (280 kW/380 k) AWD s automatickou převodovkou: 8,9 l/100km (kombinovaná spotřeba), emise CO2 : 211 g/km
5.0 l V8 Kompresor (405 kW/550 k) s automatickou převodovkou: 10,7 l/100km (kombinovaná spotřeba), emise CO2 : 255 g/km 

5.0 l V8 Kompresor (405 kW/550 k) AWD s automatickou převodovkou: 11,3 l/100km (kombinovaná spotřeba), emise CO2 : 269 g/km
5.0 l V8 Kompresor (423 kW/575 k) AWD s automatickou převodovkou: 11,3 l/100km (kombinovaná spotřeba), emise CO2 : 269 g/km